×
*** Centrum Badań Jakości pochwaliło się nowoczesnym Mobilnym Laboratorium Środowiskowym. Prezentacja odbyła się na dziedzińcu Centrali KGHM *** Tylko w styczniu spółka KGHM Metraco sprzedała 50 tysięcy ton soli drogowej ***

Kosmiczne wyzwania przed Kompetentnymi w branży

Nie mogą się spotykać ze względu na pandemię, uczą się przed komputerami, nie rozwijają swoich pasji – dlatego KGHM Polska Miedź postawił przed nimi nowe wyzwanie. Czy uczniom klas pod miedziowym patronatem spodoba się podróż w kosmos? O tym przekonamy się za kilka miesięcy.

Od dawna mówi się o potrzebie zmiany sposobu nauczania dzieci i młodzieży. Nauka poprzez zabawę, poznawanie otaczającego nas świata, wykorzystywanie zdobytej wiedzy i umiejętności w praktyce – to wszystko zachęca do uczenia się, pozwala szlifować swoje umiejętności, a przede wszystkim daje dobre rezultaty. Dlatego właśnie, dla uczniów klas objętych programem „Kompetentni w branży” Polska Miedź przygotowała wyjątkową grę.

Raz w tygodniu na dedykowanej platformie pojawiają się zadania. Uczestnicy gry, którzy zechcą się zmierzyć z trudnościami mają do przejścia osiem planet. Na każdej z tych planet czekają inne wyzwania, a na zakończenie testy ze zdobytej wiedzy. Od połowy lutego do czerwca uczestnicy będą wykonywać misje dotyczące m.in. wiedzy o ekologicznych inwestycjach spółki, o górniczych i hutniczych tradycjach czy samej produkcji miedzi. Za sobą mają już między innymi zadania z zakresu podstawowej wiedzy o spółce, a przed nimi zagadnienia związane z bezpieczeństwem i higieną pracy w zakładach należących do KGHM.

– To nie będzie tylko kwestia BHP, ale również ekologii i zdrowego trybu życia, ponieważ to wszystko składa się na bezpieczne i higieniczne życie – powiedziała nam Arleta Chorąży, dyrektor departamentu efektywności zawodowej pracowników w KGHM Polska Miedź S.A – Uczniowie rywalizują ze sobą, zdobywają punkty i mogą je wymienić na nagrody. To nie tylko nagrody rzeczowe, przygotowaliśmy też kilka niespodzianek, by mogli doświadczyć czegoś nowego, przeżyć coś, spotkać się z naszymi pracownikami i popatrzeć na KGHM z trochę innej strony – dodaje.

I choć te „niespodzianki” dla najlepszych graczy są wielką tajemnicą to z naszych informacji wynika, że przynajmniej jedna z nich zaprowadzi zwycięzców na zbiornik poflotacyjny Żelazny Most, który będzie można zobaczyć naprawdę z bliska.

Jak przyznaje Arleta Chorąży, nagrodzeni zostaną nie tylko uczniowie biorący udział w projekcie, ale również szkoły oceniane pod względem aktywności swoich podopiecznych.

Gra została „odpalona” 11 lutego. Do tej pory zalogowało się na platformie 286 osób. 88 proc. z nich ukończyło wszystkie dostępne zadania i ma 100 proc. punktów.

Akcję KGHM wspiera również Ministerstwo Edukacji i Nauki, które objęło wydarzenie swoim patronatem.

– Z wielką uwagą przyglądam się działaniom KGHM w Zagłębiu Miedziowym związanym ze szkolnictwem zawodowym. Takie placówki muszą być atrakcyjne i przede wszystkim skuteczne. Dlatego wszelkiego typu wsparcie, w tym programy edukacyjne dla uczniów to bardzo potrzebne rozwiązania. Najważniejsza jest współpraca, która pomoże przewidzieć jakie kompetencje przydadzą się uczniom w danym regionie. KGHM to największy pracodawca na Dolnym Śląsku, więc zawody związane z przemysłem miedziowym zasługują na szczególną uwagę. Przyszłość młodych ludzi musimy planować odpowiedzialne i w zgodzie z potrzebami wynikającymi z rynku pracy – powiedziała Marzena Machałek, Wiceminister Edukacji i Nauki.

Zadowolony ze współpracy swojej szkoły z Polską Miedzią jest również Paweł Korzeń, dyrektor Zespołu Szkół Politechnicznych w Głogowie.

– Bardzo często nasze szkoły nie są w stanie stworzyć tak atrakcyjnych narzędzi do zdobywania wiedzy, dlatego cieszymy się, że KGHM stawia nie tylko na rozwój zawodowy uczniów, ale też na ich rozwój osobisty. To niezwykle cenna inicjatywa, która uczy przede wszystkim odpowiedzialności, ale też daje smak sukcesu i rywalizacji, czyli tego czego uczniom w tych trudnych czasach brakuje – powiedział nam.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu zapowiadającego wydarzenie:

https://www.youtube.com/watch?v=_QM9nQ8ME20

 

Program KGHM „Kompetentni w branży” działa od 2018 roku i jest nim objętych 9 szkół technicznych i branżowych m.in. w Lubinie, Legnicy i Polkowicach. Placówki kształcą uczniów w zawodach istotnych dla przemysłu miedziowego. Program zakłada ścisłą współpracę na linii szkoła – KGHM. Uczniowie mogą liczyć na merytoryczną pomoc Spółki, są angażowani w różnorodne przedsięwzięcia rozwojowe, a przede wszystkim mogą skorzystać z dedykowanego im programu stypendialnego oraz możliwości odbycia praktycznej nauki zawodu.

Warto podkreślić, że zawody, w których kształceni są uczniowie w szkołach patronackich KGHM znajdują się na liście zapotrzebowania na pracowników na krajowym rynku pracy. Zestawienie najbardziej pożądanych zawodów rokrocznie przygotowuje Ministerstwo Edukacji i Nauki.

 
IMG_20210217_104746
IMG_20210217_104757
IMG_20210217_104804
IMG_20210217_104816
IMG_20210217_104827
IMG_20210217_104858
IMG_20210217_105728
IMG_20210217_105822
IMG_20210217_111046

Wybrane dla Ciebie

Kolejna szkoła w programie KGHM „Kompetentni w branży górniczej”

Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Legnicy dołączył właśnie do prowadzonego przez KGHM programu „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej. KGHM-kluczowy partner w kształceniu zawodowym”. Spółka podpisała w tej sprawie list intencyjny z placówką i gminą Legnica.

Na sygnale

Podpisywali lewe polisy, wyłudzili prowizje, prali brudne pieniądze

Do sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej, która dokonała oszustwa na szkodę jednego z warszawskich towarzystw ubezpieczeniowych. Na ławie oskarżonych zasiądzie łącznie 17 osób, wśród nich prezes spółki, członek zarządu i prokurent.