×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

Jak budować relacje z mediami? Zapraszamy na szkolenie

„Dobre praktyki współpracy z mediami” to nazwa kolejnego wydarzenia organizowanego przez Związek Pracodawców Polska Miedź.

Jak budować relacje z mediami, na czym polega i jakie cechy ma dobra komunikacja, jak być wiarygodnym i jak wprowadzać dobre praktyki współpracy z dziennikarzami, jakich narzędzi i języka używać w dobie cyfryzacji i nowoczesnych technologii oraz co oznacza przyjazne środowisko współpracy? Tego wszystkiego dowiedzą się przedstawiciele zaproszonych firm, samorządów i instytucji w trakcie szkolenia, które odbędzie się 9 lutego br. w zrewitalizowanej Stodole Kultury w Jerzmanowej.

Wśród zaproszonych gości będą przedstawiciele najważniejszych mediów regionalnych, a gościem specjalnym będzie Michał Nowakowski, Rzecznik Prasowy Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu. Szkolenie i dyskusję poprowadzi praktyk, Patrycja Jenczmionka-Błędowska, dziennikarz i wydawca w katolickim Radiu Rodzina i korespondentka Radia Plus Legnica.  Dziennikarka przez wiele lat współpracowała z Radiem Watykańskim, Katolicką Agencją Informacyjną oraz Ogólnopolską Siecią Rozgłośni Katolickich. Autorka publikacji na łamach tygodnika „Niedziela”, audycji z politykami, ludźmi kultury, Kościoła, sztuki i nauki, przedstawicielami organizacji patriotycznych i prodemokratycznych, a także korespondentka m.in. z misji w Kamerunie, Rumunii, Ukrainy, Włoch, Belgii, Kazachstanu, Gruzji, Szwajcarii, Chin, Bośni i Hercegowiny, Panamy czy Wietnamu. Jako wydawca zarządza i monitoruje pracę dziennikarzy w newsroomie, jest odpowiedzialna za kontakt z otoczeniem biznesowym, współpracuje z organizacjami pozarządowymi.  Prowadzi warsztaty i szkolenia z komunikacji medialnej. Laureatka wielu prestiżowych nagród i konkursów m.in. Lodołamacze „dziennikarz bez barier” 2021 r, I miejsce w 2019 r. za reportaż „Bohater spod Axel” w kategorii radio na Międzynarodowym konkursie Niepokalana.

– W dzisiejszym świecie wiele cennych inicjatyw ginie w gąszczu nadmiaru informacji, a o niektórych z nich nigdy nie usłyszymy. Umiejętność komunikowania istotnych celów naszych organizacji wymaga stosowania odpowiednich narzędzi i stałego doskonalenia kompetencji w tym zakresie. Wychodząc naprzeciw temu wyzwaniu, zaprosiliśmy na nasze szkolenie doświadczonych dziennikarzy, którzy wspólnie z przedstawicielami podmiotów członkowskich rozmawiać będą o tym jak w sposób etyczny budować wzajemne relacje – powiedział Piotr Karwan, wiceprezes Zarządu Związku Pracodawców Polska Miedź, pomysłodawca projektu. – Z uwagi na ogromne zainteresowanie zgłaszane przez osoby odpowiedzialne za komunikację w swoich organizacjach, planujemy kolejne warsztaty i szkolenia w przyszłości, dodaje wiceprezes Karwan.

 

Wybrane dla Ciebie

Postawili się faworyzowanym rywalom. Porażka Cuprum

W ostatnim swoim meczu sezonu zasadniczego siatkarze Cuprum Lubin dzielnie walczyli na wyjeździe z zespołem Aluronu Wartą Zawiercie. Faworyzowani gospodarze musieli się sporo natrudzić, by ostatecznie pokonać lubinian po tie-breaku.

Górnik przegrywa i ląduje w strefie spadkowej

Po dzisiejszej porażce ze Zniczem Pruszków, sytuacja piłkarzy Górnika Polkowice jest nie do pozazdroszczenia. Zielono-czarni spadli do strefy spadkowej i zaczyna się nerwówka.

Pierwszy Inkubator przedsiębiorczości już otwarty

Władze miasta i powiatu, szefowie spółek komunalnych, prywatnych firm i szeroko zakrojonego biznesu odwiedzili pierwszy z dwóch zaplanowanych w Lubinie Inkubatorów Przedsiębiorczości. Otwarto go w lubińskim ZOO.

Takiej imprezy historycznej w Głogowie jeszcze nie było!

Głogów niczym z czasów wojny. Dzisiaj ulicami miasta przeszły grupy rekonstrukcyjne. Były wozy bojowe, karabiny, żołnierze. Popołudniu mieszkańcy spotkali się z Bogusławem Wołoszańskim w teatrze miejskim. 

Poznajecie tego psa? Odłowiono go w Szymocinie

Pracownicy Urzędu Gminy Grębocice zabezpieczyli psa, którego widzicie na zdjęciach. Poszukiwany jest jego właściciel.

Policja szuka Karola Kaczmarczyka. Wiecie gdzie się ukrywa?

Policja z Lubina poszukuje Karola Kaczmarczyka. Ostatni znany adres zamieszkania mężczyzny to Szklary Górne. Mężczyzna poszukiwany jest między innymi za jazdę na podwójnym gazie.