×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Pobiegli tropem wilka i pomogli małej Julii Nieckarz

Mimo niesprzyjającej aury, mieszkańcy Lubina nie zawiedli i licznie przybyli dzisiaj do Parku Leśnego, by wziąć udział w Biegu Tropem Wilczym – symbolizującym obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Głównym patronem biegu była spółka KGHM Polska Miedź S.A.

Była to już jedenasta edycja lubińskiego Biegu Tropem Wilczym. Organizatorzy, którym było Stowarzyszenie Sympatyków Zagłębia Lubin „Zagłębie Lubin” zadbało o każdy szczegół całej imprezy. Pakiety startowe, których w tym roku było 300 sztuk, tradycyjnie ufundował minister Krzysztof Kubów, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów.

-To jest bardzo ważne wydarzenie dla upamiętnienia losów żołnierzy wyklętych. W całym kraju odbywają się Biegi Tropem Wilczym, od wielu lat także w Lubinie. Te dzisiejsze wydarzenie ma także pokazać prawdziwą historię narodu polskiego po II wojnie światowej. Ma przypomnieć wszystkich tych bohaterów, którzy po zakończeniu II wojny, nie złożyli broni i walczyli o wolną i niezależną Polskę. Cieszę się, że lubiński bieg rozrasta się z każdym rokiem i na stałe wpisała się w kalendarz sportowych imprez. Cieszę się, że po raz kolejny wraz ze stowarzyszeniem „Zagłębie Fanatyków” możemy wspólnie zaprosić mieszkańców miasta do udziału w tym biegu – powiedział minister Krzysztof Kubów.

Uczestnicy biegu mieli tradycyjnie do pokonania 1963 m, symbolizujące datę zgładzenia ostatniego żołnierza wyklętego, Józefa Franczaka, ps. Lalek. Przy okazji zbierano pieniądze na leczenie i kosztowną rehabilitację małej Julii Nieckarz.

-Bardzo się cieszymy, że dzisiejszy bieg dedykowany jest naszej córce. Przygotowaliśmy domowe ciasta, na które oczywiście zapraszamy. Obecnie nasza Julka jest rehabilitowana, chodzi na basen, by wzmocnić nóżki. Jeśli nic po drodze się nie wydarzy, to Julkę czeka kolejna operacja za dwa lata. Tymczasem w maju jedziemy do Warszawy na konsultację medyczną – mówi Paulina Nieckarz, mama chorej dziewczynki.

Partnerem Biegu Tropem Wilczym była spółka KGHM Polska Miedź S.A.

-KGHM od wielu lat wspiera te wydarzenie. Oczywiście nie mogło nas dzisiaj tutaj zabraknąć. Biorąc udział w Biegu Tropem Wilczym zazębiają się dwie fundamentalne wartości, którymi są tożsamość historyczna i promocja sportowego trybu życia – podkreśla Marek Wachnik, kierownik ds. rekrutacji i budowania wizerunku w spółce KGHM.

Patronem medialnym lubińskiego biegu była nasza redakcja.

 

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.