×
*** Prokurator został wezwany do Rudnej. Na terenie ogródków działkowym najprawdopodobniej znaleziono ciało kobiety. Czynności policyjne trwają ***

Paweł Gruza nie jest już wiceprezesem KGHM. Będą kolejne zmiany?

Paweł Gruza nie jest już wiceprezesem spółki KGHM Polska Miedź S.A. Menedżer złożył wczoraj Radzie Nadzorczej oświadczenie o rezygnacji z zajmowanego stanowisko. Został nowym prezesem banku PKO BP. Nie brakuje jednak spekulacji i pytań, czy rezygnacja Pawła Gruzy to początek zmian w zarządzie… miedziowej spółki?

Informacja o rezygnacji Pawła Gruzy z funkcji wiceprezesa KGHM ukazała się wczoraj w rapocie bieżącym publikowanym przez miedziową spółkę. W miedziowej spółce był odpowiedzialny za aktywa zagraniczne. Według dzisiejszych informacji prasowych, doświadczony i ceniony w świecie finansów menedżer, został wybrany nowym prezesem banku PKO BP.

Czy w związku z rezygnacją Pawła Gruzy z prestiżowego stanowiska w KGHM należy doszukiwać się drugiego dna? Czy to początek jakieś politycznej rozgrywki i poważny sygnał dla pozostałych członków zarządu KGHM? Jedno jest pewne. Zarząd Polskiej Miedzi z prezesem Marcinem Chludzińskim to gwarancja stabilności i rozwoju spółki. Zarząd musiał zmierzyć się z poważnym, nieoczekiwanym wyzwaniem, jakim była epidemia koronawirusa. Uczyniono wszystko, by przez pandemię przejść suchą stopą. Wdrożono odpowiednie procedury, które zagwarantowały pracownikom KGHM maksymalny stopień bezpieczeństwa zdrowotnego, zorganizowano masowe szczepienia, a miedziowa spółka była jednym z głównych inicjatorów uruchomienia szpitala covidowego w Legnicy i Wałbrzychu. I najważniejsze – przez cały okres trwania pandemii, spółce udało się zachować pełen ciąg technologicznych we wszystkich oddziałach górniczych i hutniczych oraz na ZWR-ach.

Dość powiedzieć, że w tych trudnych czasach – walki z epidemią – spółka KGHM osiągnęła rekordowe wyniki finansowe i produkcyjne. Wypracowanymi zyskami kombinat podzielił się z załogą, a plany produkcyjne na ten rok są jeszcze bardziej ambitne. Prezes Marcin Chludziński na każdym kroku podkreśla ogromne znaczenie i rolę spółki w obszarze odnawialnych źródeł energii. Dość powiedzieć, że KGHM jako jedyna firma w Polsce przygotowuje się do szczytnego programu budowy małych reaktorów jądrowych – tzw. SMR-ów. Dzięki tej inwestycji, KGHM uzyska w kolejnych latach tzw. samowystarczalność energetyczną na poziomie blisko 50 procent.

Na koniec wspomnimy o najważniejszych inwestycjach ostatnich lat. To przede wszystkim oddanie do użytku Kwatery Południowej zbiornika odpadów poflotacyjnych „Żelazny Most”, rozbudowa szybu GG-1 Głogów Głęboki Przemysłowy, liczne, niezwykle ważne inwestycje w Hucie Miedzi Legnica i Hucie Miedzi Głogów, realizacja Programu Udostępniania Złoża.

Czy zatem dojdzie do kolejnych zmian w zarządzie KGHM? Być może dowiemy się w najbliższym czasie.

 
nowe001

Wybrane dla Ciebie

Prezes KGHM pogratulował ratownikom JRG-H zdobycia brązowych medali

Prezes spółki KGHM, Marcin Chludziński, podziękował i pogratulował dzisiaj ratownikom z Jednostki Ratownictwa Górniczo-Hutniczego zdobycia brązowych medali na mistrzostwach świata zastępów ratowniczych. Zawody odbyły się w Stanach Zjednoczonych.

Prezes KGHM z tytułem Managera Roku za skuteczne zarządzanie

Prezes spółki KGHM Polska Miedź S.A., Marcin Chludziński, został uhonorowany prestiżowym tytułem „Managera Roku” i odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Wyróżnienia przyznały Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Siódemka na Rudnej. Na szczęście wszyscy cali i zdrowi!

Silny wstrząs w Zakładach Górniczych Rudna. Jak poinformowała nas Sylwia Jurgiel, rzeczniczka spółki KGHM, do wstrząsu doszło na oddziale G 3 kopalni ZG Rudna.

Legniczanka nominowana do Ambasadora Polski

Kapituła konkursu „Ambasador Polski” wybrała grono nominowanych. Wśród nich są znani sportowcy, naukowcy i artyści, którzy swoim talentem i umiejętnościami rozsławiają Polskę na całym świecie. Laureatów poznamy 6 października, podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim.

Pod okiem trenerów przygotowują się do Biegu Barbórkowego

W Parku Leśnym w Lubinie odbył się już kolejny trening przygotowujący do Biegu Barbórkowego o Lampkę Górniczą. Ćwiczenia poprowadził Marek Dłubała vel. Łysy Trener. – W ubiegłym roku po raz pierwszy wzięłam udział w tych zajęciach i bardzo mi pomogły. Dlatego nawet się nie zastanawiałam, musiałam znów tutaj być – uśmiecha się Magdalena Nowak.

Ratownicy KGHM wracają ze Stanów z brązowymi medalami!

Ogromny sukces ratowników z Jednostki Ratownictwa Górniczo-Hutniczego KGHM. Podczas zakończonych właśnie mistrzostw świata ratowników rozgrywanych w Stanach Zjednoczonych, ekipa Polskiej Miedzi zajęła trzecie miejsce w konkurencji z udzielania pierwszej pomocy medycznej.

Sport

Przygotuj się solidnie do Biegu Barbórkowego. Dzisiaj kolejny trening

Planujesz start w Biegu Barbórkowym o Lampkę Górniczą? Chcesz przygotować się pod fachowym okiem profesjonalistów? Nic bardziej trudnego. Przyjdź dzisiaj do Parku Leśnego w Lubinie i weź udział w kolejnych zajęciach przygotowujących do udziału w Biegu Barbórkowym.