×
*** Prezydent Lubina, Robert Raczyński był podsłuchiwany przez ABW. W tle są afery śmieciowe na terenie Dolnego Śląska ***

Poranne pobudki, msza święta i wieńce pod pomnikiem Jana Wyżykowskiego

Górnicze pobudki o brzasku dnia pod domami prezesów, oznajmiły mieszkańcom zagłębia miedziowego rozpoczęcie górniczego święta. W Dniu świętej Barbary – patronki górników – w kościele Maksymiliana Kolbe odprawiono uroczystą mszę świętą, a kilka godzin później oddano hołd wielkiemu odkrywcy polskiej miedzi – Janowi Wyżykowskiemu.

Górnicze pobudki to jeden z symboli obchodów górniczego święta. Zgodnie z tradycją zakładowe orkiestry pojawiają się przed domami prezesów KGHM, by dźwiękami orkiestry oznajmić rozpoczęcie Dnia Górnika. Dzisiaj orkiestra pojawiła się przed posesją Marka Świdra, wiceprezesa KGHM ds. produkcji oraz pod hotelem Skarbek, gdzie zjawił się prezes KGHM, Tomasz Zdzikot.

O godz. 9. w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbe odprawiono uroczystą mszę świętą w intencji górników i ich rodzin, a kilka godzin później wszyscy spotkali się pod pomnikiem Jana Wyżykowskiego, by oddać hołd wielkiemu odkrywcy złóż rud miedzi.

-To dla mnie ogromny zaszczyt móc być tutaj w tym dniu, w tym czasie i w tym miejscu. Barbórka to wyjątkowy dzień w kalendarzu górników, to czas podziękowań i czas życzeń. Chciałbym złożyć wszystkim górnikom polskiej miedzi życzenia wszelkiej pomyślności, opieki świętej Barbary. Dzisiaj stoimy w miejscu, które upamiętnia człowieka sukcesu, dzięki któremu jest zagłębie miedziowe, KGHM i dzięki któremu jest dolnośląski sukces gospodarczy. Kiedy myślę o Janie Wyżykowskim, myślę o człowieku, który działał bardzo wytrwale, co wcale nie było proste w tamtych czasach i oczywiste. Dziękuję serdecznie wszystkim za udział w dzisiejszych uroczystościach. Szczęść Boże – mówił prezes KGHM Polska Miedź S.A., Tomasz Zdzikot.

Hołd odkrywcy polskiej miedzi oddali parlamentarzyści, samorządowcy, zarząd KGHM, delegacje dyrektorów naczelnych oddziałów, prezesów spółek Grupy, związkowcy, emerytowani górnicy, mieszkańcy regionu.

 

Wybrane dla Ciebie

Górnicy testują pod ziemią nowatorską kamizelkę chłodzącą

To może być istna rewolucja. Spółka KGHM testuje nowatorską kamizelkę chłodzącą, którą wykorzystywać będą górnicy w kopalniach Polskiej Miedzi. Prototyp przygotowali specjaliści z Centralnego Instytutu Ochrony Pracy oraz naukowcy z Państwowego Instytutu Badawczego z Katedrą Mikroelektroniki i Technik Informatycznych Politechniki Łódzkiej.

Programiści, informatycy, graficy stanęli w szranki – Hackathon KGHM

Zarząd spółki KGHM nagrodził i wyróżnił laureatów hackathon CuValley Hack. Była to już trzecia edycja tego wydarzenia, które przyciągnęło w tym roku rekordową liczbę uczestników. Imprezę wspólnie przygotowali i zorganizowali KGHM Polska Miedź S.A. oraz KGHM Centrum Analityki. 

Wyjątkowa Gala Noworoczna KGHM. Pełen kościół publiczności

To był wyjątkowy i niesamowity wieczór. W kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie zorganizowano przepiękną Galę Noworoczną. Dla licznie przybyłych gości wystąpili Monika Borzym, Milena Lange, Alicja Węgorzewska, Sławek Uniatowski przy akompaniamencie Orkiestry Symfonicznej pod batutą Tomasza Szymusia.

Zapraszamy na Galę Noworoczną KGHM! Muzyczna sobota

Mieszkańcom regionu zagłębia miedziowego przypominamy o wyjątkowej Gali Noworocznej organizowanej przez spółkę KGHM Polska Miedź. Już dzisiaj, w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie, publiczność wysłucha przepięknych utworów świątecznych w wykonaniu gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Podwyżka o ponad 13 procent, jednorazowa nagroda za pół roku

Podwyżka wynagrodzenia zasadniczego o 13,2 procent, wypłata jednorazowej nagrody w wysokości 2 tysięcy złotych i przeszeregowanie ponad 20 procent załogi – takie są ustalenia negocjacji płacowych, które przy wspólnym stole wypracowali przedstawiciele zarządu KGHM i delegacje poszczególnych central związkowych działających przy Polskiej Miedzi.

Zapraszamy na Galę Noworoczną KGHM. Plejada muzycznych gwiazd

Mieszkańcom regionu zagłębia miedziowego przypominamy o wyjątkowej Gali Noworocznej organizowanej przez spółkę KGHM Polska Miedź. W najbliższą sobotę w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie, publiczność wysłucha przepięknych utworów świątecznych w wykonaniu gwiazd polskiej sceny muzycznej. 

Rozmaitości

Akcja „nakrętkowa” dla Wiktora Andrejko. Chcą uzbierać 10 tysięcy

Stowarzyszenie Lubin 2006 rozpoczyna kolejną akcję „nakrętkową”, z której całkowity dochód zostanie przekazany na rehabilitację Wiktora Andrejko, ucznia II Liceum Ogólnokształcącego, cierpiącego na rdzeniowy zanik mięśni SMA. Organizatorzy i pomysłodawcy tego szczytnego przedsięwzięcia chcą uzbierać ze sprzedaży nakrętek 10 tysięcy złotych. Dają sobie czas do 15 marca.