×
*** Ruszyły zapisy na jubileuszowy Bieg Barbórkowy o Lampkę Górniczą. Z powodu obostrzeń covidowych, w tym roku limit zawodników wynosi równo tysiąc osób *** KGHM zaprasza do głosowania na Ambasadora Polski 2021. Ten prestiżowy plebiscyt odbędzie się już po raz trzeci. Głogować można na wybitne postaci z życia nauki, kultury i sportu ***

KGHM ZANAM, wzorem w stosowaniu dobrych praktyk

Spółka KGHM ZANAM została wyróżniona prestiżową nagrodą „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Wyróżnienie przyznał związek NSZZ Solidarność. Okolicznościową statuetkę, prezesowi spółki, Bernardowi Cichockiemu, wręczył osobiście prezydent RP, Andrzej Duda.

Konkurs organizowany jest przez NSZZ „Solidarność” pod honorowym patronatem Prezydenta RP. Celem jest promowanie pracodawców, wyróżniających się w stosowaniu dobrych praktyk w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy, w szczególności poprzez stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe.

– Uzyskanie przez spółkę z Grupy KGHM certyfikatu to szczególne wyróżnienie. Tym bardziej, że w zeszłym roku laureatem nagrody został Oddział Górniczy KGHM Polkowice-Sieroszowice. Cieszę się, że nasze działania na rzecz pracowników cenią związki zawodowe. Nasze sukcesy to m.in. zasługa dobrego zarządzania i partnerskich relacji z załogą – powiedział Marcin Chludziński, prezes KGHM Polska Miedź S.A.

Bernard Cichocki, szef wyróżnionej spółki dodał, że jednym z jego naczelnych celów, w zakresie polityki kadrowej, jest utrzymywanie partnerskich relacji na linii pracownik-pracodawca.

– Uzyskanie certyfikatu w okresie pandemii ma dla nas znaczenie szczególne. W tym trudnym okresie udało nam się utrzymać taką samą liczbę zatrudnionych pracowników. Do tego, dzięki dobrej sytuacji finansowej podnieśliśmy płace. W przyszłości planujemy kontynuowanie dotychczas realizowanych inicjatyw o charakterze propracowniczym – mówi Bernard Cichocki, prezes KGHM ZANAM.

KGHM ZANAM to jeden z największych w Polsce producentów maszyn i urządzeń dla sektora górniczego. W spółce wytwarzany jest również sprzęt stosowany w systemach przeładunkowych, zespołach transportowych i kopalniach odkrywkowych. Firma jest również producentem odlewów skalnych i żeliwnych.

KGHM Polska Miedź S.A. zatrudnia ponad 18 tys. osób, a cała Grupa Kapitałowa ponad 34 tys. pracowników. Firma jest jednym z największych pracodawców w Polsce. Dla zarządu miedziowego giganta priorytetem jest bezpieczeństwo i zdrowie pracowników. Spółka prowadzi też liczne programy prozdrowotne i prospołeczne.

 

Wybrane dla Ciebie

KGHM Firmą Roku 30. Forum Ekonomicznego w Karpaczu

Spółka KGHM Polska Miedź została Firmą Roku 30. Forum Ekonomicznego odbywającego się w Karpaczu. Nagrodę z rąk wicepremiera Jacka Sasina odebrał prezes miedziowej spółki, Marcin Chludziński. – To nagroda dla całej załogi, za ich trud i wytrwałość w trudnych czasach pandemii – powiedział szef Polskiej Miedzi.

Zarząd KGHM przyjął uchwałę o wypłacie dodatkowej nagrody dla załogi

Zarząd spółki KGHM Polska Miedź podjął uchwałę o wypłacie załodze dodatkowej nagrody za pierwsze półrocze 2021r. Zaliczka została ustalona na poziomie 12,5 procent wynagrodzeń osobowych, co oznacza, że każdy z pracowników KGHM otrzyma blisko 90. procent miesięcznego wynagrodzenia. Pieniądze na ich konta trafią 27 sierpnia.

Złoty medal za długoletnią służbę. Gratulacje i podziękowania

Wieloletnia pracownica Urzędu Gminy Kotla, Beata Szykulska, została uhonorowana „Medalem Złotym za Długoletnią Służbę”. Odznaczenie przyznane zostało przez prezydenta RP. Emerytowanej urzędniczce medal wręczył wicewojewoda dolnośląski, Bogusław Szpytma.

Drugie życie maszyn do szycia. Dar KGHM ZANAM dla Centrum Kultury

15 krawieckich maszyn do szycia trafiło na potrzeby Centrum Kultury w Polkowicach. To dar od spółki KGHM ZANAM, której pracownicy – w okresie największego wzrostu zakażeń na koronawirusa – szyli na tych maszynach maseczki ochronne. 

Centralna akademia z okazji Dnia Hutnika w reżimie sanitarnym

Kameralnie i skromnie zachowując wszelkie zasady reżimu sanitarnego – taki przebieg miała dzisiejsza Centralna Akademia z okazji Dnia Hutnika. Ceremonia wręczenia odznaczeń państwowych odbyła się w Centrali KGHM. Hutnikom Polskiej Miedzi gratulowali dzisiaj wojewoda dolnośląski, Jarosław Obremski i Adam Bugajczuk, wiceprezes KGHM ds. rozwoju.

1 maja 1961 roku powstał KGHM – bijące serce Zagłębia Miedziowego

Dokładnie 61. lat temu powstał Kombinat Górniczo-Hutniczy Miedzi. Z okazji wyjątkowego jubileuszu, powstał okolicznościowy program: „Gigant, Odkrywca, Wizjoner! Poznaj tajemnice KGHM”. W specjalnym filmie poznajemy historię miedziowego giganta, odkrywamy podziemne miasto. Są też życzenia dla całej załogi KGHM od najwyższych władz państwowych.

Na sygnale

Poważny wypadek na trasie Lubin – Wrocław. Dwie osoby poszkodowane

Dwie osoby trafiły do szpitala po dzisiejszym wypadku, do którego doszło na krajowej „94” na trasie między Prochowcami a Kawicami, w powiecie legnickim. Sprawca zdarzenia odjechał w kierunku Lubina.  To kierowca ciężarowego mercedesa z naczepą. Obecnie jest poszukiwany przez policję.