×
*** Prawie 11 litrów krwi udało się zebrać w trakcie akcji organizowanej w Gaworzycach ***

Pod okiem trenerów przygotowują się do Biegu Barbórkowego

W Parku Leśnym w Lubinie odbył się już kolejny trening przygotowujący do Biegu Barbórkowego o Lampkę Górniczą. Ćwiczenia poprowadził Marek Dłubała vel. Łysy Trener. – W ubiegłym roku po raz pierwszy wzięłam udział w tych zajęciach i bardzo mi pomogły. Dlatego nawet się nie zastanawiałam, musiałam znów tutaj być – uśmiecha się Magdalena Nowak.

Specjalne ćwiczenia pod okiem wyszkolonych trenerów odbywają się cyklicznie od kilku tygodni. Amatorzy biegania spotykają się w Polkowicach, Lubinie, Głogowie, a nawet w Bolesławcu, by solidnie przygotować się do startu w tegorocznej edycji Biegu Barbórkowego.

-Są to zajęcia dla tych biegaczy, którzy chcą pod okiem nas trenerów, czyli mnie i Michała Kumora przygotować się do Biegu Barbórkowego, chcą usystematyzować swój trening, po to, aby osiągnąć jakiś wynik sportowy. Widać, że są to osoby, które w większości miały już styczność ze sportem, nie są zasiedziałe, uprawiały jakieś dyscypliny i mam nadzieję, że przygotowania, które zakończą się za miesiąc, będą owocne. Liczę, że wszyscy dotrwają do startu w zdrowiu, bez kontuzji i z tym celem, który sobie obrali – opowiadał nam trener Marek Dłubała vel. Łysy Trener.

Każde zajęcia przygotowawcze do Biegu Barbórkowego rozpoczynają się kilkunastominutową porządną rozgrzewką.

-Zwracamy uwagę przede wszystkim na stopień wytrenowania, czyli kondycję. Nie każdy bowiem jest biegaczem zawodowym. Pracujemy nad techniką biegu, szybkością i wytrzymałością. Treningi są urozmaicone i dostosowane praktycznie do każdego z osobna. Każdy dostaje od nas indywidualny plan treningowy na dany tydzień a nasze spotkania są po to, żeby zobaczyć, jaki progres wykonał – dodaje Marek Dłubała.

Jedną z trenujących jest pani Magdalena Nowak.

-Chciałabym przebiec ten bieg poniżej godziny. W ubiegłym roku brałam udział w tych przygotowaniach, pomogło mi to bardzo dużo, była fajna zabawa i atmosfera i pomyślałam, że w tym roku też warto z tego skorzystać. Cele są, zobaczymy, jak z realizacją. Wspólne treningi dają wiele, człowiek się inaczej mobilizuje do biegania i pokonywania własnych barier. Takie wspólne zajęcia pozwalają też odpowiednio wzmocnić kondycję i wydolność – powiedziała nam Magdalena Nowak.

„Przygotuj się wspólnie z nami” – to projekt KGHM-u, który dedykowany jest wszystkim tym, którzy planują wystartować w tegorocznym Biegu Barbórkowym i chcą solidnie przygotować się do zawodów. Ze wspólnych treningów pod okiem profesjonalnych trenerów mogą oczywiście skorzystać zarówno amatorzy biegania, jak i ci już zaprawieni w bojach.

Kolejne treningi:
Lubin, Park Militarny: 3 i 10 października;
Polkowice, Stadion Lekkoatletyczny: 23 września; 14 października;
Głogów, Park Linowy: 28 września; 12 i 19 października;
Bolesławiec, ul. Spacerowa przy basenach: 17 października.

 

Wybrane dla Ciebie

Górnicy testują pod ziemią nowatorską kamizelkę chłodzącą

To może być istna rewolucja. Spółka KGHM testuje nowatorską kamizelkę chłodzącą, którą wykorzystywać będą górnicy w kopalniach Polskiej Miedzi. Prototyp przygotowali specjaliści z Centralnego Instytutu Ochrony Pracy oraz naukowcy z Państwowego Instytutu Badawczego z Katedrą Mikroelektroniki i Technik Informatycznych Politechniki Łódzkiej.

Programiści, informatycy, graficy stanęli w szranki – Hackathon KGHM

Zarząd spółki KGHM nagrodził i wyróżnił laureatów hackathon CuValley Hack. Była to już trzecia edycja tego wydarzenia, które przyciągnęło w tym roku rekordową liczbę uczestników. Imprezę wspólnie przygotowali i zorganizowali KGHM Polska Miedź S.A. oraz KGHM Centrum Analityki. 

Wyjątkowa Gala Noworoczna KGHM. Pełen kościół publiczności

To był wyjątkowy i niesamowity wieczór. W kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie zorganizowano przepiękną Galę Noworoczną. Dla licznie przybyłych gości wystąpili Monika Borzym, Milena Lange, Alicja Węgorzewska, Sławek Uniatowski przy akompaniamencie Orkiestry Symfonicznej pod batutą Tomasza Szymusia.

Zapraszamy na Galę Noworoczną KGHM! Muzyczna sobota

Mieszkańcom regionu zagłębia miedziowego przypominamy o wyjątkowej Gali Noworocznej organizowanej przez spółkę KGHM Polska Miedź. Już dzisiaj, w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie, publiczność wysłucha przepięknych utworów świątecznych w wykonaniu gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Podwyżka o ponad 13 procent, jednorazowa nagroda za pół roku

Podwyżka wynagrodzenia zasadniczego o 13,2 procent, wypłata jednorazowej nagrody w wysokości 2 tysięcy złotych i przeszeregowanie ponad 20 procent załogi – takie są ustalenia negocjacji płacowych, które przy wspólnym stole wypracowali przedstawiciele zarządu KGHM i delegacje poszczególnych central związkowych działających przy Polskiej Miedzi.

Zapraszamy na Galę Noworoczną KGHM. Plejada muzycznych gwiazd

Mieszkańcom regionu zagłębia miedziowego przypominamy o wyjątkowej Gali Noworocznej organizowanej przez spółkę KGHM Polska Miedź. W najbliższą sobotę w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie, publiczność wysłucha przepięknych utworów świątecznych w wykonaniu gwiazd polskiej sceny muzycznej. 

Sport

Pobiegną w rocznicę pacyfikacji ZG Rudna ku pamięci ks. Gniatczyka

W najbliższą sobotę, 16 grudnia, odbędzie się doroczny Bieg im. ks. Jerzego Gniatczyka. Będzie to już siódma edycja tego wydarzenia, które odbędzie się w rocznicę pacyfikacji kopalni ZG Rudna. Honorowy patronat nad biegiem objęli burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki oraz prezes spółki KGHM, Tomasz Zdzikot.