×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

I Ty możesz stać się częścią wielkiej dobroci płynącej z Fundacji KGHM

Fundacja KGHM Polska Miedź to jedna z ważniejszych i kluczowych organizacji działająca w strukturach miedziowej spółki. Co roku wspiera finansowo instytucje, organizacje społeczne i pozarządowe, nigdy nie odmawia pomocy w przedsięwzięciach sportowych, kulturalnych. Szeroko pojęta społeczna odpowiedzialność biznesu jest wpisana w DNA Fundacji KGHM.

Ale Fundacja KGHM Polska Miedź pomaga – i to bardzo – placówkom medycznym wspiera aktywnie wszelkie cele dobroczynne, w których toczy się walka i zdrowie i życie małych i starszych pacjentów. Dwuletnia Weronika, która odzyskała wzrok. Roczna Tosia, u której wykonano operację transferu paliczków ze stopy do prawej dłoni odzyskała częściową sprawność. Marlena i jej półroczna córka Tosia, które otrzymały środki na zakup aparatów słuchowych – to tylko kilka osób, które w ubiegłych latach skorzystały ze wsparcia Fundacji KGHM Polska Miedź.

Ale także my – mieszkańcy całego regionu zagłębia miedziowego i Dolnego Śląska możemy pomóc kolejnym potrzebującym. Jak to zrobić? Wystarczy przekazać Fundacji KGHM 1,5 procenta ze swoich rocznych dochodów. Za chwilę będziemy rozliczać się z fiskusem, więc warto skorzystać z tego dobrodziejstwa i podarować ułamek swojego podatku właśnie Fundacji – na jakiś dobroczynny cel czy akcję charytatywną.

Jak możesz pomóc?

Nie pozostawiaj pustego pola w formularzu rozliczeniowym. Przekaż swój 1,5 procent podatku na Fundację KGHM. To nic nie kosztuje, a sprawisz, że będzie to Twój wkład w pomaganiu i cegiełka przeznaczona na dobre cele. Wystarczy, jeśli w zeznaniu podatkowym za 2022 rok, wpiszesz dane Fundacji KGHM Polska Miedź: Fundacja KGHM Polska Miedź KRS 0000154740.

Zrób to i zachęć do tego Twoich bliskich oraz znajomych.

Miedziowi fundują dobro

Fundacja KGHM Polska Miedź powstała w 2003r. z myślą o tym, aby kontynuować tradycje wieloletniej działalności prospołecznej Fundatora – KGHM Polska Miedź S.A.

Na Fundację KGHM mogą liczyć ludzie potrzebujący pomocy w zakresie ratowania życia i zdrowia. W ubiegłym roku tylko na pomoc osobom fizycznym Fundacja KGHM Polska Miedź przeznaczyła blisko 1, 5 miliona złotych! Potrzebujące osoby otrzymały wsparcie finansowe z Fundacji KGHM na ochronę zdrowia, m.in. na zakup aparatów słuchowych i wózków inwalidzkich, leczenie operacyjne, w tym leczenie zagraniczne, turnusy rehabilitacyjne, rehabilitację stacjonarną oraz likwidację barier architektonicznych.

W ramach swojej działalności społecznej w 2022r. Fundacja KGHM Polska Miedź wspierała także szpitale, szkoły, instytucje sportowe i kulturalne, a także wiele innych organizacji prospołecznych w realizacji projektów o skali lokalnej, jak i regionalnej oraz ogólnopolskiej.

 
230118_KGHM_infografiki+SM_1,5%-na-fundacje_variants_2

Wybrane dla Ciebie

Fundacja KGHM przekazała fundusze na remont zabytkowego kościoła

Fundacja KGHM Polska Miedź oraz gmina Rudna sfinansują prace konserwatorskie, które przeprowadzone zostaną w parafii prawosławnej p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rudnej. Wcześniej udało się zakończyć remont kościoła katolickiego św. Trójcy w Rudnej. 

Dotacja z Fundacji KGHM na renowację wnętrza świątyni w Rudnej

Fundacja KGHM Polska Miedź przekazała 170 tys. zł dla parafii pw. św. Trójcy w Rudnej. Dzięki pozyskanym środkom, w tej zabytkowej świątyni położone zostaną nowe tynki, a całe wnętrze będzie odmalowane. To już kolejne finansowe wsparcie, jakie ta rudnowska parafia otrzymała od Fundacji KGHM Polska Miedź.

Aktywnie na świeżym powietrzu. Nowa siłownia plenerowa w Rynarcicach

Mieszkańcy Rynarcic mogą już korzystać z nowej atrakcji sportowo-rekreacyjnej. Władze gminy Rudna oddały bowiem do użytku nowoczesną siłownię plenerową. Inwestycja pochłonęła 185 tys. zł, a czego 85 tysięcy pozyskano z Fundacji KGHM Polska Miedź w ramach programu: „Aktywny senior”.

Mieszkańcy Gminy Żukowice zostaną przebadani

Lepiej zapobiegać niż leczyć – tak mówi słynne przysłowie, które wielu z nas stosuje w swoim życiu. Teraz mieszkańcy Gminy Żukowice mają doskonałą okazję zbadać swoje nerki, płuca i tarczycę!

Są pieniądze na dokończenie budowy pomnika

Fundacja KGHM Polska Miedź przekazała 30 tysięcy złotych na sfinalizowanie budowy pomnika pamięci pierwszych mieszkańców gminy Rudna. Pomnik stanie w Gwizdanowie, a pomysłodawcą jego stworzenia jest Fundacja „Korzenie i Skrzydła”.