×
*** Wroclawski sąd utrzymał w mocy decyzję sądu I instancji w sprawe słów Donalnda Tuska, który stwierdził, że Bezpartyjni Samorządowcy to "przystawka PiS" i "pomocnicy Kaczyńskiego" ***

Programiści, informatycy, graficy stanęli w szranki – Hackathon KGHM

Zarząd spółki KGHM nagrodził i wyróżnił laureatów hackathon CuValley Hack. Była to już trzecia edycja tego wydarzenia, które przyciągnęło w tym roku rekordową liczbę uczestników. Imprezę wspólnie przygotowali i zorganizowali KGHM Polska Miedź S.A. oraz KGHM Centrum Analityki. 

Konkurs trwał od 27 do 29 stycznia i odbył się w formie online. W zabawie uczestniczyło ponad 370 osób, w tym 88 zespołów. Do oceny zgłoszonych zostało aż 51 projektów, z których jury wyłoniło siedem najlepszych. Wszyscy uczestnicy mogli liczyć na wsparcie grupy 24 mentorów, którzy przez cały czas byli dostępni na dedykowanej platformie online.

Eksperci z oddziałów KGHM oraz zewnętrzni ze świata Data Science, pomagali uczestnikom wybrać odpowiedni kierunek w pracy nad projektem oraz podpowiadali, w jaki sposób podejść do tematu, by rozwiązanie było skuteczne i praktyczne.

-Już dzisiaj wiem na pewno, że projekty, które nagrodziliśmy mają potencjał wdrożeniowy, będziemy mogli je zastosować w bieżącej działalności KGHM Polska Miedź S.A., a niektóre, będą mogły trafić do szerokiego grona odbiorców, jak chociażby rozwiązanie w zadaniu nr 4, w postaci aplikacji mobilnej – podkreślał w trakcie gali wręczenia nagród Tomasz Zdzikot, prezes spółki KGHM Polska Miedź.

Hackathony dla takiej korporacji, jaką jest KGHM, to możliwość wyjścia ze swojej strefy komfortu, zmierzenie się z odbiorem, ze sposobem odczytania wyzwań, czy oczekiwań przez szerokie grono odbiorców po to, by poszukiwać najlepszych i najbardziej kreatywnych rozwiązań.

Miedziowa spółka jest przecież firmą globalną, funkcjonującą na czterech kontynentach, która musi przez cały czas się doskonalić. KGHM jest spółką, która w swoim DNA i strategii wpisaną ma kreatywność, innowacyjność i podążanie za technologicznymi nowinkami.

Wydarzenie objęte zostało Honorowym Patronatem Ministra Janusza Cieszyńskiego, Sekretarza Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji, który w swoim wystąpieniu w trakcie ostatniego dnia hackathonu podkreślał, że:

-Wydarzenie to jest doskonałym przykładem, jak innowacyjne rozwiązania i nowe technologie mogą być wykorzystywane w sektorze przemysłowym – powiedział minister Cieszyński.

W swoim przemówieniu podkreślił również, że miedziowa spółka jest liderem innowacyjności w branży, a hackathon CuValley Hack 2023 to kolejny dowód na to, że firma nieustannie szuka nowych możliwości i rozwiązań.

Organizatorzy hackathonu CuValley Hack 2023 już teraz zapowiadają kolejną edycję wydarzenia. Wszystkich zainteresowanych udziałem w przyszłym hackathonie zapraszamy do śledzenia informacji na stronie internetowej www.cuvalley.com oraz na profilach w mediach społecznościowych.

