×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Prezes KGHM pogratulował ratownikom JRG-H zdobycia brązowych medali

Prezes spółki KGHM, Marcin Chludziński, podziękował i pogratulował dzisiaj ratownikom z Jednostki Ratownictwa Górniczo-Hutniczego zdobycia brązowych medali na mistrzostwach świata zastępów ratowniczych. Zawody odbyły się w Stanach Zjednoczonych.

Ratownicy Polskiej Miedzi rywalizowali w kilku wymagających konkurencjach. Trzecie miejsce zajęli w konkurencji udzielania pierwszej pomocy medycznej.

-Dla nas oczywiście było to wielki zaszczyt móc reprezentować KGHM na tak ważnych i prestiżowych zawodach, w których rywalizowali najlepsi ratownicy z całego świata. Do zawodów przygotowywaliśmy się pół roku, odbyło się sześć zgrupowań, podczas których chcieliśmy jak najlepiej się wykazać. Poświęcaliśmy nawet swój własny czas prywatny, był to ogrom przygotowań i zaangażowania, dlatego, że musieliśmy się przygotować z wiedzy praktycznej, ale i przepisów i nowych regulacji prawnych. Po wylądowaniu musieliśmy zmierzyć się ze zmianą strefy czasowej, to wymagało od nas odpowiedniej aklimatyzacji. Dwa dni mieliśmy do dyspozycji na zapoznanie się ze sprzętem i obiektami, na których organizowane zawody. Kolejne trzy dni to już wielki stres związany z rywalizacją w każdej konkurencji – wspominał Piotr Wachowiak, kapitan miedziowej ekipy ratowników.

Ekipa JRG-H KGHM zdobyła brązowe medale w konkurencji udzielania pierwszej pomocy medycznej. Ratownikom osobiście gratulował dziś szef Polskiej Miedzi, Marcin Chludziński.

– Właściwie to przyzwyczailiście już nas do osiągania wielkich sukcesów. Gratuluję serdecznie całej ekipie zajęcia trzeciego miejsca. Wiem, ile was to kosztowało, jak dużo włożyliście w przygotowania. Dziękuję, że tak godnie reprezentowaliście naszą firmę i nasz kraj, bo byliście przecież jedyną polską reprezentacją na tych światowych zawodach – powiedział prezes KGHM, Marcin Chludziński.

Ratownicy otrzymali pamiątkowe upominki, a szef Polskiej Miedzi – okolicznościową czerwoną koszulkę JRG-H i kask, w którym brązowali medaliści rywalizowali w zawodach.

 

Wybrane dla Ciebie

Uroczysta akademia barbórkowa w Centrali KGHM

W regionie zagłębia miedziowego trwają uroczyste akademie z okazji górniczego święta. Dzisiaj świętowali pracownicy Centrali KGHM. Podczas uroczystego spotkania w sali im. Jana Wyżykowskiego wyróżnionych zostało stu pracowników miedziowej spółki.

Rada Nadzorcza odwołała Andrzeja Kensboka z funkcji wiceprezesa KGHM

Andrzej Kensbok został odwołany dziś ze stanowiska wiceprezesa KGHM ds. finansowych. Decyzję podjęła na dzisiejszym posiedzeniu Rada Nadzorcza miedziowej spółki.

Poranne pobudki, msza święta i wieńce pod pomnikiem Jana Wyżykowskiego

Górnicze pobudki o brzasku dnia pod domami prezesów, oznajmiły mieszkańcom zagłębia miedziowego rozpoczęcie górniczego święta. W Dniu świętej Barbary – patronki górników – w kościele Maksymiliana Kolbe odprawiono uroczystą mszę świętą, a kilka godzin później oddano hołd wielkiemu odkrywcy polskiej miedzi – Janowi Wyżykowskiemu.

Centralna Karczma Piwna KGHM w klimatach kuchennych rewolucji

Za nami pierwsze akcenty centralnych obchodów górniczego święta. Wczoraj spółka KGHM rozpoczęła oficjalne obchody z okazji Dnia Górnika, których zwieńczeniem była Centralna Karczma Piwna. Gospodarzem biesiady były Zakłady Górnicze Polkowice – Sieroszowice.

Specjalne życzenia prezesa KGHM dla górniczej braci

Dziś w Lubinie odbędą się centralne uroczystości KGHM z okazji górniczego święta. W Centrum Kultury Muza zaplanowano akademię, a po niej – pochód Lisa Majora i skok przez skórę. Specjalne życzenia dla górniczej braci wystosował prezes spółki, Tomasz Zdzikot.

KGHM – pracodawca godny zaufania. Nagroda dla miedziowej spółki

Spółka KGHM znalazła się w zaszczytnym gronie laureatów ogólnopolskiej nagrody: „Pracodawca godny zaufania”. Prestiżowe wyróżnienie zostało przyznane spółce w kategorii „Edukacja” – za działalność i współpracę z instytucjami, szkołami i organizacjami zajmującymi się nauką, szkoleniami i kształceniem młodych ludzi.

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.