×
*** Prokurator został wezwany do Rudnej. Na terenie ogródków działkowym najprawdopodobniej znaleziono ciało kobiety. Czynności policyjne trwają ***

Pod okiem trenerów przygotowują się do Biegu Barbórkowego

W Parku Leśnym w Lubinie odbył się już kolejny trening przygotowujący do Biegu Barbórkowego o Lampkę Górniczą. Ćwiczenia poprowadził Marek Dłubała vel. Łysy Trener. – W ubiegłym roku po raz pierwszy wzięłam udział w tych zajęciach i bardzo mi pomogły. Dlatego nawet się nie zastanawiałam, musiałam znów tutaj być – uśmiecha się Magdalena Nowak.

Specjalne ćwiczenia pod okiem wyszkolonych trenerów odbywają się cyklicznie od kilku tygodni. Amatorzy biegania spotykają się w Polkowicach, Lubinie, Głogowie, a nawet w Bolesławcu, by solidnie przygotować się do startu w tegorocznej edycji Biegu Barbórkowego.

-Są to zajęcia dla tych biegaczy, którzy chcą pod okiem nas trenerów, czyli mnie i Michała Kumora przygotować się do Biegu Barbórkowego, chcą usystematyzować swój trening, po to, aby osiągnąć jakiś wynik sportowy. Widać, że są to osoby, które w większości miały już styczność ze sportem, nie są zasiedziałe, uprawiały jakieś dyscypliny i mam nadzieję, że przygotowania, które zakończą się za miesiąc, będą owocne. Liczę, że wszyscy dotrwają do startu w zdrowiu, bez kontuzji i z tym celem, który sobie obrali – opowiadał nam trener Marek Dłubała vel. Łysy Trener.

Każde zajęcia przygotowawcze do Biegu Barbórkowego rozpoczynają się kilkunastominutową porządną rozgrzewką.

-Zwracamy uwagę przede wszystkim na stopień wytrenowania, czyli kondycję. Nie każdy bowiem jest biegaczem zawodowym. Pracujemy nad techniką biegu, szybkością i wytrzymałością. Treningi są urozmaicone i dostosowane praktycznie do każdego z osobna. Każdy dostaje od nas indywidualny plan treningowy na dany tydzień a nasze spotkania są po to, żeby zobaczyć, jaki progres wykonał – dodaje Marek Dłubała.

Jedną z trenujących jest pani Magdalena Nowak.

-Chciałabym przebiec ten bieg poniżej godziny. W ubiegłym roku brałam udział w tych przygotowaniach, pomogło mi to bardzo dużo, była fajna zabawa i atmosfera i pomyślałam, że w tym roku też warto z tego skorzystać. Cele są, zobaczymy, jak z realizacją. Wspólne treningi dają wiele, człowiek się inaczej mobilizuje do biegania i pokonywania własnych barier. Takie wspólne zajęcia pozwalają też odpowiednio wzmocnić kondycję i wydolność – powiedziała nam Magdalena Nowak.

„Przygotuj się wspólnie z nami” – to projekt KGHM-u, który dedykowany jest wszystkim tym, którzy planują wystartować w tegorocznym Biegu Barbórkowym i chcą solidnie przygotować się do zawodów. Ze wspólnych treningów pod okiem profesjonalnych trenerów mogą oczywiście skorzystać zarówno amatorzy biegania, jak i ci już zaprawieni w bojach.

Kolejne treningi:
Lubin, Park Militarny: 3 i 10 października;
Polkowice, Stadion Lekkoatletyczny: 23 września; 14 października;
Głogów, Park Linowy: 28 września; 12 i 19 października;
Bolesławiec, ul. Spacerowa przy basenach: 17 października.

 

Wybrane dla Ciebie

Prezes KGHM pogratulował ratownikom JRG-H zdobycia brązowych medali

Prezes spółki KGHM, Marcin Chludziński, podziękował i pogratulował dzisiaj ratownikom z Jednostki Ratownictwa Górniczo-Hutniczego zdobycia brązowych medali na mistrzostwach świata zastępów ratowniczych. Zawody odbyły się w Stanach Zjednoczonych.

Prezes KGHM z tytułem Managera Roku za skuteczne zarządzanie

Prezes spółki KGHM Polska Miedź S.A., Marcin Chludziński, został uhonorowany prestiżowym tytułem „Managera Roku” i odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Wyróżnienia przyznały Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Siódemka na Rudnej. Na szczęście wszyscy cali i zdrowi!

Silny wstrząs w Zakładach Górniczych Rudna. Jak poinformowała nas Sylwia Jurgiel, rzeczniczka spółki KGHM, do wstrząsu doszło na oddziale G 3 kopalni ZG Rudna.

Legniczanka nominowana do Ambasadora Polski

Kapituła konkursu „Ambasador Polski” wybrała grono nominowanych. Wśród nich są znani sportowcy, naukowcy i artyści, którzy swoim talentem i umiejętnościami rozsławiają Polskę na całym świecie. Laureatów poznamy 6 października, podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim.

Przygotuj się solidnie do Biegu Barbórkowego. Pomogą trenerzy

Już dziś zapraszamy wszystkich, którzy przygotowują się do tegorocznej edycji Biegu Barbórkowego o Lampkę Górniczą. Specjalne treningi pod okiem fachowców trwają już od kilku tygodni. Dziś kolejny z nich.

Ratownicy KGHM wracają ze Stanów z brązowymi medalami!

Ogromny sukces ratowników z Jednostki Ratownictwa Górniczo-Hutniczego KGHM. Podczas zakończonych właśnie mistrzostw świata ratowników rozgrywanych w Stanach Zjednoczonych, ekipa Polskiej Miedzi zajęła trzecie miejsce w konkurencji z udzielania pierwszej pomocy medycznej.