Oto lista zwycięzców hackathonu CuValley Hack 2023:

W kategorii: Optymalizacja energetyczna procesu mielenia I stopnia:

I miejsce – zespół: Data Miners, projekt: Zwycięski projekt zespołu Data Miners;

II miejsce – zespół: Varstatic, projekt: Interaktywny optymalizator procesu mielenia I stopnia;

W kategorii: Wirtualny estymator wielkości ziarna miedzionośnego:

I miejsce – zespół: Spadające Entropie, projekt: Predykcja wielkości ziarna miedzionośnego;

II miejsce – zespół: Anzonia, projekt: Soft Sensor Anzonia;

W kategorii: Stworzenie systemu automatycznej estymacji poziomu wody w rzece:

I miejsce – zespół: Zespół R, projekt: Żelazny Most Zwodzony;

II miejsce – zespół: Bards.ai, projekt: Overflow;

W kategorii: Bezpieczna aplikacja mobilna do agregacji danych:

I miejsce – zespół: Blumilk, projekt: KGHMplus.

 
cu_valley_hack_2023_3_
cu_valley_hack_2023_2_
cu_valley_hack_2023_1_
cu_valley_hack_2023
podsumowanie_cu_valley_hack_2023
zwyciezcu_cu_valley_hack_2023_1_
zwyciezcu_cu_valley_hack_2023_2_

Wybrane dla Ciebie

Górnicy testują pod ziemią nowatorską kamizelkę chłodzącą

To może być istna rewolucja. Spółka KGHM testuje nowatorską kamizelkę chłodzącą, którą wykorzystywać będą górnicy w kopalniach Polskiej Miedzi. Prototyp przygotowali specjaliści z Centralnego Instytutu Ochrony Pracy oraz naukowcy z Państwowego Instytutu Badawczego z Katedrą Mikroelektroniki i Technik Informatycznych Politechniki Łódzkiej.

Wyjątkowa Gala Noworoczna KGHM. Pełen kościół publiczności

To był wyjątkowy i niesamowity wieczór. W kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie zorganizowano przepiękną Galę Noworoczną. Dla licznie przybyłych gości wystąpili Monika Borzym, Milena Lange, Alicja Węgorzewska, Sławek Uniatowski przy akompaniamencie Orkiestry Symfonicznej pod batutą Tomasza Szymusia.

Zapraszamy na Galę Noworoczną KGHM! Muzyczna sobota

Mieszkańcom regionu zagłębia miedziowego przypominamy o wyjątkowej Gali Noworocznej organizowanej przez spółkę KGHM Polska Miedź. Już dzisiaj, w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie, publiczność wysłucha przepięknych utworów świątecznych w wykonaniu gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Podwyżka o ponad 13 procent, jednorazowa nagroda za pół roku

Podwyżka wynagrodzenia zasadniczego o 13,2 procent, wypłata jednorazowej nagrody w wysokości 2 tysięcy złotych i przeszeregowanie ponad 20 procent załogi – takie są ustalenia negocjacji płacowych, które przy wspólnym stole wypracowali przedstawiciele zarządu KGHM i delegacje poszczególnych central związkowych działających przy Polskiej Miedzi.

Zapraszamy na Galę Noworoczną KGHM. Plejada muzycznych gwiazd

Mieszkańcom regionu zagłębia miedziowego przypominamy o wyjątkowej Gali Noworocznej organizowanej przez spółkę KGHM Polska Miedź. W najbliższą sobotę w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie, publiczność wysłucha przepięknych utworów świątecznych w wykonaniu gwiazd polskiej sceny muzycznej. 

Stanowcza reakcja ministerstwa i KGHM po lekturze Gazety Wyborczej

Sporo kontrowersji wywołał tekst Gazety Wyborczej o szerokiej ekspansji spółki KGHM w Chile. Według autora publikacji, dalsze inwestowanie w Ameryce Południowej, wymaga od prezesa miedziowej spółki, Tomasza Zdzikota sporej odwagi, bo… „jego poprzednik był ścigany przez prokuraturę, ABW i upokorzony”. Ministerstwo Aktywów Państwowych, jak i same władze KGHM opublikowały specjalne oświadczenia odpierając ten atak.

Sport

Prezes Zagłębia – to było ważne wydarzenie i zaszczyt dla klubu

Wracamy na chwilę do wczorajszej wizyty premiera Mateusza Morawieckiego na terenie Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Szef polskiego rządu był pod ogromnym wrażeniem infrastruktury sportowej i pogratulował juniorom Zagłębia zdobycia brązowego medalu mistrzostw Polski.