×
*** Otwarto nową drogę łączącą Osiek i Chróstnik *** Derby Chrobrego z Miedzią zakończyły się bezbramkowym remisem *** Minister Krzysztof Kubów wizytował inwestycje w gminach Przemków i Chocianów ***

Po raz trzeci wybiorą wybitnych rodaków. Ambasador Polski 2021!

Rusza trzecia edycja prestiżowego plebiscytu „Ambasadora Polski 2021”, organizowanego przez spółkę KGHM Polska Miedź S.A. Zgodnie z zasadami, miedziowy holding wyróżnia w ten sposób najwybitniejszych rodaków rozsławiających nasz kraj, dzięki osiągnięciom w dziedzinach nauki, kultury i sportu.

Miedziowa spółka zwraca szczególną uwagę na promowanie Polski na arenie międzynarodowej poprzez wybitne jednostki. Doceniając wysiłek rodaków, od dwóch lat KGHM nagradza wybitne postaci w dziedzinach nauki, kultury i sportu. Nie inaczej będzie w tym roku. Właśnie ogłoszono trzecią edycję tego prestiżowego plebiscytu.

– Dotychczasowe zainteresowanie konkursem i nagrodą przekroczyło nasze oczekiwania. Stąd kolejna edycja. KGHM z racji znaczenia dla światowej gospodarki oraz aktywności na arenie międzynarodowej, jest powszechnie uważany za „ambasadora Polski” na świecie. Promocja wybitnych osobistości i ich osiągnięć ma dwa cele: dziękujemy najlepszym i zachęcamy innych do opowiadania o naszym kraju. Szukamy często nieoczywistych laureatów, takich, którzy na co dzień nie są na pierwszych stronach gazet, mimo, że są uznanymi ekspertami – tłumaczy Marcin Chludziński, prezes KGHM Polska Miedź S.A.

Wyróżnienia przyznawane są w czterech kategoriach: nagroda publiczności, ambasador polskiej nauki, ambasador polskiego sportu oraz ambasador kultury polskiej. Ponadto prezes Polskiej Miedzi wręczy Nagrodę Specjalną osobie, która przyczyniła się do tworzenia dobrego wizerunku polskich przedsiębiorców za granicą.

Spośród nadesłanych propozycji wybranych zostanie po 10 osób w każdej kategorii. Zwycięzcę ogłosi kapituła konkursu. Finałowa gala odbędzie się w połowie października. Zapraszamy do udziału w plebiscycie. Zgłoszenia kandydatów do nagród może dokonać każdy wypełniając formularz TUTAJ.

 
ambasador

Wybrane dla Ciebie

KGHM szuka ludzi do pracy! Sprawdźcie ogłoszenia

Polska Miedź prowadzi rekrutację do pracy. Publikujemy najnowsze ogłoszenia. Sprawdźcie jakie potencjalny pracodawca ma wymagania.

Pracownicy KGHM znów mogą się zaszczepić w mobilnych punktach

Od wtorku, w trasę ponownie ruszają mobilne punkty szczepionkowe organizowane przez KGHM Polska Miedź. Zaszczepić przeciwko koronawirusowi mogą się tam zarówno pracownicy Polskiej Miedzi, ich rodziny i znajomi.

Kapituła już po obradach. W piątek poznamy Ambasadorów Polski 2021r.

Znamy już pełną listę nominowanych osób w trzeciej edycji prestiżowego plebiscytu „Ambasador Polski 2021”. Konkurs organizuje spółka KGHM Polska Miedź. Kapituła wybrała już laureatów w czterech kategoriach: nagroda publiczności, ambasador polskiej nauki, sportu oraz kultury. Jednak zwycięzców poznamy dopiero 15 października podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim.

Będzie piąty wiceprezes? Związkowcy Solidarności się sprzeciwiają

Spółka KGHM Polska Miedź S.A. może mieć piątego wiceprezesa. Rada Nadzorcza ogłosiła bowiem konkurs na stanowisko wiceprezesa ds. korporacyjnych. Stosowne ogłoszenie już ukazało się na stronie Polskiej Miedzi. Termin zgłaszania kandydatów mija 22 października. Tymczasem powołaniu szóstej osoby do składu zarządu, sprzeciwiają się związkowcy Solidarności, którzy zasiadają w Radzie Nadzorczej spółki.

Dotacja KGHM na specjalistyczne usługi i zakup sprzętu medycznego

W ramach współpracy z lokalnymi samorządami, spółka KGHM przekazała gminie Grębocice voucher na 250 tys. zł. Jak zapowiada wójt Roman Jabłoński, pieniądze w całości wykorzystane zostaną na opiekę medyczną mieszkańców tej gminy.

Kibice Zagłębia Lubin wybierają dwunastu zasłużonych dla klubu!

Piłkarskie KGHM Zagłębie Lubin wraz z PKO BP wybierają zasłużonych dla miedziowego klubu. W głosowaniu mogą wziąć udział wszyscy kibice. Do końca października fani mogą oddać swój głos na najlepszą jedenastkę Zagłębia i najlepszego trenera.