×
*** Dziś mija 66. rocznica odkrycia złóż rudy miedzi *** Fundacja KGHM Polska Miedź rozpoczyna jubileuszowy rok obchodów 20-lecia swojej działalności ***

Odkryj Zagłębie Miedziowe z nową aplikacją. Klikaj i zwiedzaj region

Zainstaluj, zainspiruj się, odkrywaj – KGHM Polska Miedź S.A. oraz samorządy Dolnego Śląska zapraszają mieszkańców i turystów do zwiedzania nieznanych miejsc w Zagłębiu Miedziowym. Darmowa aplikacja na telefony komórkowe #naMIEDZI, zabierze użytkowników w intrygującą podróż po regionie.

Zagłębie Miedziowe to wyjątkowy region, a KGHM jest jego fundamentem. Naszym celem jest przekazanie wiedzy i wzbudzenie dumy u mieszkańców z naszego regionu. Zachęcamy do rodzinnego wyjścia z czterech ścian i spacerów w najbliższej okolicy, aby odkrywać nieznane miejsca. Mamy poczucie odpowiedzialności za lokalną społeczność, za środowisko naturalne, ale także za to, by promować dziedzictwo kulturowe Zagłębia Miedziowego. Aplikacja naMIEDZI w nowatorski sposób pomoże mieszkańcom i turystom odkryć ten piękny i ciekawy region. Uruchomienie naMIEDZI to efekt naszego intensywnego dialogu z samorządami i realizacja wspólnych długofalowych celów – mówi Marcin Chludziński, prezes KGHM Polska Miedź S.A.

Darmowa aplikacja na telefony startuje z ponad 20 trasami między Legnicą a Głogowem. 250 punktów związanych z lokalną historią, zabytkami i ciekawostkami z regionu opisano krótkimi tekstami oraz zilustrowano zdjęciami i materiałami filmowymi.

W badaniach zrealizowanych w 2019 r. przez Fundację KGHM i samorządy okazało się, że około 30% młodzieży z terenu LGOM w dorosłości najbardziej chciałoby mieszkać za granicą. Przez wspólne działania z gminami i powiatami, chcemy zmienić ten trend. Budujemy poczucie przynależności i dumy z małej ojczyzny, jaką jest Zagłębie Miedziowe. Wraz z samorządami pragniemy zatrzymać młodzież w regionie i w Polsce – mówi Lidia Marcinkowska–Bartkowiak, dyrektor naczelny ds. komunikacji w KGHM.

Aplikacja naMIEDZI służy całemu regionowi. Pięć ścieżek tematycznych poświęcono polskiej miedzi, od której pochodzi zwyczajowa nazwa Zagłębie Miedziowe. Użytkownicy aplikacji będą mieli okazję m.in. dowiedzieć się, w jakim celu używa się dronów pod zmienią i jaką drogę musi przebyć szara ruda miedzi, aby zamieniła się w rdzawo pomarańczową katodę o zawartości 99,99% Cu. Aplikacja dostarczy również informacji o aktualnych wydarzeniach w regionie.

Do skorzystania z aplikacji naMIEDZI wystarczy telefon komórkowy lub tablet z dostępem do Internetu, funkcją lokalizacji i Bluetooth. Dzięki zastosowaniu technologii Beacon, treść niektórych punktów jest ukryta i wyświetli się tylko wtedy, gdy użytkownik aplikacji znajdzie się fizycznie w konkretnej lokalizacji. Ma to zachęcić do aktywnego zwiedzania Zagłębia Miedziowego.

Aplikacja powstała dzięki współpracy KGHM Polska Miedź S.A. i samorządów Zagłębia Miedziowego. Atrakcja będzie na bieżąco uzupełniana o kolejne miejsca, zdjęcia i filmiki.

Aplikację można pobrać ze strony: namiedzi.com.

