×
*** Centrum Badań Jakości pochwaliło się nowoczesnym Mobilnym Laboratorium Środowiskowym. Prezentacja odbyła się na dziedzińcu Centrali KGHM *** Tylko w styczniu spółka KGHM Metraco sprzedała 50 tysięcy ton soli drogowej ***

Podświetlone szyby kopalni. KGHM solidaryzuje się z Białorusią

Z okazji Międzynarodowego Dnia Solidarności z Białorusią, wiele budynków użyteczności publicznej, obiektów administracji państwowej i przedsiębiorstw, zostały podświetlone w barwach bieli i czerwieni. Gest solidarności wyraziła także spółka KGHM. W tonacji biało-czerwonej „utonęły” szyby oddziałów górniczych Polskiej Miedzi.

Międzynarodowy Dzień Solidarności z Białorusią ogłoszony został przez Swiatłanę Cichanouską, liderkę białoruskiej opozycji. Wielu obywateli tego kraju wciąż nie uznaje wyborów prezydenckich przekonując, że zostały one sfałszowane. Białorusini nadal wychodzą na ulice, organizują manifestacje domagając się obrony praw człowieka i przeprowadzenia wolnych, demokratycznych i uczciwych wyborów. Protesty nierzadko są brutalnie tłumione.

W ramach gestu poparcia i solidarności z narodem białoruskim, wczoraj w wielu miastach w Polsce, obiekty użyteczności publicznej i administracji państwowej rozświetliły się w barwach biało-czerwonych. Do akcji przyłączyły się władze spółki KGHM. Szyby kopalni ZG Rudna, w Rynarcicach zostały podświetlone w barwach bieli i czerwieni.

 
szyby2
szyby3

Wybrane dla Ciebie

Zmarł Ireneusz Pasis. Działacz miedziowej Solidarności

Dziś po południu środowisko związkowce obiegła smutna wiadomość. Nagle zmarł Ireneusz Pasis, wieloletni działacz NSZZ Solidarność, długoletni pracownik Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń „PeBeKa” w Lubinie, blisko związany z przemysłem miedziowym.

Na sygnale

Podpisywali lewe polisy, wyłudzili prowizje, prali brudne pieniądze

Do sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej, która dokonała oszustwa na szkodę jednego z warszawskich towarzystw ubezpieczeniowych. Na ławie oskarżonych zasiądzie łącznie 17 osób, wśród nich prezes spółki, członek zarządu i prokurent.