×
*** Polkowiccy policjanci poszukują sprawców wysadzenia bankomatu przy ulicy 11 Lutego. Wybuch spowodował duże straty ***

Nowe rondo Hutników w Głogowie uroczyście otwarte

Przed południem uroczyście otwarto nowe rondo turbinowe Hutników w Głogowie. Nazwa nie jest przypadkowa, ponieważ właśnie tamtędy biegnie jedna z dróg dojazdowych do Huty Miedzi Głogów. Na wysepce ronda znajduje się jubileuszowa hutnicza kadź, którą postawiono tam przed kilkoma tygodniami.

Skrzyżowanie ulic Piłsudskiego z Wojska Polskiego było jednym z bardziej niebezpiecznych miejsc w Głogowie. Jak przypomniał dziś prezydent miasta, Rafael Rokaszewicz, dziesięć lat temu zrodził się pomysł, by przebudować je na rondo turbinowe.

-Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przygotowała wówczas dokumentację, wykupiła dookoła grunty, ale wtedy realizacja zaplanowanej inwestycji nie została sfinalizowana. Dlatego, aby poprawić bezpieczeństwo i zwiększyć komfort przejazdu, jako samorząd wzięliśmy na swoje barki sfinansowanie tego zadania. Pozyskaliśmy z GDDKiA dokumentację i przystąpiliśmy do realizacji zadania. Środki na ten cel pochodziły z budżetu miasta, rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych z pierwszego rozdania oraz z województwa dolnośląskiego – mówił dziś prezydent Głogowa.

Nadanie rondu imienia Hutników zaakceptowała Rada Miejska w Głogowie, a na wysepce postawiono hutniczą kadź z graffiti nawiązującym do 50-lecia istnienia głogowskiej huty i przypadającego w tym roku jubileuszu 60-lecia spółki KGHM.

-Cieszę się, że mogę dzisiaj uczestniczyć w tym wydarzeniu. To wielki ukłon w stronę hutników Polskiej Miedzi, którzy codziennie wykonują ciężką pracę. To ukłon także w stronę wielu tysięcy mieszkańców Głogowa i okolic, którzy pracują w hucie i KGHM – powiedział Jarosław Musiał, dyrektor ds. produkcji Huty Miedzi Głogów.

Przebudowa skrzyżowania na rondo turbinowe kosztowała około 7 mln zł.

 

Wybrane dla Ciebie

Życzenia barbórkowe prezesa KGHM dla całej braci górniczej

Centralna Karczma Piwna na wiosnę? Dlaczego nie! Z powodu sanitarnych obostrzeń, władze KGHM odwołały barbórkowe biesiady i spotkania towarzyskie. Tymczasem szef Polskiej Miedzi, życząc załodze górniczego szczęścia, nie wyklucza możliwości zorganizowania karczm piwnych i babskich combrów wiosną.

Centralna akademia barbórkowa KGHM. Niech żyje nam górniczy stan!

KGHM świętuje centralne obchody tegorocznej Barbórki. Uroczysta akademia górnicza odbyła się dzisiaj w Centrum Kultury Muza. Wyróżnieni pracownicy miedziowej spółki otrzymali prestiżowe odznaczenia, górnicze kordziki i honorowe szpady. Niestety z powodu obostrzeń sanitarnych, Polska Miedź zrezygnowała w tym roku z tradycyjnych ceremoniałów i imprez towarzyskich.

Barbórka KGHM z akademią i mszą, ale bez pochodu i skoku przez skórę

Górnicy Polskiej Miedzi świętują. Niestety z powodu szalejącej czwartej epidemii koronawirusa, centralne i oddziałowe uroczystości ku czci świętej Barbary, ograniczono do minimum. W piątek odbędzie się tylko centralna akademia z wręczeniem odznaczeń państwowych. W sobotę natomiast, odprawiona zostanie msza święta i potem delegacje złożą wieńce pod pomnikiem Jana Wyżykowskiego. Spółka KGHM intensywnie przygotowywała się do […]

Dzięki współpracy z KGHM, przebudują drogę wokół zbiornika odpadów

Dzięki pozyskanej dotacji z KGHM, powiat polkowicki wraz z gminą Grębocice przebudują drogę powiatową w obrębie zbiornika odpadów poflotacyjnych „Żelazny Most”. Chodzi o „wąskie gardło” w miejscowości Grodziszcze. Droga zostanie poszerzona, powstaną nowe piesze i rowerowe ciągi komunikacyjne. 

Dziś wspominamy tych, którzy odeszli na wieczną szychtę

W Dniu Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy, hołd tragicznie zmarłym pracownikom Polskiej Miedzi oddają także przedstawiciele lokalnych władz samorządowych. Na dziedzińcu Centrali KGHM wieńce złożyli m.in. władze powiatu polkowickiego i gminy.

Inwestują w swoich pracowników i ich rodziny

Już dawno minęły czasy gdy to firmy stawiały twarde warunki pracownikom. Teraz muszą zachęcić ludzi i utrzymać dobrych pracowników przy sobie. Sposobów na to jest mnóstwo, ale jednym z nich jest dbałość nie tylko o pracownika, ale również o jego bliskich.

Rozmaitości

Inauguracja Polkowickiej Karty Seniora. Zniżki na wiele usług i zakupy

Gmina Polkowice jako pierwsza na terenie zagłębia miedziowego dołączyła do ogólnopolskiego programu: „Gmina Przyjazna Seniorom”. Dzięki temu, mieszkańcy gminy, którzy weszli w wiek emerytalny, mogą skorzystać ze zniżek w punktach handlowych na terenie całego kraju, które honorują Kartę Seniora.