×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

Siódemka na Sierpolu. Czterech górników poszkodowanych

Wczoraj późnym wieczorem doszło do kolejnego silnego wstrząsu w kopalniach KGHM. Tym razem ziemia zatrzęsła się w kopalni Polkowice – Sieroszowice. W wyniku zdarzenia czterech pracowników zostało lekko rannych.

Do wstrząsu doszło dokładnie o godzinie 22.36 na oddziale G-62 kopalni ZG Polkowice – Sieroszowice.

– Na skutek wstrząsu lekko poszkodowanych zostało czterech członków załogi. Pracownicy wycofali się z miejsca zagrożenia o własnych siłach. Bezpieczeństwo pracowników jest dla Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. bezwzględnym priorytetem. Okoliczności zdarzenia wyjaśni powołana w tym celu komisja – czytamy w dzisiejszym komunikacie Departamentu Komunikacji spółki KGHM Polska Miedź S.A.

W górniczej skali była to tzw. siódemka. Wczoraj też odnotowano dwa wstrząsy w ZG Rudna i ZG Polkowice -Sieroszowice. W pierwszym zdarzeniu w rejonie zagrożenia znajdowało się sześciu górników, ale na szczęście wszyscy zdążyli się bezpiecznie wycofać, nikt nie został poszkodowany. Z kolei na Sierpolu, wstrząs górotworu sprowokowany został robotami strzałowymi.

 

Wybrane dla Ciebie

Miedź, srebro i sól – tym żyje na co dzień „Sierpol”

Nie tylko górnicy z ZG Rudna mieli dzisiaj swoją Barbórkę. Uroczystą akademię zorganizowano także dla załogi Zakładów Górniczych Polkowice – Sieroszowice. – Był to rok wyzwań, w którym osiągniemy około 200 tysięcy ton miedzi, 500 ton srebra i około 225 tysięcy ton soli. To jest naprawdę świetny wynik – mówił podczas dzisiejszej uroczystości dyrektor naczelny […]

Wychowały trzech, a nawet czterech synów górników

Kilkanaście matek, które wychowały co najmniej trzech synów górników, zostały dziś w szczególny sposób wyróżnione przez dyrekcję kopalni ZG Polkowice – Sieroszowice. – To dla nas ogromny zaszczyt, móc podziękować Wam za trud wychowania tak wspaniałych synów. Dzisiaj Wam za to dziękujemy – mówił nagradzając panie dyrektor naczelny tej kopalni, Mariusz Kręgiel.

Wielkanocny rajd rowerowy Szlakiem Szybów Sierpolu

Spora gratka szykuje się dla fanów rowerowego ścigania. 24 kwietnia zaplanowano bowiem trzecią edycję Rajdu Szlakiem Szybów Sierpolu. Choć do imprezy pozostało jeszcze trochę czasu, to jednak trzeba pospieszyć się z zapisami.

Wizyta wiceministra aktywów państwowych w oddziałach KGHM

W spółce KGHM gościł wiceminister aktywów państwowych, Karol Rabenda. Podczas swojej dwudniowej wizyty, podsekretarz stanu w MAP, spotkał się z prezesem Polskiej Miedzi i odwiedził oddziały KGHM, m.in. kopalnię ZG Polkowice-Sieroszowice, Hutę Miedzi Legnica i Zakład Hydrotechniczny.

Barbórka w Rudnej. Msza, pochód górniczy, biesiada dla mieszkańców

Władze gminy Rudna zapraszają swoich mieszkańców na tegoroczne obchody Barbórkowe. Główne uroczystości rozpoczną się wspólnym nabożeństwem połączonym z procesją z relikwiami św. Barbary. Po południu zaplanowano pochód górniczy z orkiestrą ZG Polkowice-Sieroszowice. Wieczorem odbędzie się biesiada górnicza.

Ponad 880 zawodników ukończyło Bieg Barbórkowy. ZOBACZCIE ZDJĘCIA!

Jubileuszowy 35. Bieg Barbórkowy o Lampkę Górniczą przeszedł już do historii. Na mecie zameldowało się ponad 880 zawodników z całego kraju. W kategorii OPEN zwyciężył Ukrainiec Mykola Iukhymchuk reprezentujący klub Achilles Leszno. Wśród pań triumfowała Paulina Kaczyńska ze Stargardu. Najlepszym wśród załogi KGHM był Wojciech Pachnik z kopalni ZG Polkowice – Sieroszowice, który zwyciężył także […]