×
*** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy *** Policjanci z Legnicy uratowali dwójkę małych dzieci, które spały w zamkniętym samochodzie w czasie upału ***

Piłkarski turniej KGHM CUP już po raz dziewiąty

Przypominamy, że już w sobotę, 1 czerwca, na boiskach Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie odbędzie się doroczny międzynarodowy turniej KGHM CUP. To już dziewiąta edycja tego wydarzenia. Sponsorem tytularnym jest spółka KGHM Polska Miedź a partnerami: R-Gol.com i Staropolanka.

W tym roku do walki o trofeum staną chłopcy i dziewczęta rywalizujący w rocznikach U-8 oraz U-9. Turniej KGHM CUP z roku na rok cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem nie tylko na terenie Dolnego Śląska, ale także całej piłkarskiej Polski. Oprócz drużyn związanych z regionem zagłębia miedziowego i województwa lubuskiego, zobaczymy także mocne zespoły zagraniczne. W tej edycji na boiskach Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębia zagra blisko 400 chłopców i dziewcząt.

Zarówno w roczniku U-8 jak i U-9 rywalizacja będzie toczyła się w dwóch, 8-zespołowych grupach w systemie każdy z każdym. Awans do fazy medalowej uzyskają po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. Pozostałe drużyny z miejsc 3-8 rozegrają jeden dodatkowy mecz o miejsce w klasyfikacji generalnej na koniec turnieju. Wśród zgłoszonych drużyn będziemy mogli zobaczyć m.in. Hradec Kralove, Pogoń Szczecin, OFS Trutnov i oczywiście po dwa zespoły KGHM Zagłębia Lubin.

1 czerwca nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych kibiców oraz zawodników. Turniej swoją obecnością zaszczyci partner Zagłębia, firma R-Gol.com, a dla uczestników oraz dopingujących będzie dostępna strefa z animacjami i dmuchańcami. W dobrej zabawie oraz organizacji turnieju pomoże Wolontariat KGHM.

Oficjalne rozpoczęcie turnieju zaplanowane jest o godz. 10.15 a rywalizacja na boiskach AP KGHM Zagłębie wystartuje o 10.30.

KGHM CUP 2024

10:15 Uroczyste otwarcie turnieju;
10:30 Start rywalizacji roczników U-8 i U-9;
14:50 Zakończenie fazy grupowej;
15:30 Mecze o miejsca 5-16;
16:10 Mecze o miejsca 1-4;
16:30 Oficjalne zakończenie turnieju i dekoracja;

U-8

GRUPA A

Zagłębie Lubin (Pomarańczowi);
BKS Bolesławiec;
Granit Roztoka;
Jaworzanka Jawor;
Polonia Stal Świdnica;
Chrobry Głogów;
OFS Nachod;
Banik Rtyne v Podkrkonosi;

GRUPA B

Zagłębie Lubin (Biali);
Lechia Dzierżoniów;
FA Głogów;
Górnik Polkowice;
Bumerang Wrocław;
FK Nachod;
OFS Trutnov;
FC Hradec Kralove;

U-9

GRUPA A

Polonia Świdnica;
Hradec Kralove;
Zagłębie Lubin (Biali);
Iskra Kochlice;
KKS Jelenia Góra;
Chrobry Głogów;
APMM Zielona Góra;
FK Nachod (Biali);

GRUPA B

BKS Bolesławiec;
Pogoń Szczecin;
Zagłębie Lubin (Pomarańczowi);
Górnik Polkowice;
Jaworzanka Jawor;
Bumerang Wrocław;
FK Nachod (Żółci);
FA Głogów.

 

Wybrane dla Ciebie

Pętla autobusowa gotowa, wracają dawne przystanki

Zakończyły się prace związane z przebudową pętli autobusowej w Chróstniku w gminie Lubin. W związku z tym, przywrócone zostały już trasy kursowania autobusów linii nr 2 i 5 Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

Będzie drugi wielki zjazd legniczan. Spotkanie konsultacyjne

Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku odbędzie się II Wielki Zjazd Legniczan. Pomysł padł ze strony organizatorów pierwszego, historycznego zjazdu, który odbył się w 2004 roku. Inicjatorzy zapraszają więc na spotkanie konsultacyjne w przyszłą środę, w kawiarni Ratuszowa.

Wstrząs w ZG Lubin. Czterech górników wycofano

Do wstrząsu doszło o godz. 11.51 w rejonie oddziału GG-1 kopalni ZG Lubin. Jak podają służby prasowe spółki KGHM, z miejsca zagrożenia wycofano cztery osoby. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

„Ścinawa” gotowa na wakacyjne rejsy po Odrze

Jeśli nie macie planów na spędzenie wolnego czasu, może wybierzecie się na przystań do Ścinawy. W porcie cumuje bowiem statek „Ścinawa”, który już przygotowany jest na pierwsze wakacyjne rejsy po Odrze. A ceny są bardzo przystępne. 

Wójt Grębocic, Roman Jabłoński z absolutorium. 22 raz z rzędu

Podczas ostatniej sesji, wójt gminy Grębocice, Roman Jabłoński, otrzymał wotum zaufania od Rady Gminy i jednocześnie radni jednogłośnie udzielili mu absolutorium z wykonania budżetu za rok 2023. Było to 22 absolutorium w karierze samorządowej wójta Romana Jabłońskiego.

Delegacja powiatu legnickiego na 35-leciu Towarzystwa Miłośników Lwowa

Reprezentacja powiatu legnickiego gościła w Tarnowie podczas uroczystych obchodów dostojnego jubileuszu, 35-lecia Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. 

Sport

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli okres przygotowawczy

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy. Miedziowi mają już za sobą pierwsze treningi. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego jest obecnie 20 zawodników. 27 czerwca piłkarze wyruszą na 10-dniowe zgrupowanie do Moravskich Toplic w Słowenii.

Na sygnale

Dwójka małych dzieci w nagrzanym aucie na parkingu galerii

O mały włos ta historia zakończyłaby się tragicznie. Policjanci z Legnicy zostali wezwani na parking jednej z galerii, gdzie w zamkniętym samochodzie przebywała dwójka małych dzieci. Na zewnątrz było wtedy gorąco. Funkcjonariusze nie zastanawiając się długo, wybili szyby w aucie, by uwolnić maluchy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.