×
*** Sierpień i wrzesień to czas dziękowania za plony. Już w najbliższą sobotę na swoje święto dożynkowe zaprasza gmina Radwanice ***

Rada Nadzorcza KGHM XI kadencji nadal w 9-osobowym składzie

Przedwczoraj Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy powołało nowy skład Rady Nadzorczej spółki KGHM. W 9-osobowym gremium są dwa nowe nazwiska. Nadzorcy miedziowej spółki objęli swoje mandaty z dniem 22 czerwca.

Podczas wtorkowego ZWZA podjęto szereg decyzji. Akcjonariusze przyjęli pakiet uchwał, m.in. o udzieleniu władzom KGHM absolutorium z wykonania budżetu i podziale ubiegłorocznego zysku. Walne Zgromadzenie powołało też skład Rady Nadzorczej spółki XI kadencji.

W Radzie pozostali Agnieszka Winnik – Kalemba, Katarzyna Krupa i Robert Kaleta. Dołączyli do nich Piotr Dytko i Wojciech Zarzycki. Wszyscy zostali zarekomendowani przez Skarb Państwa. W Radzie pozostał Andrzej Kisielewicz – reprezentant OFE PZU „Złota Jesień”.

9-osobowy skład RN uzupełniają przedstawiciele załogi: Przemysław Darowski, Józef Czyczerski i Bogusław Szarek. Cała trójka związkowców reprezentuje NSZZ Solidarność.

 

Wybrane dla Ciebie

Ratownicy Polskiej Miedzi intensywnie trenują do mistrzostw świata

To najbardziej elitarna jednostka funkcjonująca w strukturach spółki KGHM Polska Miedź S.A. Jej członkowie muszą być zgrani i zdyscyplinowani, tutaj nie ma miejsca na błędy i żadne potknięcia. Ich nadrzędnym celem jest zawsze ratowanie ludzkiego zdrowia i życia. Ratownicy z JRG-H KGHM intensywnie przygotowują się do kolejnego wyzwania, jakie ich czeka.

Dwa wakaty w zarządzie KGHM. Konkurs na wiceprezesów ogłoszony

Spółka KGHM poszukuje nowych wiceprezesów do spraw aktywów zagranicznych i do spraw rozwoju. Ma to związek z rezygnacją dotychczasowych członków zarządu Polskiej Miedzi: Pawła Gruzy i Adama Bugajczuka. Kandydaci mogą przesyłać swoje CV do siedziby spółki do 29 sierpnia.

Adam Bugajczuk zrezygnował z funkcji wiceprezesa KGHM

Zmian w zarządzie spółki KGHM Polska Miedź S.A. ciąg dalszy. Dzisiaj z funkcji wiceprezesa KGHM ds. rozwoju zrezygnował Adam Bugajczuk. Dymisja została przyjęta przez zarząd. Przypomnijmy, że dwa dni temu ze stanowiska wiceprezesa KGHM ds. aktywów zagranicznych zrezygnował Paweł Gruza. 

Paweł Gruza nie jest już wiceprezesem KGHM. Będą kolejne zmiany?

Paweł Gruza nie jest już wiceprezesem spółki KGHM Polska Miedź S.A. Menedżer złożył wczoraj Radzie Nadzorczej oświadczenie o rezygnacji z zajmowanego stanowisko. Został nowym prezesem banku PKO BP. Nie brakuje jednak spekulacji i pytań, czy rezygnacja Pawła Gruzy to początek zmian w zarządzie… miedziowej spółki?

Milowy krok w kierunku energii jądrowej. Wniosek o SMR-y złożony

Spółka KGHM złożyła w Państwowej Agencji Atomistyki wniosek o ocenę technologii SMR, czyli modułowych reaktorów jądrowych. Budową bloku energetycznego, w którym znajdzie się zestaw sześciu lekkowodnych, ciśnieniowych reaktorów, zajmie się amerykańska firma NuScale, której rekomendację wydał ostatnio prezydent Stanów Zjednoczonych, Joe Biden.

Szef KGHM pogratulował młodym mistrzom Polski z akademii Zagłębia

Prezes KGHM, Marcin Chludziński, spotkał się dzisiaj z młodymi zawodnikami Zagłębia Lubin, którzy w zakończonym sezonie w Centralnej Lidze Juniorów zdobyli dwa tytuły mistrzów Polski w kategoriach wiekowych U-17 oraz U-18. Szef Polskiej Miedzi otrzymał na pamiątkę dedykowaną koszulkę meczową pierwszego zespołu Zagłębia.

Na sygnale

Kradł, bo potrzebował pieniędzy na życie

Policjanci ze Ścinawy ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży dwóch górskich rowerów i papierosów z jednego z miejscowych marketów. Za kraty trafił 26-letni mieszkaniec gminy Ścinawa. Przyznał się do winy i wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Rozmaitości

Zaproszenie na wyjątkowe wydarzenie w polkowickim amfiteatrze

Jeśli nie macie jeszcze zaplanowanego popołudnia, to warto wybrać się do polkowickiego amfiteatru. Dzisiaj bowiem na scenie wystąpi Ludowy Zespół Tańca „Barwinok” z Winnicy na Ukrainie. Młodzi artyści koncertują po krajach Europy Zachodniej, by wspomóc walczących na froncie żołnierzy ukraińskich. Przy okazji apelują o pokój na świecie.