×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

Spotkanie noworoczne władz KGHM, samorządowców i Pracodawców

Związek Pracodawców Polska Miedź zaprosił dzisiaj wszystkich partnerów – tych biznesowych, jak i samorządowych – na wspólne spotkanie noworoczne. Wśród wielu gości byli m.in. prezes spółki KGHM, Tomasz Zdzikot, który od dzisiaj jest także nowym przewodniczącym Rady Związku.

Spotkanie noworoczne pracodawców skupionych wokół Polskiej Miedzi oraz samorządowców i ludzi biznesu odbyło się w Centrum Rekreacji i Sportu Szkutnik w podlubińskiej Oborze. Na zaproszenie Pracodawców odpowiedziało wielu samorządowców. Wśród nich byli m.in. prezydenci Legnicy i Głogowa, Tadeusz Krzakowski i Rafael Rokaszewicz, burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki, starosta polkowicki Kamil Ciupak, starosta lubiński, Paweł Kleszcz, wójt Grębocic, Roman Jabłoński, szef gminy Rudna – Adrian Wołkowski, wójt gminy Lubin, Tadeusz Kielan.

Silną reprezentację tworzyło województwo z marszałkiem Cezarym Przybylskim i członkiem zarządu – Tymoteuszem Myrdą na czele. Byli przedstawiciele Urzędu Miasta w Lubinie, radni miejscy i powiatowi. Nie zabrakło także ludzi biznesu i organizacji związkowych działających przy KGHM.

Po przywitaniu wszystkich obecnych gości, wiceprezes Związku Pracodawców, Piotr Karwan odczytał list okolicznościowy nadesłany przez marszałek Sejmu RP, Elżbietę Witek.

Specjalnym gościem spotkania noworocznego był prezes KGHM, Tomasz Zdzikot, który został dzisiaj także wybrany nowym przewodniczącym Rady Związku Pracodawców Polska Miedź.

– To już cztery miesiące, odkąd dołączyłem do zespołu KGHM. To był bardzo intensywny czas, bo w tym krótkim okresie zdążyłem już pełnić wiele ważnych funkcji. Byłem wiceprezesem ds. rozwoju KGHM i wiceprezesem ds. finansowych. Poznawanie firmy, otoczenia gospodarczego i funkcjonowania zagłębia miedziowego przebiega niezwykle szybko w moim przypadku. Jestem przekonany o tym, że KGHM jest firmą wyjątkową z wielu powodów. Z jednej strony to firma globalna, która działa na czterech kontynentach, jesteśmy jednym z filarów polskiej gospodarki. Zapewniamy bezpieczeństwo surowcowe, jesteśmy firmą bardzo lokalną, silnie związaną z regionem, z zagłębiem miedziowym – mówił prezes KGHM, Tomasz Zdzikot.

Szef Polskiej Miedzi przypomniał, że ma także bogate doświadczenie samorządowe. Był burmistrzem, radnym miejskim i radnym województwa mazowieckiego.

-Więc na pewno wiele wspólnych płaszczyzn mam z samorządem i cieszę się na współpracę z samorządowcami zagłębia miedziowego. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować gospodarzom i organizatorom za te spotkanie noworoczne. Dziękuję za cały rok, który był w wielu obszarach bardzo trudny, i który kończymy zdecydowanie z tarczą. Jesteśmy jeszcze przed ogłoszeniem wyników po roku 2022, mam nadzieję, że ten rok będzie jeszcze lepszy – powiedział szef Polskiej Miedzi.

Kilka słów do gości skierowali także m.in. biskup diecezji legnickiej, ks. Andrzej Siemieniewski i Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Podczas dzisiejszego spotkania przedstawiono też nową wiceprezes Związku Pracodawców Polska Miedź, którą jest Marta Wisłocka – przewodnicząca Rady Miejskiej w Legnicy.

