×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

Protest pod siedzibą CBJ. Chcą podwyżek i nowego prezesa

Już jutro pod siedzibą Centrum Badania Jakości w Lubinie rozpocznie się protest. Związki zawodowe walczą o podwyżki dla pracowników. Wcześniej porozumienie z zarządem CBJ podpisała Solidarność – MZZPD uważa, że propozycje zarządu są żenujące.

 

Piotr Trempała, przewodniczący Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Dołowych zapowiada, że pod siedzibą CBJ w środę spotkają się związkowcy z całego regionu. Będą walczyć nie tylko o wyższe pensje dla pracowników, ale również zmianę na stanowisku prezesa.

– Zarząd CBJ przedłożył nam dwie propozycje. Pierwsza była kwotowa – 500 złotych podwyżki dla pracowników, którzy pracują do 10 lat, 600 złotych podwyżki dla tych, którzy pracują dłużej. Oprócz tego zaproponowano też dopłaty dla pracowników, którzy nie mają dojazdu do pracy ze swojego miejsca zamieszkania i delikatny wzrost dodatku stażowego – wylicza Piotr Trempała. – To porozumienie podpisała Solidarność, my nie – zaznacza Trempała.

Druga propozycja złożona przez zarząd CBJ mówi o wzroście wynagrodzeń o 17,5 proc. bez innych dodatków.

– Nie zgodziliśmy się z tą propozycją, to zdecydowanie za mało – zaznacza szef MZZPD. – I jedna i druga propozycja to dla połowy załogi tylko wyrównanie do najniższej krajowej. Walczymy o większe podwyżki, ale również o odwołanie prezesa. Nie chcemy tu prezesa, który niszczy ludzi i nie szanuje kobiet – dodaje Piotr Trempała.

Związkowcy rozpoczną protest pod siedzibą CBJ. Stamtąd przejdą pod siedzibę KGHM Polska Miedź.

 

Wybrane dla Ciebie

Postawili się faworyzowanym rywalom. Porażka Cuprum

W ostatnim swoim meczu sezonu zasadniczego siatkarze Cuprum Lubin dzielnie walczyli na wyjeździe z zespołem Aluronu Wartą Zawiercie. Faworyzowani gospodarze musieli się sporo natrudzić, by ostatecznie pokonać lubinian po tie-breaku.

Górnik przegrywa i ląduje w strefie spadkowej

Po dzisiejszej porażce ze Zniczem Pruszków, sytuacja piłkarzy Górnika Polkowice jest nie do pozazdroszczenia. Zielono-czarni spadli do strefy spadkowej i zaczyna się nerwówka.

Pierwszy Inkubator przedsiębiorczości już otwarty

Władze miasta i powiatu, szefowie spółek komunalnych, prywatnych firm i szeroko zakrojonego biznesu odwiedzili pierwszy z dwóch zaplanowanych w Lubinie Inkubatorów Przedsiębiorczości. Otwarto go w lubińskim ZOO.

Takiej imprezy historycznej w Głogowie jeszcze nie było!

Głogów niczym z czasów wojny. Dzisiaj ulicami miasta przeszły grupy rekonstrukcyjne. Były wozy bojowe, karabiny, żołnierze. Popołudniu mieszkańcy spotkali się z Bogusławem Wołoszańskim w teatrze miejskim. 

Poznajecie tego psa? Odłowiono go w Szymocinie

Pracownicy Urzędu Gminy Grębocice zabezpieczyli psa, którego widzicie na zdjęciach. Poszukiwany jest jego właściciel.

Policja szuka Karola Kaczmarczyka. Wiecie gdzie się ukrywa?

Policja z Lubina poszukuje Karola Kaczmarczyka. Ostatni znany adres zamieszkania mężczyzny to Szklary Górne. Mężczyzna poszukiwany jest między innymi za jazdę na podwójnym gazie.