×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Ponad 550 osób na Rajdzie Polskiej Miedzi w Górach Wałbrzyskich

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w Rajdzie Polskiej Miedzi. Piechurzy wędrowali szlakami górskimi Sudetów Środkowych. Rajdowicze zdobyli m.in. Chełmiec, zwiedzili Wzgórze Gedymina, Park Szwedzki, Wieżę Anny czy wodospad Szczawno-Zdrój.

Uczestnicy wyruszyli w drogę w sobotę, 3 czerwca. Dwudniowy wyjazd była okazją do wspólnego, aktywnego spędzenia czasu w Górach Wałbrzyskich. Rajdowicze zdobyli m.in. Chełmiec, wjechali wyciągiem na górę Dzikowiec, zwiedzali Wzgórze Gedymina, Park Szwedzki, Park Zdrojowy, Wieżę Anny, Wodospad Szczawno-Zdrój.

Dwudniowy rajd zakończył się festynem turystycznym na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Boguszowie-Gorcach.

-Podczas uroczystego zakończenia rajdu, zarząd KGHM reprezentował dyrektor naczelny HM Głogów, Piotr Kwapisiński. Huta Miedzi Głogów w tym roku obchodzi aż trzy jubileusze: 45 lat Huty Głogów II, 30 lat Wydziału Metali Szlachetnych oraz 50 lat Wydziału Ołowiu. Uczestniczący w rajdzie wolontariusze KGHM połączyli także wędrówkę z działaniami na rzecz ochrony środowiska sprzątając i porządkując górskie szlaki – informuje Sylwia Jurgiel, rzeczniczka spółki KGHM Polska Miedź S.A.

5 czerwca obchodzimy bowiem Światowy Dzień Środowiska.

 
nowe001
nowe002
nowe003
nowe004
nowe005
nowe006

Wybrane dla Ciebie

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.

Bił, poniżał i groził swojej partnerce. Trafił za kratki

Napięć lat za kratki może trafić 37-latek, który od dawna znęcał się nad swoją partnerką. W czasie ostatniej awantury kobieta zadzwoniła po policję. Mundurowi, którzy pojawili się pod wskazanym adresem aresztowali delikwenta. Mężczyzna trafił do celi i będzie przed sądem odpowiadał za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad kobietą.

Jesteś ważna – zbadaj się! Zachęcają panie do badań profilaktycznych

Powiat Lubiński po raz kolejny zachęca mieszkanki regionu do badania w kierunku wczesnego wykrycia raka piersi. Październik jest miesiącem świadomości raka piersi dlatego kolejne samorządy oraz instytucje apelują do kobiet – zbadajcie się!