-Przed Związkiem Pracodawców Polska Miedź nowe wyzwania. Wejście do zarządu Marty Wisłockiej to dowód naszego jeszcze mocniejszego zaangażowania w sprawy samorządu Zagłębia Miedziowego. Także w Radzie Związku pojawiły się nowe osoby związane z ciągiem technologicznym spółek KGHM. KGHM i samorząd – to jest DNA Związku Pracodawców Polska Miedź a nasze działania będą ukierunkowane na realizację ważnych projektów na rzecz regionu . Jesteśmy przekonani, że drzemie w tym obszarze ogromny i niewykorzystany jeszcze do końca potencjał. Wszystkie siły, które mają wpływ na rozwój gospodarki, powinny w pierwszej kolejności myśleć lokalnie. Nazywam to patriotyzmem gospodarczym. Poczujmy się w obowiązku wzajemnie o siebie dbać, wspierać się, realizować wspólne przedsięwzięcia i projekty, kupować lokalne produkty. Tworzenie płaszczyzn długofalowej współpracy przedsiębiorców i samorządowców jest jedną z idei Związku Pracodawców Polska Miedź. Jako radny sejmiku dolnośląskiego pomagam te dwa światy łączyć – podkreślił Piotr Karwan, wiceprezes Związku Pracodawców Polska Miedź.

Wieczór uświetnił znakomity występ Sary Dragan z Legnicy – wirtuozki gry na skrzypcach, laureatki wielu międzynarodowych nagród i wyróżnień, stałej bywalczyni światowych scen.

 

Wybrane dla Ciebie

Górnicy testują pod ziemią nowatorską kamizelkę chłodzącą

To może być istna rewolucja. Spółka KGHM testuje nowatorską kamizelkę chłodzącą, którą wykorzystywać będą górnicy w kopalniach Polskiej Miedzi. Prototyp przygotowali specjaliści z Centralnego Instytutu Ochrony Pracy oraz naukowcy z Państwowego Instytutu Badawczego z Katedrą Mikroelektroniki i Technik Informatycznych Politechniki Łódzkiej.

Programiści, informatycy, graficy stanęli w szranki – Hackathon KGHM

Zarząd spółki KGHM nagrodził i wyróżnił laureatów hackathon CuValley Hack. Była to już trzecia edycja tego wydarzenia, które przyciągnęło w tym roku rekordową liczbę uczestników. Imprezę wspólnie przygotowali i zorganizowali KGHM Polska Miedź S.A. oraz KGHM Centrum Analityki. 

Wyjątkowa Gala Noworoczna KGHM. Pełen kościół publiczności

To był wyjątkowy i niesamowity wieczór. W kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie zorganizowano przepiękną Galę Noworoczną. Dla licznie przybyłych gości wystąpili Monika Borzym, Milena Lange, Alicja Węgorzewska, Sławek Uniatowski przy akompaniamencie Orkiestry Symfonicznej pod batutą Tomasza Szymusia.

Zapraszamy na Galę Noworoczną KGHM! Muzyczna sobota

Mieszkańcom regionu zagłębia miedziowego przypominamy o wyjątkowej Gali Noworocznej organizowanej przez spółkę KGHM Polska Miedź. Już dzisiaj, w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie, publiczność wysłucha przepięknych utworów świątecznych w wykonaniu gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Podwyżka o ponad 13 procent, jednorazowa nagroda za pół roku

Podwyżka wynagrodzenia zasadniczego o 13,2 procent, wypłata jednorazowej nagrody w wysokości 2 tysięcy złotych i przeszeregowanie ponad 20 procent załogi – takie są ustalenia negocjacji płacowych, które przy wspólnym stole wypracowali przedstawiciele zarządu KGHM i delegacje poszczególnych central związkowych działających przy Polskiej Miedzi.

Zapraszamy na Galę Noworoczną KGHM. Plejada muzycznych gwiazd

Mieszkańcom regionu zagłębia miedziowego przypominamy o wyjątkowej Gali Noworocznej organizowanej przez spółkę KGHM Polska Miedź. W najbliższą sobotę w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie, publiczność wysłucha przepięknych utworów świątecznych w wykonaniu gwiazd polskiej sceny muzycznej.