×
*** Wielki Czwartek rozpoczął w Kościele Katolickim Święte Triduum Paschalne. To najważniejsze obrzędy w roku liturgicznym *** Kampania wyborcza nabiera tempa. W przyszłą niedzielę wybierzemy radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów ***

Prezent dla mieszkańców od KGHM. Wielki koncert z okazji Dnia Hutnika

Jednym z oczekiwanych wydarzeń, które co roku towarzyszą centralnym obchodom Dnia Hutnika jest wielki koncert muzyczny. Nie inaczej będzie także i teraz. Już 14 maja, na legnickim rynku dla mieszkańców zagłębia miedziowego wystąpią prawdziwe gwiazdy polskiej sceny muzycznej.

Zanim jednak na scenie pojawią się pierwsi artyści, o godz. 13. w legnickiej katedrze pw. św. Apostołów Piotra i Pawła, odprawiona zostanie uroczysta msza święta w intencji hutników i ich rodzin. Potem, miedziowa spółka zaprasza wszystkich mieszkańców zagłębia miedziowego na wielki koncert muzyczny.

-Na legnickim rynku wystąpi Kasia Cerekwicka, Olga Szomańska, Mateusz Ziółko, Łukasz Zagrobelny, Orkiestra Symfoniczna w 25-osbowym składzie pod dyrekcją Tomasz Szymusia. Publiczność zobaczy także artystów młodego pokolenia z regionu oraz orkiestrę hutniczą z Huty Miedzi w Głogowie pod kierownictwem kapelmistrza Bartłomieja Nienartowicza wraz z zespołem mażoretek. Wydarzenie poprowadzi Małgorzata Tomaszewska i Aleksander Sikora – czytamy w zaproszeniu na koncert.

Przypominamy – koncert odbędzie się w niedzielę, 14 maja, o godz. 19. Wstęp jest bezpłatny.

Centralne obchody Dnia Hutnika w KGHM zaplanowano w piątek, 12 maja. Uroczysta akademia z wręczeniem odznaczeń i wyróżnień odbędzie się w Centrum Kultury Muza w Lubinie. Ten dzień rozpocznie się jednak od głośnego powitania zarządu firmy i dyrektorów naczelnych hut miedziowej spółki przez orkiestrę hutniczą z Głogowa i grupę mażoretek. Wieczorem – w Lubinie i Legnicy – odbędą się natomiast tradycyjne centralne biesiady hutnicze: karczma piwna i babski comber.

 
nowe111
nowe046
nowe006
nowe012
nowe125
nowe126

Wybrane dla Ciebie

Rzeźba Bolesława Chrobrego na lubińskim rondzie

Rzeźba Bolesława Chrobrego, która została zamontowana na rondzie u zbiegu ulic Spacerowej i Zielonogórskiej wzbudza zachwyt i podziw z jednej strony – zdziwienie i zaskoczenie z drugiej. –  Chrobry to są ziemie zachodnie, nie byłoby powrotu ziem zachodnich, gdyby nie Bolesław Chrobry – mówi dr Marek Zawadka, dyrektor Muzeum Historycznego. 

Porażka Cuprum Lubin z Asseco Resovią Rzeszów

Bez żadnej zdobyczy punktowej z Podkarpacia powrócili siatkarze Cuprum Lubin. Podopieczni trenera Pawła Ruska przegrali z Asseco Resovią Rzeszów gładko w trzech setach.

Bo kultura tu podobno jest…

Dni Polkowic mają znów stać się hucznym świętem miasta, a imprez masowych ma być znacznie więcej. Mają to być nie tylko koncerty, ale też kabaretony i najlepsze stand-upy. Mają wrócić też Dni Teatru. Kandydaci z komitetu Krzysztof Nester .Konkretnie zauważają wiele niedociągnięć w kwestii zarządzania Centrum Kultury. Chcą zmian.

„Samotni jeźdźcy” w wyborach. Ale i tak nie mogą być pewni zwycięstwa

Choć są jedynymi kandydatami w wyborach na burmistrza lub wójta gminy, to wbrew pozorom nie mogą być pewni zwycięstwa. Taki kandydat musi bowiem uzyskać więcej, niż połowę ważnie oddanych głosów. Jeśli tak się nie stanie, nowego szefa gminy wybierze nowo ukonstytuowana rada.

Zarejestruj się jako dawca szpiku i pomóż chorej Monice z Trzebnic

Przypominamy, że dziś podczas popołudniowego meczu szczypiornistek KGHM MKS Zagłębia Lubin z zespołem Młyny Stoisław Koszalin, uruchomiony będzie punkt rejestracji dawców szpiku. Tym samym będzie szansa na znalezienie bliźniaka genetycznego dla ciężko chorej pani Moniki – strażaczki ochotniczki z Trzebnic.

Ukradł taksówkę i doprowadził do kolizji

30-letni ścinawianin odpowie przed sądem za kradzież taksówki i doprowadzenie do kolizji z innym autem. Po zderzeniu samochodów mężczyzna uciekł i zapewne był przekonany, że nie spotkają go żadne konsekwencje.

Rozmaitości

Rzeźba Bolesława Chrobrego na lubińskim rondzie

Rzeźba Bolesława Chrobrego, która została zamontowana na rondzie u zbiegu ulic Spacerowej i Zielonogórskiej wzbudza zachwyt i podziw z jednej strony – zdziwienie i zaskoczenie z drugiej. –  Chrobry to są ziemie zachodnie, nie byłoby powrotu ziem zachodnich, gdyby nie Bolesław Chrobry – mówi dr Marek Zawadka, dyrektor Muzeum Historycznego.