×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

Pobiegli tropem wilka i pomogli małej Julii Nieckarz

Mimo niesprzyjającej aury, mieszkańcy Lubina nie zawiedli i licznie przybyli dzisiaj do Parku Leśnego, by wziąć udział w Biegu Tropem Wilczym – symbolizującym obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Głównym patronem biegu była spółka KGHM Polska Miedź S.A.

Była to już jedenasta edycja lubińskiego Biegu Tropem Wilczym. Organizatorzy, którym było Stowarzyszenie Sympatyków Zagłębia Lubin „Zagłębie Lubin” zadbało o każdy szczegół całej imprezy. Pakiety startowe, których w tym roku było 300 sztuk, tradycyjnie ufundował minister Krzysztof Kubów, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów.

-To jest bardzo ważne wydarzenie dla upamiętnienia losów żołnierzy wyklętych. W całym kraju odbywają się Biegi Tropem Wilczym, od wielu lat także w Lubinie. Te dzisiejsze wydarzenie ma także pokazać prawdziwą historię narodu polskiego po II wojnie światowej. Ma przypomnieć wszystkich tych bohaterów, którzy po zakończeniu II wojny, nie złożyli broni i walczyli o wolną i niezależną Polskę. Cieszę się, że lubiński bieg rozrasta się z każdym rokiem i na stałe wpisała się w kalendarz sportowych imprez. Cieszę się, że po raz kolejny wraz ze stowarzyszeniem „Zagłębie Fanatyków” możemy wspólnie zaprosić mieszkańców miasta do udziału w tym biegu – powiedział minister Krzysztof Kubów.

Uczestnicy biegu mieli tradycyjnie do pokonania 1963 m, symbolizujące datę zgładzenia ostatniego żołnierza wyklętego, Józefa Franczaka, ps. Lalek. Przy okazji zbierano pieniądze na leczenie i kosztowną rehabilitację małej Julii Nieckarz.

-Bardzo się cieszymy, że dzisiejszy bieg dedykowany jest naszej córce. Przygotowaliśmy domowe ciasta, na które oczywiście zapraszamy. Obecnie nasza Julka jest rehabilitowana, chodzi na basen, by wzmocnić nóżki. Jeśli nic po drodze się nie wydarzy, to Julkę czeka kolejna operacja za dwa lata. Tymczasem w maju jedziemy do Warszawy na konsultację medyczną – mówi Paulina Nieckarz, mama chorej dziewczynki.

Partnerem Biegu Tropem Wilczym była spółka KGHM Polska Miedź S.A.

-KGHM od wielu lat wspiera te wydarzenie. Oczywiście nie mogło nas dzisiaj tutaj zabraknąć. Biorąc udział w Biegu Tropem Wilczym zazębiają się dwie fundamentalne wartości, którymi są tożsamość historyczna i promocja sportowego trybu życia – podkreśla Marek Wachnik, kierownik ds. rekrutacji i budowania wizerunku w spółce KGHM.

Patronem medialnym lubińskiego biegu była nasza redakcja.

 

Wybrane dla Ciebie

Postawili się faworyzowanym rywalom. Porażka Cuprum

W ostatnim swoim meczu sezonu zasadniczego siatkarze Cuprum Lubin dzielnie walczyli na wyjeździe z zespołem Aluronu Wartą Zawiercie. Faworyzowani gospodarze musieli się sporo natrudzić, by ostatecznie pokonać lubinian po tie-breaku.

Górnik przegrywa i ląduje w strefie spadkowej

Po dzisiejszej porażce ze Zniczem Pruszków, sytuacja piłkarzy Górnika Polkowice jest nie do pozazdroszczenia. Zielono-czarni spadli do strefy spadkowej i zaczyna się nerwówka.

Pierwszy Inkubator przedsiębiorczości już otwarty

Władze miasta i powiatu, szefowie spółek komunalnych, prywatnych firm i szeroko zakrojonego biznesu odwiedzili pierwszy z dwóch zaplanowanych w Lubinie Inkubatorów Przedsiębiorczości. Otwarto go w lubińskim ZOO.

Takiej imprezy historycznej w Głogowie jeszcze nie było!

Głogów niczym z czasów wojny. Dzisiaj ulicami miasta przeszły grupy rekonstrukcyjne. Były wozy bojowe, karabiny, żołnierze. Popołudniu mieszkańcy spotkali się z Bogusławem Wołoszańskim w teatrze miejskim. 

Poznajecie tego psa? Odłowiono go w Szymocinie

Pracownicy Urzędu Gminy Grębocice zabezpieczyli psa, którego widzicie na zdjęciach. Poszukiwany jest jego właściciel.

Policja szuka Karola Kaczmarczyka. Wiecie gdzie się ukrywa?

Policja z Lubina poszukuje Karola Kaczmarczyka. Ostatni znany adres zamieszkania mężczyzny to Szklary Górne. Mężczyzna poszukiwany jest między innymi za jazdę na podwójnym gazie.