×
*** Burmistrz Chocianowa został zatrzymany przez policję po tym jak spowodował kolizję. Był agresywny, ubliżał policjantom i domagał się odstąpienia od dalszych czynności ***

KGHM i Zagłębie Lubin razem dla osób z Zespołem Downa

Pracownicy spółki KGHM, uczniowie szkół patronackich Polskiej Miedzi oraz zawodnicy i pracownicy piłkarskiego KGHM Zagłębia Lubin aktywnie włączyli się dzisiaj w obchody Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. Symbolem święta były oczywiście różnokolorowe skarpety, które w tym roku prezentowały się wyjątkowo okazale.

Każdego roku 21 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Data nie jest przypadkowa, bowiem tego samego dnia rozpoczyna się kalendarzowa wiosna, ale to także symboliczny czas narodzin ludzi niezwykłych, nawiązujący do obecności u osób z Zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze.

Symbolem wsparcia dla osób żyjących z tym zaburzeniem jest zwyczaj, polegający na założeniu tego dnia kolorowych skarpetek nie do pary, symbolizujących różnorodność genetyczną. Są one jednocześnie wyrazem radości, tolerancji i solidarności z osobami z zespołem Downa. Podobnie jak w poprzednich latach, również i dziś piłkarskie KGHM Zagłębie przyłączyło się do całego przedsięwzięcia.

-Wspólnie z naszym właścicielem firmą KGHM zaprojektowaliśmy dwie różne skarpetki, w których na trening wybiegli dziś podopieczni trenera Waldemara Fornalika, a także młodzi zawodnicy Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Ponadto razem z Arkadiuszem Woźniakiem i Krecikami odwiedziliśmy dziś Zespół Szkół Specjalnych w Lubinie oraz Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Szklarach Górnych. Oprócz ciekawych rozmów, nie zabrakło również wielu pamiątkowych zdjęć. Dziękujemy za miłe przyjęcie, wspólnie spędzony czas i raz jeszcze zapraszamy na najbliższe domowe spotkanie KGHM Zagłębia Lubin z Wartą Poznań – czytamy na stronie klubowej Zagłębia Lubin.

Także pracownicy Polskiej Miedzi dali wyraźny sygnał do jedności z osobami z Zespołem Downa. Załoga oraz uczniowie klas patronackich KGHM, z dumą prezentowali kolorowe skarpetki.

 

Wybrane dla Ciebie

Spotkali się wójtowie i burmistrzowie z Powiatu Legnickiego

W Starostwie Powiatowym w Legnicy odbył się Konwent Wójtów i Burmistrzów, w którym udział wzięli gospodarze gmin i miast powiatu legnickiego.

Kulinarne szaleństwa w Wiercieniu. Zapraszamy na Festiwal Zupy!

Ośrodek Kultury Gminy Lubin i Mieczysław Hubka, sołtys Wiercienia w Gminie Lubin, rada sołecka oraz Stowarzyszenia Nasz Wiercień zapraszają na pyszną zupę. Zarezerwujcie sobie czas w najbliższą sobotę, 15 czerwca! Początek imprezy o godzinie 16!

Opowiem Ci o Kresach – śląskie losy kresowej rodziny

Uczniowie szkół powiatu polkowickiego zdobyli zaszczytne laury w konkursie pod hasłem: „Opowiem Ci o Kresach – śląskie losy Kresowej rodziny”. Wydarzenie dedykowane było uczniom z trzech województw: śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Laureatom gratulujemy! 

Tomasz Pietruszko wraca do Lubina. Dwuletni kontrakt z Zagłębiem

Po rocznej przygodzie z ligą węgierską, do stolicy polskiej miedzi powraca Tomasz Pietruszko. Wychowanek KGHM MKS Zagłębia podpisał ze swoim macierzystym klubem dwuletni kontrakt. – Nie mogę się doczekać, kiedy ponownie wyjdę na parkiet w barwach Zagłębia Lubin – nie kryje zadowolenia wychowanek Miedziowych. 

Zatrzymali trzech mężczyzn z narkotykami. Teraz staną przed sądem

Mundurowi z komisariatu w Prochowicach przy współpracy z policjantami z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji zatrzymali trzech mężczyzn. Znaleziono przy nich narkotyki. Cała trójka odpowie za to przed sądem. Za posiadanie narkotyków grozi in kara do 3 lat więzienia.

Pisklaki sokoła wędrownego z HM Głogów i ZWR już mają imiona

Luna, Uncja, Rudna, Flotka, Miedziak i Flotek – takie imiona sokołom wędrownym nadali pracownicy Huty Miedzi Głogów oraz Zakładów Wzbogacania Rud. Przypomnijmy, że ptaki zagnieździły się na kominie HM Głogów oraz na platformie budynku ZWR w Polkowicach.

Sport

Tomasz Pietruszko wraca do Lubina. Dwuletni kontrakt z Zagłębiem

Po rocznej przygodzie z ligą węgierską, do stolicy polskiej miedzi powraca Tomasz Pietruszko. Wychowanek KGHM MKS Zagłębia podpisał ze swoim macierzystym klubem dwuletni kontrakt. – Nie mogę się doczekać, kiedy ponownie wyjdę na parkiet w barwach Zagłębia Lubin – nie kryje zadowolenia wychowanek Miedziowych.