×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Przygotuj się solidnie do Biegu Barbórkowego. Dzisiaj kolejny trening

Planujesz start w Biegu Barbórkowym o Lampkę Górniczą? Chcesz przygotować się pod fachowym okiem profesjonalistów? Nic bardziej trudnego. Przyjdź dzisiaj do Parku Leśnego w Lubinie i weź udział w kolejnych zajęciach przygotowujących do udziału w Biegu Barbórkowym.

Specjalne ćwiczenia pod okiem wyszkolonych trenerów odbywają się cyklicznie od kilku tygodni. Amatorzy biegania spotykają się w Polkowicach, Lubinie, Głogowie, a nawet w Bolesławcu, by solidnie przygotować się do startu w tegorocznej edycji Biegu Barbórkowego.

-Są to zajęcia dla tych biegaczy, którzy chcą pod okiem nas trenerów, czyli mnie i Michała Kumora przygotować się do Biegu Barbórkowego, chcą usystematyzować swój trening, po to, aby osiągnąć jakiś wynik sportowy. Widać, że są to osoby, które w większości miały już styczność ze sportem, nie są zasiedziałe, uprawiały jakieś dyscypliny i mam nadzieję, że przygotowania, które zakończą się za miesiąc, będą owocne. Liczę, że wszyscy dotrwają do startu w zdrowiu, bez kontuzji i z tym celem, który sobie obrali – opowiadał nam trener Marek Dłubała vel. Łysy Trener.

Każde zajęcia przygotowawcze do Biegu Barbórkowego rozpoczynają się kilkunastominutową porządną rozgrzewką.

-Zwracamy uwagę przede wszystkim na stopień wytrenowania, czyli kondycję. Nie każdy bowiem jest biegaczem zawodowym. Pracujemy nad techniką biegu, szybkością i wytrzymałością. Treningi są urozmaicone i dostosowane praktycznie do każdego z osobna. Każdy dostaje od nas indywidualny plan treningowy na dany tydzień a nasze spotkania są po to, żeby zobaczyć, jaki progres wykonał – dodaje Marek Dłubała.

Kolejne zajęcia już dzisiaj, 3 października o godz. 18. w lubińskim Parku Leśnym. Zapraszamy!

Następne treningi:
Lubin, Park Militarny: 10 października;
Polkowice, Stadion Lekkoatletyczny: 14 października;
Głogów, Park Linowy: 12 i 19 października;
Bolesławiec, ul. Spacerowa przy basenach: 17 października.

 
nowe024

Wybrane dla Ciebie

Nowy sztandar na jubileusz 10-lecia szkolnego koła TPD w Lubinie

Wyjątkowa uroczystość odbyła się dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 8 w Lubinie. Z okazji 10-lecia istnienia działającego przy podstawówce koła Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, organizacji nadano nowy sztandar.

Wielkie odliczanie do Biegu Barbórkowego. Ostatnie dni na trening

Bieg Barbórkowy o Lampkę Górniczą zbliża się wielkimi krokami. Dzisiaj odbędzie się już jeden z ostatnich wspólnych treningów przygotowujących do startu w tym elitarnym i prestiżowym biegu. Wyjątkowo spotykamy się przed halą RCS, a nie jak było do tej pory – w Parku Leśnym.

W miejscu wyburzonego basenu powstało Centrum Kształcenia Zawodowego

Od początku nowego roku szkolnego uczniowie klas branżowych Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie mogą już w pełni korzystać z dobrodziejstwa nowo otwartego Centrum Kształcenia Zawodowego. Przyszli kelnerzy, kucharze, hotelarze uczą się fachu w doskonałych warunkach. Pomieszczenia warsztatowe, które powstały kosztem 10 milionów złotych, robią wrażenie.

Zwykły-niezwykły rajd rowerowy ulicami Lubina

Z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu, ulicami Lubina przejechał rowerowy korowód. Po zakończeniu rajdu, dla miłośników dwóch kółek zorganizowano loterię fantową, której główną nagrodą był rowery górskie ufundowane przez prezydenta miasta, Roberta Raczyńskiego.

Remonty ulic na lubińskim Przylesiu. Kierowcy, patrzcie na znaki!

W poniedziałek na lubińskim Przylesiu rozpoczęły się dwie ważne inwestycje drogowe. Wyremontowane zostaną ulice Wyszyńskiego i Szpakowa. Kierowcom przypominamy, że w rejonie Wyszyńskiego zmieniła się organizacja ruchu. Remonty obu dróg potrwają około 13 miesięcy.

Poniżał, bił, wyzywał, izolował, groził. Koszmar w czterech ścianach

Najbliższe trzy miesiące za kratkami spędzi 41-latek, który psychicznie i fizycznie znęcał się nad swoją rodziną. Mężczyzna wszczynał awantury najczęściej po alkoholu. Wyżywał się na małżonce, groził pozbawieniem życia. Nie przejmował się, że świadkiem przemocy było ich dziecko.

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.