Wystrzelali sobie podium. Łucznicy z Raszowki znów imponują
W Żywcu, Nowej Rudzie oraz Łodzi zorganizowano turnieju łucznicze. Łucznicy z LZS SKS Raszówka poprawili swoje rekordy życiowe i walczyli o najwyższe miejsca na podium.
Obligacje serii D wyemitowane przez KGHM zostały wprowadzone do obrotu na rynku Catalyst prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. To kolejny krok w realizacji strategii finansowej spółki, ukierunkowanej na zapewnienie stabilnych i zdywersyfikowanych źródeł finansowania długoterminowego rozwoju.
Emisja obligacji o łącznej wartości nominalnej 1,6 mld zł została przeprowadzona 17 grudnia 2025 roku. Termin wykupu papierów przypada za siedem lat od daty emisji. Oprocentowanie obligacji jest zmienne i oparte na stawce WIBOR 6M powiększonej o marżę w wysokości 100 punktów bazowych rocznie. Wartość nominalna jednej obligacji wynosi 1 000 zł, co umożliwia obrót instrumentami również wśród inwestorów indywidualnych.
– Priorytetem KGHM jest budowa stabilnych fundamentów finansowych wspierających nasz długoterminowy rozwój na kluczowych rynkach. Strategiczne zarządzanie programem emisji pozwala nam elastycznie kształtować strukturę i koszt zadłużenia, co istotnie wspiera cele rozwojowe Polskiej Miedzi w długim horyzoncie czasowym – podkreślił Remigiusz Paszkiewicz, pełniący obowiązki prezesa zarządu KGHM Polska Miedź S.A.
Jak zaznaczył Piotr Krzyżewski, wiceprezes zarządu ds. finansowych KGHM, warunki emisji potwierdzają wysoką wiarygodność spółki na rynku finansowym.
– Emisja serii D jest elementem szerszego przeglądu potrzeb kapitałowych oraz działań zmierzających do zrównoważonego rozwoju i dywersyfikacji źródeł finansowania. Dzięki pozyskanym środkom dokonaliśmy przedterminowego wykupu obligacji serii B, co przyczyniło się do dalszej optymalizacji struktury finansowania – wskazał.
Obligacje serii D zostały zarejestrowane w Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych S.A. oraz wprowadzone do obrotu na rynku Catalyst. Emisja została przeprowadzona w ramach programu emisji obligacji o maksymalnej wartości do 4 mld zł.
Nowa emisja wpisuje się w konsekwentnie realizowaną przez KGHM politykę dywersyfikacji źródeł finansowania, opartą na wykorzystaniu zróżnicowanych instrumentów finansowych przy zachowaniu bezpiecznego średnioważonego okresu zapadalności zadłużenia. Działania te uwzględniają cykliczny charakter rynków surowcowych, na których funkcjonuje spółka, a także wspierają jeden z kluczowych priorytetów – poprawę efektywności kosztowej i stabilność finansową w długim okresie.
źródło: kghm.com
W Żywcu, Nowej Rudzie oraz Łodzi zorganizowano turnieju łucznicze. Łucznicy z LZS SKS Raszówka poprawili swoje rekordy życiowe i walczyli o najwyższe miejsca na podium.
Mundurowi z lubińskiej policji zatrzymali 50-letniego mężczyznę podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoją byłą żoną. Mężczyzna nadal z nią mieszkał i często dochodziło między nimi do awantur i rękoczynów. Ślady jakie kobieta miała na ciele nie pozostawały żadnych złudzeń – była ofiarą przemocy.
Za nami kolejna edycja jednego z najważniejszych wydarzeń sportowych w regionie. W ubiegłą sobotę odbył się XVI Bieg Borów Dolnośląskich, który po raz kolejny zgromadził w Chocianowie miłośników aktywnego wypoczynku z całej Polski.