×
*** Burmistrz Chocianowa został zatrzymany przez policję po tym jak spowodował kolizję. Był agresywny, ubliżał policjantom i domagał się odstąpienia od dalszych czynności ***

Siedmiu kandydatów, trzy miejsca. Jutro rozpoczynają się wybory do RN

W najbliższą środę i czwartek załoga KGHM oraz pracownicy spółek Grupy wybiorą swoich reprezentantów do Rady Nadzorczej miedziowego giganta. O trzy wolne miejsca przypisane członkom z wyboru załogi powalczy siedmiu związkowców.

Procedura rejestracji wszystkich zgłoszonych kandydatów zakończyła się w połowie kwietnia. Komisja – mocą uchwały – ogłosiła listę siedmiu osób ubiegających się o funkcję członka RN KGHM z wyboru załogi.

W kolejności alfabetycznej przedstawiamy wszystkich kandydatów. Są nimi:

Józef Czyczerski – przewodniczący NSZZ Solidarność przy ZG Rudna;

Przemysław Darowski – szef NSZZ Solidarność przy Pol-Miedź Trans;

Leszek Hajdacki – przewodniczący Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Polskiej Miedzi;

Jan Młynarczyk – przewodniczący Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Dołowych KGHM Polska Miedź S.A.

Dariusz Skwarek – szef Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego w spółce KGHM ZANAM;

Bogusław Szarek – lider NSZZ Solidarność w ZG Polkowice – Sieroszowice;

Ryszard Zbrzyzny – przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego;

Największą liczbę kandydatów wystawiła miedziowa Solidarność. Czyczerski, Szarek i Darowski obecnie zasiadają w RN KGHM. Dwóch kandydatów ma ZZPPM, którego szefem od lat jest były wieloletni poseł SLD, Ryszard Zbrzyzny. Kandydatem Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Polskiej Miedzi jest natomiast Leszek Hajdacki – lider tej organizacji, a kolejny z kandydatów: Jan Młynarczyk, reprezentuje Krajowy Związek Zawodowy Pracowników Dołowych KGHM Polska Miedź S.A. z siedzibą w O/ZG Polkowice – Sieroszowice.

Wybory członków do RN KGHM z ramienia załogi potrwają dwa dni: 28 i 29 kwietnia. Uprawnionymi do głosowania są pracownicy KGHM oraz spółek wchodzących w skład Grupy – łącznie ponad 33 tysiące osób.

 

Wybrane dla Ciebie

Górnicy testują pod ziemią nowatorską kamizelkę chłodzącą

To może być istna rewolucja. Spółka KGHM testuje nowatorską kamizelkę chłodzącą, którą wykorzystywać będą górnicy w kopalniach Polskiej Miedzi. Prototyp przygotowali specjaliści z Centralnego Instytutu Ochrony Pracy oraz naukowcy z Państwowego Instytutu Badawczego z Katedrą Mikroelektroniki i Technik Informatycznych Politechniki Łódzkiej.

Programiści, informatycy, graficy stanęli w szranki – Hackathon KGHM

Zarząd spółki KGHM nagrodził i wyróżnił laureatów hackathon CuValley Hack. Była to już trzecia edycja tego wydarzenia, które przyciągnęło w tym roku rekordową liczbę uczestników. Imprezę wspólnie przygotowali i zorganizowali KGHM Polska Miedź S.A. oraz KGHM Centrum Analityki. 

Wyjątkowa Gala Noworoczna KGHM. Pełen kościół publiczności

To był wyjątkowy i niesamowity wieczór. W kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie zorganizowano przepiękną Galę Noworoczną. Dla licznie przybyłych gości wystąpili Monika Borzym, Milena Lange, Alicja Węgorzewska, Sławek Uniatowski przy akompaniamencie Orkiestry Symfonicznej pod batutą Tomasza Szymusia.

Zapraszamy na Galę Noworoczną KGHM! Muzyczna sobota

Mieszkańcom regionu zagłębia miedziowego przypominamy o wyjątkowej Gali Noworocznej organizowanej przez spółkę KGHM Polska Miedź. Już dzisiaj, w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie, publiczność wysłucha przepięknych utworów świątecznych w wykonaniu gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Podwyżka o ponad 13 procent, jednorazowa nagroda za pół roku

Podwyżka wynagrodzenia zasadniczego o 13,2 procent, wypłata jednorazowej nagrody w wysokości 2 tysięcy złotych i przeszeregowanie ponad 20 procent załogi – takie są ustalenia negocjacji płacowych, które przy wspólnym stole wypracowali przedstawiciele zarządu KGHM i delegacje poszczególnych central związkowych działających przy Polskiej Miedzi.

Zapraszamy na Galę Noworoczną KGHM. Plejada muzycznych gwiazd

Mieszkańcom regionu zagłębia miedziowego przypominamy o wyjątkowej Gali Noworocznej organizowanej przez spółkę KGHM Polska Miedź. W najbliższą sobotę w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie, publiczność wysłucha przepięknych utworów świątecznych w wykonaniu gwiazd polskiej sceny muzycznej. 

Sport

Tomasz Pietruszko wraca do Lubina. Dwuletni kontrakt z Zagłębiem

Po rocznej przygodzie z ligą węgierską, do stolicy polskiej miedzi powraca Tomasz Pietruszko. Wychowanek KGHM MKS Zagłębia podpisał ze swoim macierzystym klubem dwuletni kontrakt. – Nie mogę się doczekać, kiedy ponownie wyjdę na parkiet w barwach Zagłębia Lubin – nie kryje zadowolenia wychowanek Miedziowych.