×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

KGHM w światowej czołówce. Wysokie miejsce w prestiżowym rankingu

Znakomite wyniki finansowe i produkcyjne za I półrocze sprawiły, że spółka KGHM Polska Miedź znalazła się na wysokim siódmym miejscu w zestawieniu największych i czołowych producentów miedzi w świecie. Ranking sporządził portal dedykowany inwestorom kitco.com.

Kitco podsumowało pracę i wyniki dziesięciu największych firm wydobywczych w świecie. Pod uwagę brano podsumowanie wyników produkcyjnych i finansowych w pierwszym kwartale tego roku. A te, dla miedziowej spółki były niezwykle zadowalające. W ogólnoświatowym rankingu spółka KGHM zajęła wysoką siódmą pozycję.

– Te zestawienie potwierdza, że firma bardzo dobrze wyznaczyła kierunki rozwoju dbając zarówno o bezpieczeństwo pracowników, jak i o odpowiedzialną produkcję – skomentował prezes KGHM, Marcin Chludziński.

Wyniki za I półrocze opublikowane przez KGHM 17 sierpnia br. są rekordowe. Miedziowy gigant zanotował dwukrotny wzrost skorygowanej EBIDTA dla Grupy Kapitałowej, o 8,6 proc. wyższą produkcję miedzi płatnej oraz ponad 30-procentowy wzrost przychodów GK, w stosunku do pierwszego półrocza roku poprzedniego.

Natomiast produkcja miedzi płatnej w Grupie KGHM w ciągu sześciu miesięcy br. to aż 381 tys. ton. Z kolei produkcja miedzi płatnej w KGHM Polska Miedź S.A. wzrosła o 4,4 procent w stosunku do analogicznego okresu 2020r. i wyniosła 293 tys. ton.

W kwietniu tego roku, w innym rankingu przygotowanym przez kitco.com, KGHM został uznany największą kopalnią srebra w świecie.

 

Wybrane dla Ciebie

Polkowice wiceliderem inwestowania. Skuteczne zarządzanie wydatkami

Pismo Samorządu „Wspólnota” po raz kolejny zorganizowało plebiscyt samorządów pod względem wydatków inwestycyjnych. W rankingu: „Liderzy inwestycji”, drugie miejsce zajęła gmina Polkowice ze średnimi wydatkami na inwestycje per capita na poziomie 2368,20 zł.

Najlepsi uczniowie z gminy Kotla wyróżnieni stypendiami

Ponad 30 uczniów i tegorocznych absolwentów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kotli oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Głogowie otrzymało stypendia za najlepsze osiągnięcia w nauce. Pamiątkowe dyplomy i okolicznościowe statuetki wręczała zastępca wójta, Kamila Suchocka – Szperlik. Każdy z wyróżnionych uczniów otrzymał jednorazowe stypendium w wysokości 300 zł.

KGHM „najważniejszą firmą dla Polski” w rankingu Rzeczpospolitej

Spółka KGHM została wyróżniona przez redakcję Rzeczpospolitej prestiżową nagrodą za „najważniejszą firmę dla Polski”. Dyplom uznania odebrał prezes Polskiej Miedzi, Marcin Chludziński. Uroczysta gala z wręczeniem nagród odbyła się w strefie Rzeczpospolitej podczas trwającego Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

Spółka KGHM znów osiąga rekordy finansowe i produkcyjne

Spółka KGHM podsumowała wyniki produkcyjne i finansowe całej Grupy za I półroczne 2022r. W stosunku do poprzedniego roku, miedziowa spółka odnotowała zwiększenie przychodów i wypracowanie wyższego wyniku netto. EBIDTA i produkcja była na podobnym poziomie, jak w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Awans Gaworzyc w rankingu zamożnych gmin

Gmina Gaworzyce ma powody do satysfakcji. W dorocznym rankingu najbogatszych samorządów w Polsce, ta malownicza gmina na Wzgórzach Dalkowskich awansowała aż o 1045 pozycji!

Ranking Wprost. KGHM znów zbiera laury za produkcję srebra

Spółka KGHM zajęła pierwsze miejsce w prestiżowym rankingu tygodnika Wprost „Polscy Ambasadorzy”. Zestawienie prezentuje stu największych polskich eksporterów surowców. Miedziowa spółka zdobyła tę nagrodę za produkcję srebra.

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.