×
*** Prokurator został wezwany do Rudnej. Na terenie ogródków działkowym najprawdopodobniej znaleziono ciało kobiety. Czynności policyjne trwają ***

Prezes KGHM z tytułem Managera Roku za skuteczne zarządzanie

Prezes spółki KGHM Polska Miedź S.A., Marcin Chludziński, został uhonorowany prestiżowym tytułem „Managera Roku” i odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Wyróżnienia przyznały Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Tytuł „Manager Roku 2022”, szef Polskiej Miedzi otrzymał za „skuteczne zarządzanie jedną z największych polskich spółek, czego dowodem są rekordowe wyniki za rok 2021”. KGHM konsekwentnie bowiem realizuje strategię, nie zwalnia inwestycyjnego tempa, zwiększa przychody i utrzymuje produkcję na podobnym poziomie w porównaniu „rok do roku”. Rekordowe wyniki spółka osiągnęła w bardzo trudnych warunkach makroekonomicznych. Z jednej strony, sytuację gospodarczą pogarszała epidemia koronawirusa, z drugiej – obecny konflikt zbrojny na Ukrainie.

– W KGHM dbamy o przyszłość, wydobywając surowce stanowiące budulec gospodarki, ale pamiętamy, że przyszłość i teraźniejszość mają początek w przeszłości, historii i tradycji. Dziękuję za możliwości, jakie otrzymałem. Stale dodaję do nich ciężką pracę i jestem dumny, że pozwala to dbać o firmę i angażować się w inne działania – mówił, odbierając nagrody Marcin Chludziński, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A. dodając, że wyróżnienia to podziękowanie dla wszystkich pracowników miedziowej spółki.

KGHM jest aktywnym mecenasem sportu, kultury i sztuki. Od lat współuczestniczy w organizacji lub obejmuje patronatem znaczące przedsięwzięcia na szczeblu lokalnym, krajowym i międzynarodowym. Miedziowa spółka współpracuje m.in. z Zamkiem Królewskim w Warszawie, Muzeum Powstania Warszawskiego czy Operą Wrocławską. Wsparcie otrzymuje również Muzeum Sztuki Złotniczej w Kazimierzu Dolnym, jedyna w Polsce placówka prezentująca unikatowe dzieła z cennych kruszców, w tym srebra i złota.

Polska Miedź bardzo silnie związana jest z regionem zagłębia miedziowego współpracując z lokalnymi samorządami, wspierając różnego rodzaju przedsięwzięcia artystyczne i sportowe. Na rzecz lokalnych społeczności na Dolnym Śląsku, działa Fundacja KGHM Polska Miedź.

KGHM jest też organizatorem plebiscytu „Ambasador Polski”, w którym wyróżnione zostają osoby, które na co dzień budują renomę Polski za granicą. Wzorem poprzednich lat, ambasadorzy są nominowani w kategoriach nauka, kultura, sport oraz nagroda publiczności. Wręczenie nagród czwartej już edycji konkursu odbędzie się 6 października na Zamku Królewskim w Warszawie.

 
kghm2
kghm1

Wybrane dla Ciebie

Prezes KGHM pogratulował ratownikom JRG-H zdobycia brązowych medali

Prezes spółki KGHM, Marcin Chludziński, podziękował i pogratulował dzisiaj ratownikom z Jednostki Ratownictwa Górniczo-Hutniczego zdobycia brązowych medali na mistrzostwach świata zastępów ratowniczych. Zawody odbyły się w Stanach Zjednoczonych.

Siódemka na Rudnej. Na szczęście wszyscy cali i zdrowi!

Silny wstrząs w Zakładach Górniczych Rudna. Jak poinformowała nas Sylwia Jurgiel, rzeczniczka spółki KGHM, do wstrząsu doszło na oddziale G 3 kopalni ZG Rudna.

Legniczanka nominowana do Ambasadora Polski

Kapituła konkursu „Ambasador Polski” wybrała grono nominowanych. Wśród nich są znani sportowcy, naukowcy i artyści, którzy swoim talentem i umiejętnościami rozsławiają Polskę na całym świecie. Laureatów poznamy 6 października, podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim.

Pod okiem trenerów przygotowują się do Biegu Barbórkowego

W Parku Leśnym w Lubinie odbył się już kolejny trening przygotowujący do Biegu Barbórkowego o Lampkę Górniczą. Ćwiczenia poprowadził Marek Dłubała vel. Łysy Trener. – W ubiegłym roku po raz pierwszy wzięłam udział w tych zajęciach i bardzo mi pomogły. Dlatego nawet się nie zastanawiałam, musiałam znów tutaj być – uśmiecha się Magdalena Nowak.

Ratownicy KGHM wracają ze Stanów z brązowymi medalami!

Ogromny sukces ratowników z Jednostki Ratownictwa Górniczo-Hutniczego KGHM. Podczas zakończonych właśnie mistrzostw świata ratowników rozgrywanych w Stanach Zjednoczonych, ekipa Polskiej Miedzi zajęła trzecie miejsce w konkurencji z udzielania pierwszej pomocy medycznej.

W depresji nie bądź sam. Druga edycja programu pod auspicjami KGHM

Depresja jest jedną z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych. Specjaliści szacują, że w 2030 roku będzie największą i najczęstszą chorobą na całym świecie. Dlatego spółka KGHM po raz kolejny aktywnie przyłącza się do drugiej edycji Programu Profilaktyki Przeciwdziałania Depresji dla mieszkańców Zagłębia Miedziowego. 

Sport

Przygotuj się solidnie do Biegu Barbórkowego. Dzisiaj kolejny trening

Planujesz start w Biegu Barbórkowym o Lampkę Górniczą? Chcesz przygotować się pod fachowym okiem profesjonalistów? Nic bardziej trudnego. Przyjdź dzisiaj do Parku Leśnego w Lubinie i weź udział w kolejnych zajęciach przygotowujących do udziału w Biegu Barbórkowym.