×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

KGHM głównym partnerem konkursu „Zawodowiec Roku”

Spółka KGHM była honorowym patronem uroczystej gali „Zawodowiec Roku”. Wyróżnienia najlepszym nauczycielom szkół branżowych i centrów kształcenia zawodowego, osobiście wręczał prezes Polskiej Miedzi, Tomasz Zdzikot. Gala odbyła się w Warszawie.

Głównym organizatorem konkursu na „Zawodowca Roku” było Ministerstwo Edukacji i Nauki. Spółka KGHM była natomiast honorowym partnerem i mecenasem tego wydarzenia. Zawodowcem Roku 2022 mógł zostać każdy nauczyciel, który w sposób szczególny wykazuje się zaangażowaniem i pasją w pracy, wspiera zainteresowania zawodowe uczniów, pomaga im w zdobywaniu wiedzy i umiejętności, cieszy się autorytetem w środowisku szkolnym i lokalnym oraz posiada szczególne osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze w obszarze kształcenia zawodowego. Łącznie wyróżnionych zostało ponad 100 nauczycieli z całej Polski.

Nieprzypadkowo KGHM był głównym partnerem konkursu. Miedziowa spółka od wielu lat aktywnie wspiera i promuje szkolnictwo branżowe i techniczne na Dolnym Śląsku. Dość przypomnieć, że od 2018r. KGHM patronuje programowi „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej. KGHM – kluczowy partner w kształceniu zawodowym”. Uczniowie kształcą się w zawodach istotnych z perspektywy przemysłu miedziowego. Dla przypomnienia – pod opieką KGHM jest łącznie dziewięć szkół z Zagłębia Miedziowego.

-W programie „Kompetentni w branży” bardzo ważni są uczniowie, ale nie zapominamy również o kadrze pedagogicznej. W KGHM mamy aktualnie 144 instruktorów praktycznej nauki zawodu, którzy są odpowiednio przygotowani, by opiekować się uczniami podczas praktyk i pokazywać jak w rzeczywistym środowisku pracy wykorzystywać posiadaną przez nich wiedzę – powiedział Tomasz Zdzikot, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Uczniowie z szkół patronackich KGHM odbywają praktyki w oddziałach spółki, ale też biorą udział w konkursach, szkoleniach czy zawodach sportowych organizowanych przez spółkę. Celem programu „Kompetentni w branży” jest, aby już na etapie szkoły, uczniowie poznali KGHM jako pracodawcę, który dba o swoich pracowników i w przyszłości związali się z nami zawodowo. Po 4 latach trwania programu firma zatrudniła już 312 uczniów – absolwentów klas patronackich.

Program „Kompetentni w branży” zakłada ścisłą współpracę na linii szkoła – KGHM. To pozwala na edukację zgodną z realnymi wymaganiami biznesu oraz najnowszymi osiągnięciami przemysłu miedziowego. Proponowane kierunki nauki znajdują się na ministerialnej liście najbardziej potrzebnych zawodów w Polsce.

Lista szkół objętych programem patronackim KGHM:

Zespół Szkół nr 1 im. B. Krupińskiego w Lubinie;
Zespół Szkół MCKK w Lubinie;
Zespół Szkół w Chocianowie;
Zespół Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach;
Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Legnicy;
Zespół Szkół Mechanicznych w Bolesławcu;
Zespół Szkół im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie;
Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie;
Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Legnicy.

Jednym z wyróżnionych nauczycieli w konkursie „Zawodowiec Roku” został nauczyciel przedmiotów elektrycznych z Zespołu Szkół Politechnicznych w Głogowie, Artur Libner. Pod opieką ma uczniów klas objętych patronatem KGHM kształcących się na kierunku technik elektryk.

 
k5 (2)
k3 (2)
kghm_partnerem_gali_zawodowiec_roku_7_
k5 (1)
k3 (1)
k6

Wybrane dla Ciebie

Postawili się faworyzowanym rywalom. Porażka Cuprum

W ostatnim swoim meczu sezonu zasadniczego siatkarze Cuprum Lubin dzielnie walczyli na wyjeździe z zespołem Aluronu Wartą Zawiercie. Faworyzowani gospodarze musieli się sporo natrudzić, by ostatecznie pokonać lubinian po tie-breaku.

Górnik przegrywa i ląduje w strefie spadkowej

Po dzisiejszej porażce ze Zniczem Pruszków, sytuacja piłkarzy Górnika Polkowice jest nie do pozazdroszczenia. Zielono-czarni spadli do strefy spadkowej i zaczyna się nerwówka.

Pierwszy Inkubator przedsiębiorczości już otwarty

Władze miasta i powiatu, szefowie spółek komunalnych, prywatnych firm i szeroko zakrojonego biznesu odwiedzili pierwszy z dwóch zaplanowanych w Lubinie Inkubatorów Przedsiębiorczości. Otwarto go w lubińskim ZOO.

Takiej imprezy historycznej w Głogowie jeszcze nie było!

Głogów niczym z czasów wojny. Dzisiaj ulicami miasta przeszły grupy rekonstrukcyjne. Były wozy bojowe, karabiny, żołnierze. Popołudniu mieszkańcy spotkali się z Bogusławem Wołoszańskim w teatrze miejskim. 

Poznajecie tego psa? Odłowiono go w Szymocinie

Pracownicy Urzędu Gminy Grębocice zabezpieczyli psa, którego widzicie na zdjęciach. Poszukiwany jest jego właściciel.

Policja szuka Karola Kaczmarczyka. Wiecie gdzie się ukrywa?

Policja z Lubina poszukuje Karola Kaczmarczyka. Ostatni znany adres zamieszkania mężczyzny to Szklary Górne. Mężczyzna poszukiwany jest między innymi za jazdę na podwójnym gazie.