×
*** Polkowiccy policjanci poszukują sprawców wysadzenia bankomatu przy ulicy 11 Lutego. Wybuch spowodował duże straty ***

Jubileuszowa kadź stanęła na Rondzie Hutników w Głogowie

Przed południem na głogowskim Rondzie Hutników stanęła 17-tonowa kadź pochodząca z Huty Miedzi Głogów. Operacja transportu i finalnego jej postawienia trwała kilkadziesiąt minut i była widowiskowa. Na kadzi powstało barwne graffiti i jubileuszowe logo KGHM. 

Okolicznościowa kadź, która na co dzień wykorzystywana jest w procesach produkcyjnych Wydziału Pieca Zawiesinowego, została postawiona przed główną bramą wejściową do Huty Miedzi Głogów. Oddział świętuje bowiem w tym roku jubileusz 50-lecia swojego istnienia. Z tej okazji na kadzi powstało też wyjątkowe graffiti.

– Namalował Maciej Starowicz, pracownik Wydziału Pieca Elektrycznego i Konwertorów Huty Miedzi Głogów, a przedstawia wizerunek hutnika przepalającego otwór spustowy w piecu. Na kadzi pojawiło się również jubileuszowe logo KGHM – informuje Sylwia Jurgiel, rzeczniczka spółki KGHM Polska Miedź S.A.

Jubileuszowa kadź została przetransportowana na Rondo Hutników i z pewnością będzie atrakcją dla mieszkańców.

 
IMG_6682
IMG_6684
IMG_6686
IMG_6688
IMG_6690
IMG_6698
IMG_6703
IMG_6709
902FACD9-92C7-41D3-A813-3400CEBBAFE2
HMG_Starowicz1753_20210129

Wybrane dla Ciebie

KGHM wdraża projekt młodych programistów DATA DRIVERS

Zwycięski projekt organizowanego przez KGHM hackathonu Cu Valley Hack zostanie wdrożony w głogowskiej hucie miedzi. Najważniejsze to zdecydowanie większa efektywność energetyczna tamtejszego pieca zawiesinowego.

Nowe rondo Hutników w Głogowie uroczyście otwarte

Przed południem uroczyście otwarto nowe rondo turbinowe Hutników w Głogowie. Nazwa nie jest przypadkowa, ponieważ właśnie tamtędy biegnie jedna z dróg dojazdowych do Huty Miedzi Głogów. Na wysepce ronda znajduje się jubileuszowa hutnicza kadź, którą postawiono tam przed kilkoma tygodniami.

W Polkowicach już szukają wolontariuszy WOŚP

Choć do finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pozostało jeszcze trochę czasu, polkowicki sztab działający przy Centrum Kultury już teraz zaprasza wszystkich chętnych wolontariuszy do współpracy.

Ponad 880 zawodników ukończyło Bieg Barbórkowy. ZOBACZCIE ZDJĘCIA!

Jubileuszowy 35. Bieg Barbórkowy o Lampkę Górniczą przeszedł już do historii. Na mecie zameldowało się ponad 880 zawodników z całego kraju. W kategorii OPEN zwyciężył Ukrainiec Mykola Iukhymchuk reprezentujący klub Achilles Leszno. Wśród pań triumfowała Paulina Kaczyńska ze Stargardu. Najlepszym wśród załogi KGHM był Wojciech Pachnik z kopalni ZG Polkowice – Sieroszowice, który zwyciężył także […]

Od dzisiaj wydają pakiety startowe do Biegu Barbórkowego!

Już od dzisiaj uczestnicy Biegu Barbórkowego o Lampkę Górniczą mogą odbierać swoje pakiety startowe. Będą one rozdawane w małej salce treningowej przy hali widowiskowo – sportowej Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie.

W tym roku mija 40 lat od pacyfikacji kopalni ZG Rudna

Zakłady Górnicze „Rudna” przygotowują się do uczczenia 40. rocznicy pacyfikacji kopalni. Pierwszym akcentem obchodów był niedawny V Bieg im. ks. Jerzego Gniatczyka, a główne uroczystości w tym roku zaplanowano 17 grudnia.

Rozmaitości

Inauguracja Polkowickiej Karty Seniora. Zniżki na wiele usług i zakupy

Gmina Polkowice jako pierwsza na terenie zagłębia miedziowego dołączyła do ogólnopolskiego programu: „Gmina Przyjazna Seniorom”. Dzięki temu, mieszkańcy gminy, którzy weszli w wiek emerytalny, mogą skorzystać ze zniżek w punktach handlowych na terenie całego kraju, które honorują Kartę Seniora.