×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Rusza projekt EKO-Zdrowie. Bezpłatne zajęcia dla nordikowców

Spółka KGHM zaprasza wszystkich miłośników Nordic Walking na jesienną edycję zajęć. Akcja dedykowana jest dla osób po 35. roku życia. Udział w projekcie jest oczywiście bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona, dlatego radzimy się pospieszyć z zapisami.

Darmowe zajęcia z Nordic Walking organizowane będą w ramach programu społecznej odpowiedzialności EKO-Zdrowie. Ćwiczenia odbędą się w czterech miastach zagłębia miedziowego: Chojnowie, Głogowie, Legnicy i Lubinie, od października do końca grudnia br.

Podczas zajęć, profesjonalnie instruktorzy nauczą początkujących nordikowców odpowiedniej techniki marszu z kijami, a ci, którzy mieli już wcześniej do czynienia z tą dyscypliną, podszkolą swoje umiejętności.

Szczegółowe informacje i zapisy na zajęcia na stronie: www.psnw.pl i pod numerem telefonu: 668-005-085.

 
nowe112
nowe097

Wybrane dla Ciebie

Zapraszamy na II Bieg „Sąsiedzi Żelaznego Mostu”

KGHM Polska Miedź oraz gminy: Rudna, Grębocice i Polkowice organizują w najbliższą sobotę tj. 24 września na stadionie w Rudnej, II Bieg i Marsz „Sąsiedzi Żelaznego Mostu”. Biegi odbędą się na dystansach 21, 10 km, a na dystansie 5 km przewidziano zarówno bieg, jak i marsz Nordic Walking.

Nordikowcy z całego świata rywalizują u podnóża Szrenicy. ZDJĘCIA!

U podnóża Szrenicy w Szklarskiej Porębie trwają światowej mistrzostwa Nordic Walking – INWA Nordic Walking World Championships 2022. W rywalizacji udział bierze kilkuset zawodników i zawodniczek z kilkunastu krajów z całego globu. Wśród polskiej reprezentacji jest mocna ekipa z powiatu polkowickiego, głównie z Radwanic i Gaworzyc. Ale są także nordikowcy z Polkowic i Rudnej.

Nordikowcy na start. Mistrzostwa świata w Szklarskiej Porębie

Już dzisiaj w Szklarskiej Porębie rozpoczynają się mistrzostwa świata Nordic Walking. Zawody rozegrane zostaną przy dolnej stacji wyciągu na Szrenicę oraz przyległych trasach narciarskich w Szklarskiej Porębie. W mistrzostwach weźmie udział silna reprezentacja naszego regionu.

Legnicki OSiR zaprasza na mistrzostwa w Nordic Walking

Już 23 kwietnia wielbicieli marszu z kijkami zapraszamy do Legnicy na Otwarte Mistrzostwa w Nordic Walking. Start zaplanowano o godzinie 11 w parku Miejskim.

Polska Miedź zaprasza chętnych na zajęcia z Nordic Walking

Do 8 kwietnia trwają zapisy na bezpłatne zajęcia z Nordic Walking organizowane przez KGHM Polska Miedź w ramach Programu Społecznej Odpowiedzialności EKO-Zdrowie.

Zakończyli spacery z kijkami. Czas na odpoczynek

Przez całą wiosnę mieszkańcy Gminy Gaworzyce mieli doskonałą okazję do aktywnego spędzania czasu w ramach cyklu spotkań miłośników nordic walking. Co niedziele spacery były organizowane w Dalkowie. Teraz przyszedł czas na podsumowanie projektu.

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.