×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

Kolejny wstrząs w kopalni. Ziemia zatrzęsła się na Rudnej Północnej

Kolejny wstrząs w kopalni Polskiej Miedzi. Tym razem ziemia zatrzęsła się w kopalni ZG Rudna Północna. Do akcji wysłano zastępy ratowników. Z informacji, które posiadamy wynika, że wszyscy górnicy, którzy przebywali w rejonie hipocentrum są bezpieczni. Czekamy jednak na oficjalne informacje z miedziowej spółki.

Wstrząs odnotowano dokładnie o godzinie 12.57. Miał siłę 3,4 w skali Richtera. Wiemy, że ziemia zatrzęsła się w kopalni ZG Rudna Północna. Spółka potwierdziła wstępnie, że załoga bezpiecznie wycofała się z rejonu zagrożenia. Czekamy jednak na oficjalny komunikat departamentu komunikacji KGHM.

AKTUALIZACJA: W kopalni Rudna doszło do trzech wstrząsów o sile tzw. siódemki. Nastąpiły jeden po drugim. Hipocentrum znajdowało się w oddziale wydobywczym G-3 w rejonie GG-1. W pobliżu lokalizacji wstrząsu przebywało 13 pracowników, wszyscy o własnych siłach wycofali się z miejsca zagrożenia. Nikt nie został poszkodowany

 

Wybrane dla Ciebie

Górnicza piątka na ZG Lubin po robotach strzałowych

Do wstrząsu doszło wczoraj o godzinie 20.30 w Zakładach Górniczych Lubin. Ruch górotworu sprowokowany został robotami strzałowymi. Nikomu nic się nie stało.

Siódemka na Rudnej. Sześciu górników wycofało się o własnych siłach

Do silnego wstrząsu doszło dzisiaj po godzinie 9. w kopalni ZG Rudna. Jak przekazał nam Piotr Chęciński, dyrektor departamentu komunikacji korporacyjnej spółki KGHM, w rejonie zagrożenia znajdowało się sześciu górników. Na szczęście wszyscy w porę zdążyli się ewakuować. Nikt nie został ranny.

Górnicza szóstka na ZG Lubin. Załogi nie było

Do wstrząsu doszło dzisiaj wieczorem w kopalni ZG Lubin. Na szczęście w rejonie zagrożenia nie było pracowników, dlatego nie podejmowano żadnej akcji ratowniczej.

Siódemka na Rudnej. Na szczęście wszyscy cali i zdrowi!

Silny wstrząs w Zakładach Górniczych Rudna. Jak poinformowała nas Sylwia Jurgiel, rzeczniczka spółki KGHM, do wstrząsu doszło na oddziale G 3 kopalni ZG Rudna.

Górnicza ósemka na Rudnej. Czterech górników wycofanych. Wszyscy cali

Krótko przed godziną ósmą w Zakładach Górniczych Rudna doszło do wstrząsu. Jak poinformowały nas służby prasowe spółki KGHM, z miejsca wystąpienia hipocentrum wycofano czterech górników. Na szczęście wszyscy są cali i zdrowi, nie prowadzono akcji ratowniczej.

Górnicza szóstka na ZG Lubin. Wszyscy cali i zdrowi!

W Zakładach Górniczych Lubin doszło dziś do wstrząsu. W rejonie zagrożenia znajdowało się pięciu górników, ale na szczęście sami zdołali się wycofać w bezpieczne miejsce.