×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Kompetentni w branży KGHM – nowe rozdanie, nowe wyzwania

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego, spółka KGHM zadeklarowała chęć dalszego wspierania szkół, nad którymi objęła szczególny patronat. Efektem tego było podpisanie stosownych porozumień z dyrektorami wszystkich patronackich placówek.

„Kompetentni w branży górniczo – hutniczej” to sztandarowy projekt miedziowej spółki. Głównym celem jest wspieranie szkolnictwa zawodowego. W ramach współpracy z klasami patronackimi, Polska Miedź wspomaga rozwój nauki, organizując m.in. liczne warsztaty i szkolenia czy fundując stypendia najlepszych uczniom. W rozpoczętym właśnie nowym roku szkolnym, przedstawiciele KGHM zadeklarowali dalszą pomoc i wspieranie szkolnictwa zawodowego w regionie zagłębia miedziowego. W tym celu podpisano stosowne porozumienia z dyrektorami szkół objętych patronatem KGHM.

Program „Kompetentni w branży” wystartował w 2018r. i swoim zasięgiem objął do tej pory kilka tysięcy uczniów szkół z powiatów: legnickiego, bolesławieckiego, lubińskiego, głogowskiego oraz polkowickiego. W nowym roku szkolnym, w klasach patronackich KGHM, naukę rozpoczęło blisko 500 uczniów. Projekt nieustannie się rozwija i dodawane są kolejne działania, jak choćby jednodniowa olimpiada sportowa „Kompetentny Pogchamp”, konkurs „Kompetentny w świat”, którego zwycięzcy wygrali staż w słynnej Dolinie Krzemowej w Stanach Zjednoczonych.

Lista szkół objętych programem patronackim KGHM:

Zespół Szkół nr 1 im. B. Krupińskiego w Lubinie, Zespół Szkół MCKK w Lubinie, Zespół Szkół w Chocianowie, Zespół Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Legnicy, Zespół Szkół Mechanicznych w Bolesławcu
Zespół Szkół im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie, Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie, Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Legnicy.

 
kghm_kontynuuje_program_patronacki_dla_szkol_w_zaglebiu_miedziowym_1_
kghm_kontynuuje_program_patronacki_dla_szkol_w_zaglebiu_miedziowym_2_
kghm_kontynuuje_program_patronacki_dla_szkol_w_zaglebiu_miedziowym_3_
kghm_kontynuuje_program_patronacki_dla_szkol_w_zaglebiu_miedziowym_4_

Wybrane dla Ciebie

KGHM zachęca do podjęcia nauki w klasach patronackich

Za nami pierwsze półrocze roku szkolnego. Za kilka miesięcy absolwenci szkół podstawowych będą wybierać placówki na dalsza naukę. Polska Miedź zachęca do nauki w klasach pod swoim patronatem.   Od 2018 roku w zagłębiu miedziowym z powodzeniem działa program „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej. KGHM-kluczowy partner w kształceniu zawodowym”. Zapewnia on uczniom szkół średnich kształcenie w […]

Kosmiczne wyzwania przed Kompetentnymi w branży

Nie mogą się spotykać ze względu na pandemię, uczą się przed komputerami, nie rozwijają swoich pasji – dlatego KGHM Polska Miedź postawił przed nimi nowe wyzwanie. Czy uczniom klas pod miedziowym patronatem spodoba się podróż w kosmos? O tym przekonamy się za kilka miesięcy.

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.