×
*** 19-letni Bartosz Ż. usłyszał już zarzut zabójstwa w zamiarze bezpośrednim. To on z broni palnej postrzelił w głowę 44-latka ***

Olbrzymi sukces projektu KGHM „Rodzinne soboty na sportowo”

Ponad 800 uczestników, niezliczone pokłady radości i promocja aktywności fizycznej – KGHM podsumowuje swoją prorodzinną akcję „Rodzinne soboty na sportowo”. Projekt, który podbił serca mieszkańców Zagłębia Miedziowego był realizowany z legnickim oddziałem Związku Dużych Rodzin 3+.

W sumie w Zagłębiu Miedziowym odbyło się osiem sportowych wydarzeń w ramach „Rodzinnych sobót na Sportowo”. Mieszkańcy regionu mieli okazje aktywnie spędzić czas i spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach, m.in.: piłce nożnej, sportach walki, siatkówce czy tenisie stołowym. Nie zabrakło też zawodów w sztukach walki. Można też było skorzystać z porad dietetyka.

– Uczestniczyłam wspólnie z rodziną we wszystkich spotkaniach organizowanych w ramach Rodzinnych Sobót na Sportowo”. Co miesiąc czekaliśmy na ten wspólny i aktywny czas. Dzieci poznały różne dyscypliny sportowe, dzięki czemu zaczęły systematycznie uczęszczać na treningi w ramach klubu sportowego sztuk walki. Udział w tym projekcie wpłynął na styl życia całej rodziny – mówiła jedna z uczestniczek, Karolina z Legnicy.

Związek Dużych Rodzin 3+ wystąpił do spółki KGHM o wsparcie tego projektu, który polega na regularnych spotkaniach, raz w miesiącu, w sobotę.

-Na nasze zajęcia zapraszaliśmy oczywiście całe rodziny z dziećmi. Zawsze przygotowujemy szereg atrakcji sportowych i rekreacyjnych. Celem był jak największy udział rodzin z dziećmi. Dlatego zapraszaliśmy rodziny z całego zagłębia miedziowego, by nie siedzieć w domu, tylko wyjść, poruszać się trochę, spędzić miło czas, spotkać się ze znajomymi – wspomina Magdalena Konieczek, przewodnicząca Związku Dużych Rodzin 3+.

Miedziowa spółka od wielu lat wspiera rodziny oferując szeroki wachlarz wsparcia, ale także propozycji spędzenia wolnego czasu zachęcając przy tym do aktywności. Stąd zrodził się pomysł organizacji cyklu imprez pod wspólnym hasłem: „Rodzinne Sportowe Soboty”.

-Uważam, że to znakomity pomysł. Jestem tutaj z synem i córką. Właśnie przymierzamy się do gry w koszykówkę, a potem idziemy pograć w pingponga. Zadzwoniłem do moich znajomych, żeby też przyszli. Takie dwie godziny ruchu i aktywności sportowej każdemu się przyda – powiedział nam pan Adam z Legnicy, który uczestniczył w sportowej sobocie w lutym tego roku na legnickim balonie.

KGHM realizuje swoją misję w oparciu o ideę zrównoważonego rozwoju, a szczególne miejsce zajmuje w niej troska o zdrowie i bezpieczeństwo, środowisko i otoczenie. Spółka angażuje się w projekty prospołeczne i prozdrowotne. Poza wsparciem dla zdrowia fizycznego realizowany był m.in. Program Przeciwdziałania Depresji, a w ramach jego drugiej edycji mieszkańcy regionu mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji ze specjalistami oraz z wykładów tematycznych.

Ważne miejsce wśród tych działań KGHM zajmują tematy prorodzinne, w ramach, których organizowane są warsztaty rodzicielskie dla pracowników oraz programy rekomendowane tj.: Szkoła dla Rodziców i Wychowawców oraz Program Wspierania Rodziny, z których to korzystają mieszkańcy całego regionu.

 
nowe001-8-1024x683
nowe002-9-1024x683
nowe003-9-1024x683
nowe008-8-1024x683
nowe013-7-1024x683

Wybrane dla Ciebie

Zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków w powiecie legnickim

Legniccy policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami z Wrocławia w Legnicy oraz na terenie powiatu legnickiego, zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków. W trakcie akcji zabezpieczyli ponad 80 litrów metamfetaminy w postaci zasadowej oraz blisko 2 kilogramy tzw. piko. Oprócz tego w ręce mundurowych wpadło 15 kg odczynników chemicznych, z których można było wyprodukować narkotyki. W sprawie zatrzymano […]

Posprzątali Kłopotów. Zadbali o swoją miejscowość

Świata to doskonała akcja by spędzić aktywnie czas, pokazać dzieciom właściwe zachowania i zadbać o najbliższa okolicę. I właśnie to zrobili mieszkańcy Kłopotowa w Gminie Lubin.

W sobotę Lubin świętuje razem ze strażakami!

W sobotę mieszkańców Lubina czekają kolejne atrakcje. Na błoniach odbędzie się Festyn Strażacki organizowany przez Państwową Straż Pożarną w Lubinie i Powiat Lubiński. Będzie muzyka, będą konkursy z nagrodami i pokazy. Zobaczycie wozy strażackie i akcje gaszenia płonącego samochodu. 

Plener rzeźbiarski już w ten weekend! Zapraszamy!

Już jutro w parku Leśnym w Lubinie rozpocznie się dwudniowy Plener rzeźbiarski. Jeśli chcecie spróbować swoich sił w rzeźbieniu to doskonała okazja!

Piotr Cybulski: Służąc gminie, służę też człowiekowi

Rozmowa z Piotrem Cybulskim, nowym przewodniczącym Rady Miejskiej w Polkowicach, pasjonatem i miłośnikiem lasów, byłym nadleśniczym Nadleśnictwa Lubin i były parlamentarzystą zagłębia miedziowego.

Festiwal biegowy BORYRUN już w niedzielę. Zapraszamy do Kliczkowa!

Już w najbliższą niedzielę, 26 maja, w Dzień Matki zapraszamy na Zamek Kliczków, wokół którego odbędzie się druga edycja festiwalu biegowego BoryRun. Szykuje się naprawdę mega wydarzenie, oby tylko pogoda nie popsuła plany organizatorom.

Na sygnale

Zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków w powiecie legnickim

Legniccy policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami z Wrocławia w Legnicy oraz na terenie powiatu legnickiego, zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków. W trakcie akcji zabezpieczyli ponad 80 litrów metamfetaminy w postaci zasadowej oraz blisko 2 kilogramy tzw. piko. Oprócz tego w ręce mundurowych wpadło 15 kg odczynników chemicznych, z których można było wyprodukować narkotyki. W sprawie zatrzymano […]