Spółka KGHM po raz kolejny zorganizowała Cyberpoligon dla zespołów i departamentów innych spółek Skarbu Państwa odpowiedzialnych za cyberbezpieczeństwo. Uczestnicy szkolenia rozwiązywali problemy związane z realnymi zagrożeniami w sieci Internetu, wymienili się doświadczeniami. Wzięli także udział w warsztatach, wysłuchali licznych wykładów.
Cyberpoligon to wydarzenie, którego zadaniem było przygotowanie zespołów z poszczególnych firm i spółek Skarbu Państwa na wypadek zagrożenia w wirtualnej rzeczywistości. Dla uczestników przygotowano scenariusze działania, które wymagały podejmowania szybkich decyzji skutkujących eliminację zagrożenia i przeciwdziałania cyberprzestępczości. Cyberpoligon po raz kolejny zorganizowała spółka KGHM, która ma bogate doświadczenie w zwalczaniu tego typu zagrożeń.
W firmie pracuje bowiem specjalny wydział ds. cyberbezpieczeństwa w ramach Centralnego Ośrodka Przetwarzania Informacji. Oddział COPI czuwa nad bezpieczeństwem infrastruktury IT i OT w spółce już od 23 lat.
-Warsztaty umożliwiły uczestnikom sprawdzenie swoich umiejętności i wiedzy w praktyce, jednocześnie wzmacniając zdolność zespołów do reagowania na cyberzagrożenia. W wydarzeniu wzięło udział dziesięć zespołów, w tym dziewięć spółek sektora energetycznego i wydobywczego oraz zespół DKWOC. Patronat honorowy nad Cyberpoligonem objęło Ministerstwo Aktywów Państwowych oraz Główny Instytut Górniczy – Państwowy Instytut Badawczy. KGHM CyberChallenge 2024 to była również doskonała okazja do podnoszenia umiejętności i świadomości w zakresie ochrony infrastruktury krytycznej oraz zdolności do współdziałania i reagowania na zaawansowane zagrożenia cybernetyczne w ramach budowanego Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa – czytamy w komunikacie prasowym spółki KGHM Polska Miedź S.A.
Wydarzenie było kolejnym mocnym stemplem w budowaniu silnej, bezpiecznej i odpornej na cyberzagrożenia infrastruktury, która chroni nie tylko KGHM, ale także strategiczne interesy polskiego przemysłu.
Wadze Gminy Żukowice planują w tym roku wyremontować przyszkolne place. Placówki w Nielubi oraz Brzegu Głogowskim doczekają się poprawy infrastruktury.
Rada Gminy Lubin zagłosowała za uchwałą, dzięki której gminne zabytki zyskały kolejne wsparcie finansowe. Na wniosek wójta gminy Tadeusza Kielana przy zabezpieczono w budżecie pieniądze na remonty i konserwację zabytkowych obiektów sakralnych.
Szykuje się wielka majówka z Muzeum Historycznym w Lubinie. Zaczniemy już 1 maja koncertem: „Lubin 1945–2025. Muzyczny Powrót do Przeszłości”. W planach jest jeszcze miejska gra terenowa a całość dopełni dwudniowy doroczny Festiwal Kwiatów i Roślin w Parku Leśnym. Zapraszamy!
Jak co roku, centralne obchody Dnia Hutnika w KGHM rozpoczną się 4 maja od uroczystego złożenia kwiatów pod pomnikiem św. Floriana – patrona hutników i strażaków – przed Hutą Miedzi Głogów. Główne uroczystości z udziałem władz Polskiej Miedzi zaplanowano na 9 maja. Z kolei 17 maja w Parku Miejskim w Legnicy odbędzie się hutniczy piknik […]
16 maja w Domu Kultury w Radwanicach odbędzie się kolejne Radwanickie Spotkanie Biznesu – wyjątkowe wydarzenie dedykowane lokalnym przedsiębiorcom, liderom oraz wszystkim zaangażowanym w rozwój gospodarczy gminy.
Już jutro, 26 kwietnia, tor w Krzydłowicach ponownie stanie się areną ekstremalnych motoryzacyjnych zmagań. Wiosenna edycja WRAK-RACE Krzydłowice to wydarzenie, którego nie możecie przegapić. Wstęp dla kibiców jest bezpłatny.
Szykuje się wielka majówka z Muzeum Historycznym w Lubinie. Zaczniemy już 1 maja koncertem: „Lubin 1945–2025. Muzyczny Powrót do Przeszłości”. W planach jest jeszcze miejska gra terenowa a całość dopełni dwudniowy doroczny Festiwal Kwiatów i Roślin w Parku Leśnym. Zapraszamy!