×
*** Szczypiornistki Zagłębia Lubin obroniły tytuł mistrzyń Polski! *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali z Rakowem i utrzymali się w ekstraklasie ***

Muzyczna uczta dla mieszkańców z okazji Dnia Hutnika

Świętowanie dnia hutnika powoli finiszuje. Ostatnim akcentem uroczystości będą dwa koncerty muzyczne: dziś w Legnicy, jutro w Głogowie. Na scenie pojawią się lokalni artyści, a gwiazdami wieczoru będą Ewelina Lisowska i Kamil Bednarek.

Koncerty hutnicze to wisienka na torcie tegorocznych centralnych uroczystości z okazji Dnia Hutnika.

-W obu koncertach udział wezmą znane postaci polskiej sceny muzycznej: Ewelina Lisowska i Kamil Bednarek, którym towarzyszyć będzie zespół Dziubek Band pod dyrekcją Mariusza Dziubka. Koncerty poprowadzi Anna Lucińska. W programach produkcji koncertowych, publiczność będzie mogła zobaczyć również artystów młodego pokolenia z regionu. W Legnicy zaśpiewają: Julia Węgłowska i Julia Juzak z kół wokalnych Młodzieżowego Centrum Kultury, z kolei w Głogowie publiczność będzie mogła usłyszeć wokalne talenty ze Studia Talentów Miejskiego Ośrodka Kultury: Patrycję Wawrzyniak i Vanessę Szanter. W Głogowie wystąpi też, jak co roku, orkiestra zakładowa Huty Miedzi Głogów, która zaprezentuje się pod kierownictwem kapelmistrza Bartłomieja Nienartowicza – informuje Sylwia Jurgiel, rzecznik spółki KGHM Polska Miedź S.A.

Obydwa koncerty rozpoczną się o godz. 19. Wstęp jest wolny.

 

Wybrane dla Ciebie

Hutnicza pobudka. Orkiestra i mażoretki na dziedzińcu Centrali KGHM

Od porannej pobudki hutniczej rozpoczęły się dzisiaj centralne uroczystości Dni Hutnika organizowane przez spółkę KGHM. Prezesów Polskiej Miedzi odwiedziła Orkiestra Zakładowa Huty Miedzi Głogów, której towarzyszyły mażoretki.

Koncert orkiestry HM Głogów, popisy mażoretek i video mapping!

Wyjątkową duchową ucztę zafundowali mieszkańcom Głogowa i zaproszonym gościom hutnicy Polskiej Miedzi. W samym sercu miasta odbył się specjalny koncert Orkiestry Zakładowej Huty Miedzi Głogowa wzbogacony pokazem mażoretek. Wisienką na torcie był video mapping ukazujący historię i teraźniejszość przemysłu hutniczego.

Wraca normalność. Wielki koncert z Narodową Orkiestrą Dętą w Lubinie

Już w najbliższą sobotę, 29 maja, na dziedzińcu lubińskiej filharmonii odbędzie się wielki koncert Narodowej Orkiestry Dętej. W repertuarze usłyszymy klasyki motywów ze słynnych produkcji filmowych, m.in. z Gladiatora, Gwiezdnych Wojen, Piratów z Karaibów. Nie zabraknie ostrego brzmienia nawiązującego do utworów AC/DC, ale też hip hopu i muzyki typowo rozrywkowej. Do udziału w koncercie Narodowa […]

Sport

Czterech zawodników Zagłębia w kadrze Polski

Czterech zawodników KGHM Zagłębia Lubin dostało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Łukasz Poręba, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy znaleźli się na liście zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.