×
*** Sierpień i wrzesień to czas dziękowania za plony. Już w najbliższą sobotę na swoje święto dożynkowe zaprasza gmina Radwanice ***

Podzielą zysk, pochylą się nad absolutorium dla zarządu i RN

W spółce KGHM Polska Miedź S.A. odbędzie się dziś Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy. Podczas posiedzenia udziałowcy zatwierdzą liczne sprawozdania finansowe z działalności spółki. Pochylą się także nad udzieleniem absolutorium zarządowi KGHM i członkom Rady Nadzorczej. Zapadnie także decyzja o podziale ubiegłorocznego zysku.

Zarząd Polskiej Miedzi zarekomendował Radzie Nadzorczej wypłatę dywidendy w wysokości 600 mln zł. Oznacza to, że za każdą akcję spółka zapłaci akcjonariuszom 3 zł. Pozostała część wypracowanego zysku w wysokości 4,5 mld zł zostanie przeznaczona na kapitał zapasowy spółki. Dywidenda zostanie wypłacona 14 lipca.

Bardzo dobre wyniki produkcyjne i finansowe, rekordowy zysk na działalności operacyjnej i wartości netto wypracowane w 2021 roku sprawiają, że załoga KGHM może liczyć na najwyższą w historii nagrodę roczną. Powołując się na ustalenia zapisane w Zakładowym Układzie Zbiorowym Pracy, pracownicy spółki mogą liczyć nawet na 250 procent miesięcznego uposażenia. Nagroda byłaby wypłacona w dwóch transzach.

Przypomnijmy, że Polska Miedź zanotowała w ubr. wzrost produkcji miedzi o 6,3 procent, wzrost przychodów Grupy o 26 procent do poziomu blisko 30 miliardów złotych. Rekordowy był także zysk operacyjny na podstawowej działalności – 10,3 mld zł, natomiast czysty zysk netto wyniósł blisko 6,5 mld zł.

Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy w reprezentacyjnej sali im. Jana Wyżykowskiego rozpocznie się o godz. 11. Przed rozpoczęciem posiedzenia związkowcy z kopalni ZG Rudna, którym przewodniczy Piotr Trempała zapowiedzieli protest w obronie miejsc pracy załogi w kopalni ZG Lubin.

 

Wybrane dla Ciebie

Ratownicy Polskiej Miedzi intensywnie trenują do mistrzostw świata

To najbardziej elitarna jednostka funkcjonująca w strukturach spółki KGHM Polska Miedź S.A. Jej członkowie muszą być zgrani i zdyscyplinowani, tutaj nie ma miejsca na błędy i żadne potknięcia. Ich nadrzędnym celem jest zawsze ratowanie ludzkiego zdrowia i życia. Ratownicy z JRG-H KGHM intensywnie przygotowują się do kolejnego wyzwania, jakie ich czeka.

Dwa wakaty w zarządzie KGHM. Konkurs na wiceprezesów ogłoszony

Spółka KGHM poszukuje nowych wiceprezesów do spraw aktywów zagranicznych i do spraw rozwoju. Ma to związek z rezygnacją dotychczasowych członków zarządu Polskiej Miedzi: Pawła Gruzy i Adama Bugajczuka. Kandydaci mogą przesyłać swoje CV do siedziby spółki do 29 sierpnia.

Adam Bugajczuk zrezygnował z funkcji wiceprezesa KGHM

Zmian w zarządzie spółki KGHM Polska Miedź S.A. ciąg dalszy. Dzisiaj z funkcji wiceprezesa KGHM ds. rozwoju zrezygnował Adam Bugajczuk. Dymisja została przyjęta przez zarząd. Przypomnijmy, że dwa dni temu ze stanowiska wiceprezesa KGHM ds. aktywów zagranicznych zrezygnował Paweł Gruza. 

Paweł Gruza nie jest już wiceprezesem KGHM. Będą kolejne zmiany?

Paweł Gruza nie jest już wiceprezesem spółki KGHM Polska Miedź S.A. Menedżer złożył wczoraj Radzie Nadzorczej oświadczenie o rezygnacji z zajmowanego stanowisko. Został nowym prezesem banku PKO BP. Nie brakuje jednak spekulacji i pytań, czy rezygnacja Pawła Gruzy to początek zmian w zarządzie… miedziowej spółki?

Milowy krok w kierunku energii jądrowej. Wniosek o SMR-y złożony

Spółka KGHM złożyła w Państwowej Agencji Atomistyki wniosek o ocenę technologii SMR, czyli modułowych reaktorów jądrowych. Budową bloku energetycznego, w którym znajdzie się zestaw sześciu lekkowodnych, ciśnieniowych reaktorów, zajmie się amerykańska firma NuScale, której rekomendację wydał ostatnio prezydent Stanów Zjednoczonych, Joe Biden.

Szef KGHM pogratulował młodym mistrzom Polski z akademii Zagłębia

Prezes KGHM, Marcin Chludziński, spotkał się dzisiaj z młodymi zawodnikami Zagłębia Lubin, którzy w zakończonym sezonie w Centralnej Lidze Juniorów zdobyli dwa tytuły mistrzów Polski w kategoriach wiekowych U-17 oraz U-18. Szef Polskiej Miedzi otrzymał na pamiątkę dedykowaną koszulkę meczową pierwszego zespołu Zagłębia.

Na sygnale

Kradł, bo potrzebował pieniędzy na życie

Policjanci ze Ścinawy ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży dwóch górskich rowerów i papierosów z jednego z miejscowych marketów. Za kraty trafił 26-letni mieszkaniec gminy Ścinawa. Przyznał się do winy i wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Rozmaitości

Zaproszenie na wyjątkowe wydarzenie w polkowickim amfiteatrze

Jeśli nie macie jeszcze zaplanowanego popołudnia, to warto wybrać się do polkowickiego amfiteatru. Dzisiaj bowiem na scenie wystąpi Ludowy Zespół Tańca „Barwinok” z Winnicy na Ukrainie. Młodzi artyści koncertują po krajach Europy Zachodniej, by wspomóc walczących na froncie żołnierzy ukraińskich. Przy okazji apelują o pokój na świecie.