×
*** Prokurator został wezwany do Rudnej. Na terenie ogródków działkowym najprawdopodobniej znaleziono ciało kobiety. Czynności policyjne trwają ***

Marsz i Bieg razem z sąsiadami Żelaznego Mostu. Pomóżmy Nataszy!

W najbliższą sobotę, 24 września, zapraszamy do udziału w drugiej edycji Marszu i Biegu pn: „Sąsiedzi Żelaznego Mostu”. Dla najlepszych zawodników czekają okolicznościowe puchary i atrakcyjne nagrody. Można jeszcze się zapisać na imprezę.

Celem zawodów jest popularyzacja biegania i nordic walking, jako najprostszych form czynnego wypoczynku i rekreacji ruchowej oraz promocja zdrowego oraz aktywnego trybu życia. Trasa biegu oraz przemarszu została wyznaczona na terenie zbiornika odpadów poflotacyjnych „Żelazny Most” w Rudnej. Dla uczestników przygotowano trasy na dystansach 5, 10 oraz 21 km, natomiast zawodnicy nordic walking będą rywalizować na odcinku 5 km.

Dla najlepszych zawodników w kategorii OPEN na wszystkich dystansach przewidziano pamiątkowe puchary i atrakcyjne nagrody. Uhonorowani zostaną również najlepsi mieszkańcy gminy Rudna na wszystkich dystansach biegu, a także dzieci w wielu 7-14 lat oraz młodzież 15-18 lat. Natomiast każdy uczestnik biegu otrzyma okolicznościowy medal.

Wpisowe za udział w biegu wynosi 20 zł lub 30 zł w dniu zawodów. Pakiet obejmuje pamiątkowy medal, posiłek regeneracyjny oraz wodę. Limit zawodników wynosi 500 osób. Dzieci oraz młodzież startują za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów.

Marsz i Bieg ma wymiar charytatywny, ponieważ zebrana kwota w całości zostanie przekazana na leczenie czteroletniej Nataszy Michalskiej, mieszkanki gminy Rudna.

Regulamin i zapisy TUTAJ. Można również zapisać się w biurze zawodów w dniu imprezy.

Program zawodów:

godz. 8.00 – 9.45 – biuro zawodów na terenie stadionu w Rudnej;

godz. 10.00 – start Biegu na 21 km;

godz. 11:00 – start Biegu na 10 km i 5 km;

godz. 12:00 – start Nordic Walking 5 km;

godz.12:15 start BIEG KRECIKA dla dzieci na 150 i 300 metrów;

godz. 14:00 – dekoracja zwycięzców.

Organizatorami wydarzenia są KGHM POLSKA MIEDŹ S.A. O/Zakład Hydrotechniczny, gmina Rudna, gmina Grębocice oraz gmina Polkowice.

 
bieg-krecik-600x450

Wybrane dla Ciebie

Pobiegli i pomaszerowali wokół Żelaznego Mostu

Po ciężkim okresie pandemii, udało się zorganizować drugą edycję biegu i marszu pn: „Sąsiedzi Żelaznego Mostu”. Dla uczestników biegu przygotowano trasy na odcinkach 21, 10 i 5 kilometrów. Pomaszerowali też nordikowcy na czele z dyrektorem Zakładu Hydrotechnicznego, wójtem Rudnej i wicestarostą polkowickim. Imprezę zorganizowano dzięki wsparciu spółki KGHM Polska Miedź S.A. 

Zapraszamy na II Bieg i Marsz „Sąsiedzi Żelaznego Mostu”

KGHM Polska Miedź oraz gminy: Rudna, Grębocice i Polkowice organizują w najbliższą sobotę tj. 24 września na stadionie w Rudnej, II Bieg i Marsz „Sąsiedzi Żelaznego Mostu”. Biegi odbędą się na dystansach 21, 10 km, a na dystansie 5 km przewidziano zarówno bieg, jak i marsz Nordic Walking.

Zapraszamy na II Bieg „Sąsiedzi Żelaznego Mostu”

KGHM Polska Miedź oraz gminy: Rudna, Grębocice i Polkowice organizują w najbliższą sobotę tj. 24 września na stadionie w Rudnej, II Bieg i Marsz „Sąsiedzi Żelaznego Mostu”. Biegi odbędą się na dystansach 21, 10 km, a na dystansie 5 km przewidziano zarówno bieg, jak i marsz Nordic Walking.

KGHM nie ma nic wspólnego ze skażeniem Odry!

W przestrzeni publicznej pojawiły się informacje, które wskazują, że spółka KGHM może być po części odpowiedzialna za skażenie Odry. Chodzi o zrzuty szlamu poflotacyjnego ze zbiornika „Żelazny Most”. – Prowadzimy działalność zgodnie z uzyskanymi pozwoleniami, jesteśmy na bieżąco monitorowani przez wyspecjalizowane służby. Woda technologiczna, która zawiera sól i inne pierwiastki nie jest groźna dla środowiska […]

Droga z Pieszkowic do Żelaznego Mostu jak nowa

Nowa, wyremontowana droga wojewódzka między Pieszkowicami a Żelaznym Mostem gotowa! Nową nawierzchnię położono na odcinku blisko 5 kilometrów. Inwestycję po połowie sfinansowały władze gminy Polkowice i województwo.

Remont drogi Pieszkowice – Żelazny Most

Od dziś do 27 listopada potrwają utrudnienia na odcinku drogi wojewódzkiej pomiędzy Pieszkowicami a Żelaznym Mostem. Drogowcy przystępują tam bowiem do prac remontowych. W związku z zamknięciem tego fragmentu jezdni, zmianie ulegną kursy autobusów linii nr 5 i 30.

Sport

Przygotuj się solidnie do Biegu Barbórkowego. Dzisiaj kolejny trening

Planujesz start w Biegu Barbórkowym o Lampkę Górniczą? Chcesz przygotować się pod fachowym okiem profesjonalistów? Nic bardziej trudnego. Przyjdź dzisiaj do Parku Leśnego w Lubinie i weź udział w kolejnych zajęciach przygotowujących do udziału w Biegu Barbórkowym.