×
*** Prezydent Lubina, Robert Raczyński był podsłuchiwany przez ABW. W tle są afery śmieciowe na terenie Dolnego Śląska ***

Nordic Walking Instruktażowo – KGHM z nowym projektem dla mieszkańców

Propozycje tras w Głogowie, Legnicy i Lubinie oraz wskazówki jak prawidłowo poprowadzić trening czekają na wszystkich zainteresowanych zdrowym marszem z kijkami. „Nordic Walking Instruktażowo” to projekt uruchomiony w ramach szerokiego programu społecznej odpowiedzialności EKO-Zdrowie.

KGHM od lat prowadzi projekt nordic walking dedykowany osobom, które ukończyły 35 lat. Do tej pory odbyło się 10 edycji zajęć, w których uczestniczyło ponad 1 500 osób.  Uczestnicy spotykali się na cyklicznych zajęciach prowadzonych przez wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów. W czasie pandemii koronawirusa wiele osób wybiera indywidualne formy aktywności fizycznej. Z myślą o wszystkich, którzy chcą pozostać aktywni, KGHM przygotował pakiet materiałów pomocnych w treningach.

Miedziowa Spółka proponuje trasy marszu w kilku miastach Zagłębia Miedziowego. Na stronie internetowej Spółki – www.kghm.com w zakładce zrównoważony rozwój https://kghm.com/pl/nordic-walking-instruktazowo umieszczono pakiet materiałów.

Filmy obrazują trasy w Lubinie, Legnicy i Głogowie oraz zawierają wskazówki instruktażu i szereg dodatkowych ćwiczeń rozgrzewających, rekreacyjnych i rozluźniających. W rolach głównych występują utytułowani sportowcy, stypendyści programu Miedziane Rywalizacje: łyżwiarka Natalia Czerwonka, pływak Radosław Kawęcki i sztangista Arkadiusz Michalski. Z kolei infografiki przybliżają graficzne ujęcie proponowanych tras z informacjami o ich specyfice m.in.: położeniu, długości, przewyższeniach, podłożu i wskazówkami technicznymi dostosowanymi do wydzielonych etapów.

Lato i okres urlopowy to świetna okazja do poprawienia formy fizycznej. KGHM jako firma społecznie odpowiedzialna, dba o zdrowie pracowników, rodzin i mieszkańców regionu. Część osób w czasie pandemii rezygnuje ze zorganizowanych zajęć. My zachęcamy do aktywności indywidualnej lub w niewielkich grupach. Warto skorzystać z projektu „Nordic Walking Instruktażowo”. To konkretne rady i pomysły na spędzanie wolnego czasu. – przekonuje Lidia Marcinkowska- Bartkowiak, Dyrektor Naczelny ds. komunikacji w KGHM.

Zajęcia nordic walking to jedno z prozdrowotnych działań programu EKO-Zdrowie, który spółka KGHM uruchomiła niemal 6 lat temu w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Projekty prozdrowotne tego programu są darmowe i kierowane do jak największej liczby odbiorców w różnym wieku, np. dla dzieci prowadzone są lekcje nauki pływania a seniorzy mogą wziąć udział w gimnastyce rekreacyjnej.

 

Wybrane dla Ciebie

Górnicy testują pod ziemią nowatorską kamizelkę chłodzącą

To może być istna rewolucja. Spółka KGHM testuje nowatorską kamizelkę chłodzącą, którą wykorzystywać będą górnicy w kopalniach Polskiej Miedzi. Prototyp przygotowali specjaliści z Centralnego Instytutu Ochrony Pracy oraz naukowcy z Państwowego Instytutu Badawczego z Katedrą Mikroelektroniki i Technik Informatycznych Politechniki Łódzkiej.

Programiści, informatycy, graficy stanęli w szranki – Hackathon KGHM

Zarząd spółki KGHM nagrodził i wyróżnił laureatów hackathon CuValley Hack. Była to już trzecia edycja tego wydarzenia, które przyciągnęło w tym roku rekordową liczbę uczestników. Imprezę wspólnie przygotowali i zorganizowali KGHM Polska Miedź S.A. oraz KGHM Centrum Analityki. 

Wyjątkowa Gala Noworoczna KGHM. Pełen kościół publiczności

To był wyjątkowy i niesamowity wieczór. W kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie zorganizowano przepiękną Galę Noworoczną. Dla licznie przybyłych gości wystąpili Monika Borzym, Milena Lange, Alicja Węgorzewska, Sławek Uniatowski przy akompaniamencie Orkiestry Symfonicznej pod batutą Tomasza Szymusia.

Zapraszamy na Galę Noworoczną KGHM! Muzyczna sobota

Mieszkańcom regionu zagłębia miedziowego przypominamy o wyjątkowej Gali Noworocznej organizowanej przez spółkę KGHM Polska Miedź. Już dzisiaj, w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie, publiczność wysłucha przepięknych utworów świątecznych w wykonaniu gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Podwyżka o ponad 13 procent, jednorazowa nagroda za pół roku

Podwyżka wynagrodzenia zasadniczego o 13,2 procent, wypłata jednorazowej nagrody w wysokości 2 tysięcy złotych i przeszeregowanie ponad 20 procent załogi – takie są ustalenia negocjacji płacowych, które przy wspólnym stole wypracowali przedstawiciele zarządu KGHM i delegacje poszczególnych central związkowych działających przy Polskiej Miedzi.

Zapraszamy na Galę Noworoczną KGHM. Plejada muzycznych gwiazd

Mieszkańcom regionu zagłębia miedziowego przypominamy o wyjątkowej Gali Noworocznej organizowanej przez spółkę KGHM Polska Miedź. W najbliższą sobotę w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie, publiczność wysłucha przepięknych utworów świątecznych w wykonaniu gwiazd polskiej sceny muzycznej. 

Rozmaitości

Akcja „nakrętkowa” dla Wiktora Andrejko. Chcą uzbierać 10 tysięcy

Stowarzyszenie Lubin 2006 rozpoczyna kolejną akcję „nakrętkową”, z której całkowity dochód zostanie przekazany na rehabilitację Wiktora Andrejko, ucznia II Liceum Ogólnokształcącego, cierpiącego na rdzeniowy zanik mięśni SMA. Organizatorzy i pomysłodawcy tego szczytnego przedsięwzięcia chcą uzbierać ze sprzedaży nakrętek 10 tysięcy złotych. Dają sobie czas do 15 marca.