źródło kghm.com.

 
prezes_kghm_i_uczestnicy_konferencji

Wybrane dla Ciebie

Górnicy testują pod ziemią nowatorską kamizelkę chłodzącą

To może być istna rewolucja. Spółka KGHM testuje nowatorską kamizelkę chłodzącą, którą wykorzystywać będą górnicy w kopalniach Polskiej Miedzi. Prototyp przygotowali specjaliści z Centralnego Instytutu Ochrony Pracy oraz naukowcy z Państwowego Instytutu Badawczego z Katedrą Mikroelektroniki i Technik Informatycznych Politechniki Łódzkiej.

Programiści, informatycy, graficy stanęli w szranki – Hackathon KGHM

Zarząd spółki KGHM nagrodził i wyróżnił laureatów hackathon CuValley Hack. Była to już trzecia edycja tego wydarzenia, które przyciągnęło w tym roku rekordową liczbę uczestników. Imprezę wspólnie przygotowali i zorganizowali KGHM Polska Miedź S.A. oraz KGHM Centrum Analityki. 

Wyjątkowa Gala Noworoczna KGHM. Pełen kościół publiczności

To był wyjątkowy i niesamowity wieczór. W kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie zorganizowano przepiękną Galę Noworoczną. Dla licznie przybyłych gości wystąpili Monika Borzym, Milena Lange, Alicja Węgorzewska, Sławek Uniatowski przy akompaniamencie Orkiestry Symfonicznej pod batutą Tomasza Szymusia.

Zapraszamy na Galę Noworoczną KGHM! Muzyczna sobota

Mieszkańcom regionu zagłębia miedziowego przypominamy o wyjątkowej Gali Noworocznej organizowanej przez spółkę KGHM Polska Miedź. Już dzisiaj, w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie, publiczność wysłucha przepięknych utworów świątecznych w wykonaniu gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Podwyżka o ponad 13 procent, jednorazowa nagroda za pół roku

Podwyżka wynagrodzenia zasadniczego o 13,2 procent, wypłata jednorazowej nagrody w wysokości 2 tysięcy złotych i przeszeregowanie ponad 20 procent załogi – takie są ustalenia negocjacji płacowych, które przy wspólnym stole wypracowali przedstawiciele zarządu KGHM i delegacje poszczególnych central związkowych działających przy Polskiej Miedzi.

Zapraszamy na Galę Noworoczną KGHM. Plejada muzycznych gwiazd

Mieszkańcom regionu zagłębia miedziowego przypominamy o wyjątkowej Gali Noworocznej organizowanej przez spółkę KGHM Polska Miedź. W najbliższą sobotę w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie, publiczność wysłucha przepięknych utworów świątecznych w wykonaniu gwiazd polskiej sceny muzycznej. 

Sport

Decyzja Komisji Ligi. Kibice sterroryzowali piłkarzy, ukarano klub

Nie milkną echa głośnego incydentu, do którego doszło po meczu Miedzi Legnica z Piastem Gliwice. Komisja Ligi Ekstraklasy S.A nałożyła na legnicki klub 10 tysięcy złotych kary za zachowanie kibiców, którzy po przegranym spotkaniu wtargnęli do szatni zawodników.

Na sygnale

Ukradł buty w sklepie. Okazało się, że jest poszukiwany

Legniccy policjanci zatrzymali 28-letniego legniczanina, który ukradł w jednym ze sklepów buty. Mężczyzna szybko trafił za kratki, ale wtedy okazało się, e na swoim koncie ma jeszcze inny wyrok, przed którym się ukrywał. W sumie w więzieniu spędzi ponad rok.

Rozmaitości

Hej wesele! Tańcowało, grało i śpiewało – przegląd zespołów ludowych

Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej zaprasza zespoły folklorystyczne i ludowe do udziału w jubileuszowym XXX Przeglądzie Zespołów Ludowych i Folklorystycznych – Jaczów 2023. Przegląd: „Hej wesele! Tańcowało, grało i śpiewało” – podobnie, jak w roku ubiegłym – odbędzie się w dwóch formułach: konkursu i występów na żywo.