×
*** Lubiński sąd rejonowy podtrzymał decyzję w sprawie umorzenia przez szczecińską prokuraturę postępowania dotyczącego mataczenia przez policjantów w sprawie śmierci Bartosza Sokołowskiego ***

Paweł Gruza nie jest już wiceprezesem KGHM. Będą kolejne zmiany?

Paweł Gruza nie jest już wiceprezesem spółki KGHM Polska Miedź S.A. Menedżer złożył wczoraj Radzie Nadzorczej oświadczenie o rezygnacji z zajmowanego stanowisko. Został nowym prezesem banku PKO BP. Nie brakuje jednak spekulacji i pytań, czy rezygnacja Pawła Gruzy to początek zmian w zarządzie… miedziowej spółki?

Informacja o rezygnacji Pawła Gruzy z funkcji wiceprezesa KGHM ukazała się wczoraj w rapocie bieżącym publikowanym przez miedziową spółkę. W miedziowej spółce był odpowiedzialny za aktywa zagraniczne. Według dzisiejszych informacji prasowych, doświadczony i ceniony w świecie finansów menedżer, został wybrany nowym prezesem banku PKO BP.

Czy w związku z rezygnacją Pawła Gruzy z prestiżowego stanowiska w KGHM należy doszukiwać się drugiego dna? Czy to początek jakieś politycznej rozgrywki i poważny sygnał dla pozostałych członków zarządu KGHM? Jedno jest pewne. Zarząd Polskiej Miedzi z prezesem Marcinem Chludzińskim to gwarancja stabilności i rozwoju spółki. Zarząd musiał zmierzyć się z poważnym, nieoczekiwanym wyzwaniem, jakim była epidemia koronawirusa. Uczyniono wszystko, by przez pandemię przejść suchą stopą. Wdrożono odpowiednie procedury, które zagwarantowały pracownikom KGHM maksymalny stopień bezpieczeństwa zdrowotnego, zorganizowano masowe szczepienia, a miedziowa spółka była jednym z głównych inicjatorów uruchomienia szpitala covidowego w Legnicy i Wałbrzychu. I najważniejsze – przez cały okres trwania pandemii, spółce udało się zachować pełen ciąg technologicznych we wszystkich oddziałach górniczych i hutniczych oraz na ZWR-ach.

Dość powiedzieć, że w tych trudnych czasach – walki z epidemią – spółka KGHM osiągnęła rekordowe wyniki finansowe i produkcyjne. Wypracowanymi zyskami kombinat podzielił się z załogą, a plany produkcyjne na ten rok są jeszcze bardziej ambitne. Prezes Marcin Chludziński na każdym kroku podkreśla ogromne znaczenie i rolę spółki w obszarze odnawialnych źródeł energii. Dość powiedzieć, że KGHM jako jedyna firma w Polsce przygotowuje się do szczytnego programu budowy małych reaktorów jądrowych – tzw. SMR-ów. Dzięki tej inwestycji, KGHM uzyska w kolejnych latach tzw. samowystarczalność energetyczną na poziomie blisko 50 procent.

Na koniec wspomnimy o najważniejszych inwestycjach ostatnich lat. To przede wszystkim oddanie do użytku Kwatery Południowej zbiornika odpadów poflotacyjnych „Żelazny Most”, rozbudowa szybu GG-1 Głogów Głęboki Przemysłowy, liczne, niezwykle ważne inwestycje w Hucie Miedzi Legnica i Hucie Miedzi Głogów, realizacja Programu Udostępniania Złoża.

Czy zatem dojdzie do kolejnych zmian w zarządzie KGHM? Być może dowiemy się w najbliższym czasie.

 
nowe001

Wybrane dla Ciebie

Górnicy testują pod ziemią nowatorską kamizelkę chłodzącą

To może być istna rewolucja. Spółka KGHM testuje nowatorską kamizelkę chłodzącą, którą wykorzystywać będą górnicy w kopalniach Polskiej Miedzi. Prototyp przygotowali specjaliści z Centralnego Instytutu Ochrony Pracy oraz naukowcy z Państwowego Instytutu Badawczego z Katedrą Mikroelektroniki i Technik Informatycznych Politechniki Łódzkiej.

Programiści, informatycy, graficy stanęli w szranki – Hackathon KGHM

Zarząd spółki KGHM nagrodził i wyróżnił laureatów hackathon CuValley Hack. Była to już trzecia edycja tego wydarzenia, które przyciągnęło w tym roku rekordową liczbę uczestników. Imprezę wspólnie przygotowali i zorganizowali KGHM Polska Miedź S.A. oraz KGHM Centrum Analityki. 

Wyjątkowa Gala Noworoczna KGHM. Pełen kościół publiczności

To był wyjątkowy i niesamowity wieczór. W kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie zorganizowano przepiękną Galę Noworoczną. Dla licznie przybyłych gości wystąpili Monika Borzym, Milena Lange, Alicja Węgorzewska, Sławek Uniatowski przy akompaniamencie Orkiestry Symfonicznej pod batutą Tomasza Szymusia.

Zapraszamy na Galę Noworoczną KGHM! Muzyczna sobota

Mieszkańcom regionu zagłębia miedziowego przypominamy o wyjątkowej Gali Noworocznej organizowanej przez spółkę KGHM Polska Miedź. Już dzisiaj, w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie, publiczność wysłucha przepięknych utworów świątecznych w wykonaniu gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Podwyżka o ponad 13 procent, jednorazowa nagroda za pół roku

Podwyżka wynagrodzenia zasadniczego o 13,2 procent, wypłata jednorazowej nagrody w wysokości 2 tysięcy złotych i przeszeregowanie ponad 20 procent załogi – takie są ustalenia negocjacji płacowych, które przy wspólnym stole wypracowali przedstawiciele zarządu KGHM i delegacje poszczególnych central związkowych działających przy Polskiej Miedzi.

Zapraszamy na Galę Noworoczną KGHM. Plejada muzycznych gwiazd

Mieszkańcom regionu zagłębia miedziowego przypominamy o wyjątkowej Gali Noworocznej organizowanej przez spółkę KGHM Polska Miedź. W najbliższą sobotę w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie, publiczność wysłucha przepięknych utworów świątecznych w wykonaniu gwiazd polskiej sceny muzycznej.