×
*** 19-letni Bartosz Ż. usłyszał już zarzut zabójstwa w zamiarze bezpośrednim. To on z broni palnej postrzelił w głowę 44-latka ***

Rada Nadzorcza KGHM wybrała zarząd na nową kadencję

Marcin Chludziński został wybrany prezesem spółki KGHM na nową, XI kadencję. W skład nowego zarządu miedziowej spółki weszli także Adam Bugajczuk i Paweł Gruza. Nową postacią w zarządzie jest Andrzej Kensbok, dotychczasowy prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej, nie tak dawno związany z KGHM. Jednocześnie spółka ogłosiła konkurs na wiceprezesa ds. produkcji. Funkcję tę piastował Radosław Stach.

Wczoraj i dzisiaj w siedzibie spółki, członkowie Rady Nadzorczej przeprowadzili rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami na stanowiska prezesa i wiceprezesów KGHM. Rada Nadzorcza spółki odwołała wszystkich członków zarządu X kadencji i dzisiaj powołała nowy skład. Jak podała spółka, decyzja rady miała na względzie „wolę zsynchronizowania okresu kadencji i mandatu”.

Nowym, starym prezesem miedziowego holdingu został Marcin Chludziński. W wyniku przesłuchań, Rada Nadzorcza wybrała także wiceprezesów. Za aktywa zagraniczne w spółce nadal odpowiedzialny będzie Paweł Gruza, natomiast Adam Bugajczuk przez kolejną kadencję będzie pełnił funkcję wiceprezesa ds. rozwoju.

Nową postacią w zarządzie KGHM jest Andrzej Kensbok, który został wiceprezesem ds. finansowych zastępując Katarzynę Kreczmańską – Gigol, która zrezygnowała z udziału w konkursie.

Kensbok ma bogate dossier.  Jest absolwentem wydziału filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Ukończył studia MBA w szkole INSEAD we Francji. Pracował m.in. w firmie Lotte Wedel, PepsiCo, był konsultantem w spółce Egon Zehnder International. W latach 2017-2019 pełnił funkcję wiceprezesa Agencji Rozwoju Przemysłu. W 2019r. został dyrektorem zarządzającym ds. projektów strategicznych w KGHM oraz prezesem spółki KGHM International. W styczniu 2020r. wszedł do Rady Nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej. W lutym oddelegowano go do pełnienia obowiązków prezesa zarządu spółki. Prezesem PGZ został miesiąc później.

W nowym zarządzie zabrakło Radosława Stacha, dotychczasowego wiceprezesa KGHM ds. produkcji. Spółka ogłosiła konkurs na to stanowisko. Termin składania ofert mija 6 kwietnia.

 
DSC_1074
Prezes KGHM Marcin Chludziński w czasie otwarcia instalacji fotowoltaicznej KGHM ZANAM w HM Legnica.
szpital006
Wiceprezes ds. rozwoju Adam Bugajczuk (w środku) podczas otwarcia szpitala covidowego w Legnicy.

Wybrane dla Ciebie

Górnicy testują pod ziemią nowatorską kamizelkę chłodzącą

To może być istna rewolucja. Spółka KGHM testuje nowatorską kamizelkę chłodzącą, którą wykorzystywać będą górnicy w kopalniach Polskiej Miedzi. Prototyp przygotowali specjaliści z Centralnego Instytutu Ochrony Pracy oraz naukowcy z Państwowego Instytutu Badawczego z Katedrą Mikroelektroniki i Technik Informatycznych Politechniki Łódzkiej.

Programiści, informatycy, graficy stanęli w szranki – Hackathon KGHM

Zarząd spółki KGHM nagrodził i wyróżnił laureatów hackathon CuValley Hack. Była to już trzecia edycja tego wydarzenia, które przyciągnęło w tym roku rekordową liczbę uczestników. Imprezę wspólnie przygotowali i zorganizowali KGHM Polska Miedź S.A. oraz KGHM Centrum Analityki. 

Wyjątkowa Gala Noworoczna KGHM. Pełen kościół publiczności

To był wyjątkowy i niesamowity wieczór. W kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie zorganizowano przepiękną Galę Noworoczną. Dla licznie przybyłych gości wystąpili Monika Borzym, Milena Lange, Alicja Węgorzewska, Sławek Uniatowski przy akompaniamencie Orkiestry Symfonicznej pod batutą Tomasza Szymusia.

Zapraszamy na Galę Noworoczną KGHM! Muzyczna sobota

Mieszkańcom regionu zagłębia miedziowego przypominamy o wyjątkowej Gali Noworocznej organizowanej przez spółkę KGHM Polska Miedź. Już dzisiaj, w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie, publiczność wysłucha przepięknych utworów świątecznych w wykonaniu gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Podwyżka o ponad 13 procent, jednorazowa nagroda za pół roku

Podwyżka wynagrodzenia zasadniczego o 13,2 procent, wypłata jednorazowej nagrody w wysokości 2 tysięcy złotych i przeszeregowanie ponad 20 procent załogi – takie są ustalenia negocjacji płacowych, które przy wspólnym stole wypracowali przedstawiciele zarządu KGHM i delegacje poszczególnych central związkowych działających przy Polskiej Miedzi.

Zapraszamy na Galę Noworoczną KGHM. Plejada muzycznych gwiazd

Mieszkańcom regionu zagłębia miedziowego przypominamy o wyjątkowej Gali Noworocznej organizowanej przez spółkę KGHM Polska Miedź. W najbliższą sobotę w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie, publiczność wysłucha przepięknych utworów świątecznych w wykonaniu gwiazd polskiej sceny muzycznej. 

Na sygnale

Zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków w powiecie legnickim

Legniccy policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami z Wrocławia w Legnicy oraz na terenie powiatu legnickiego, zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków. W trakcie akcji zabezpieczyli ponad 80 litrów metamfetaminy w postaci zasadowej oraz blisko 2 kilogramy tzw. piko. Oprócz tego w ręce mundurowych wpadło 15 kg odczynników chemicznych, z których można było wyprodukować narkotyki. W sprawie zatrzymano […]