×
*** Zakłady Górnicze Rudna świętują 50-lecie swojego istnienia *** Trzy nowe autobusy elektryczne wyjadą na drogi w Gminie Polkowice ***

Ponad 550 osób na Rajdzie Polskiej Miedzi w Górach Wałbrzyskich

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w Rajdzie Polskiej Miedzi. Piechurzy wędrowali szlakami górskimi Sudetów Środkowych. Rajdowicze zdobyli m.in. Chełmiec, zwiedzili Wzgórze Gedymina, Park Szwedzki, Wieżę Anny czy wodospad Szczawno-Zdrój.

Uczestnicy wyruszyli w drogę w sobotę, 3 czerwca. Dwudniowy wyjazd była okazją do wspólnego, aktywnego spędzenia czasu w Górach Wałbrzyskich. Rajdowicze zdobyli m.in. Chełmiec, wjechali wyciągiem na górę Dzikowiec, zwiedzali Wzgórze Gedymina, Park Szwedzki, Park Zdrojowy, Wieżę Anny, Wodospad Szczawno-Zdrój.

Dwudniowy rajd zakończył się festynem turystycznym na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Boguszowie-Gorcach.

-Podczas uroczystego zakończenia rajdu, zarząd KGHM reprezentował dyrektor naczelny HM Głogów, Piotr Kwapisiński. Huta Miedzi Głogów w tym roku obchodzi aż trzy jubileusze: 45 lat Huty Głogów II, 30 lat Wydziału Metali Szlachetnych oraz 50 lat Wydziału Ołowiu. Uczestniczący w rajdzie wolontariusze KGHM połączyli także wędrówkę z działaniami na rzecz ochrony środowiska sprzątając i porządkując górskie szlaki – informuje Sylwia Jurgiel, rzeczniczka spółki KGHM Polska Miedź S.A.

5 czerwca obchodzimy bowiem Światowy Dzień Środowiska.

 
nowe001
nowe002
nowe003
nowe004
nowe005
nowe006

Wybrane dla Ciebie

Visegrad 4 Bicycle Race. Pojadą z Głogowa do Grębocic

Najbliższa niedziela w naszym regionie to rowerowe szaleństwo. 21 lipca będziemy świadkami 10. edycji Visegrad 4 Bicycle Race – Grand Prix Polski. Kolarze z 27 międzynarodowych teamów będą walczyć o podium na trasie z Głogowa do Grębocic. Możecie im kibicować.

Trzy nowe autobusy elektryczne będą wozić polkowiczan

Trzy nowe autobusy elektryczne wyjadą na drogi w Gminie Polkowice. Pojazdy najnowszej generacji zaprojektowane dla mniejszych miast i miasteczek wzmocnią żółty tabor. To najmniejsze z gamy zeroemisyjnych autobusów marki Yutong.

Budują drogę wewnętrzną w Miroszowicach w Gminie Lubin

Mieszkańcy ulicy Wiązowej w Miroszowicach w Gminie Lubin już mogą sprawdzać postępy prac na budowie drogi wewnętrznej. Zadanie obejmuje również montaż oświetlenia. Prowadzona inwestycja to jedna z czterech, które wsparte zostały dofinansowaniem w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład.

Zakłady Górnicze Rudna świętują 50-lecie działalności

Kwiaty i wieńce pod tablicami pamiątkowymi, orkiestra górnicza i wiele wspomnień – Zakłady Górnicze Rudna świętują dzisiaj 50-lecie swojego istnienia. Przy okazji oficjalnych uroczystości nie mogło zabraknąć pracowników kopalni i tych, którzy półwieku temu budowali potęgę Polskiej Miedzi.

Spotkanie polskich i niemieckich studentów w Legnicy

W Starostwie Powiatowym w Legnicy zorganizowano spotkanie ze studentami kierunku Prawo i Bezpieczeństwo Wewnętrzne z Collegium Witelona w Legnicy oraz uczelni Hochschule der Sächsischen Polizei Rothenburg z Niemiec.

Kolejna ofiara oszustów. Legniczanka straciła pieniądze

Do legnickiej komendy policji zgłosiła się kolejna ofiara oszustów podających się za pracowników baku.Na szczęście dla kobiety pieniądze, które zniknęły z jej konta nie były dużą kwotą.

Sport

Visegrad 4 Bicycle Race. Pojadą z Głogowa do Grębocic

Najbliższa niedziela w naszym regionie to rowerowe szaleństwo. 21 lipca będziemy świadkami 10. edycji Visegrad 4 Bicycle Race – Grand Prix Polski. Kolarze z 27 międzynarodowych teamów będą walczyć o podium na trasie z Głogowa do Grębocic. Możecie im kibicować.