×
*** Koronawirus storpedował rozegranie derbowego pojedynku w ekstraklasie piłkarzy ręcznych. Przypadki COVID-19 wykryto w zespole Chrobrego Głogów *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin z przytupem rozpoczęli świętowanie jubileuszu klubu. Na własnym stadionie pokonali Jagiellonię 3:0 ***

Sukces akcji wolontariuszy KGHM. Ponad 77 tys. zł z tłustego czwartku

Wolontariusze KGHM podsumowali charytatywną akcję pod hasłem: #PaczekZeSzlachetnymNadzieniem. Podczas tłustego czwartku w oddziałach miedziowej spółki sprzedawano pączki. Pracownicy KGHM nie zawiedli. Ze sprzedaży smakołyków udało się zebrać ponad 77 tysięcy złotych, o 10 tysięcy więcej, niż w ubiegłym roku. Cała suma zostanie przekazana na pomoc trójce potrzebującym dzieciom.

Z okazji tłustego czwartku, wolontariusze KGHM przygotowali ponad 16 tysięcy słodkich wypieków. Pączki czekały na pracowników we wszystkich oddziałach górniczych i hutniczych oraz na ZWR-ach i Zakładzie Hydrotechnicznym. Załoga nie żałowała grosza. Wolontariusze podsumowali już całą akcję ogłaszając, że udało się zebrać rekordowe 77,1 tys. zł.

Całkowity dochód ze sprzedaży pączków zostanie przekazany na pomoc dla dzieci pracowników KGHM. Za pozyskane pieniądze wolontariusze kupią m.in. wózek rehabilitacyjny dla 9-letniej Wiktorii Sasińskiej. Akcja wesprze też leczenie i rehabilitację 7-letniej Nadii Śmigaj oraz 22-miesięcznego Kubusia Filipiaka.

 
czwartek2
czwartek3
czwaretk6

Wybrane dla Ciebie

Charytatywna akcja w tłusty czwartek. Kupując pączki pomogą dzieciom

W oddziałach spółki KGHM trwa słodka akcja #PaczekZeSzlachetnymNadzieniem tradycyjnie zorganizowana przez Wolontariat KGHM. Każdy z pracowników kupując pączka za symboliczną kwotę, „dorzuca” się tym samym do szczytnego celu, jakim jest pomoc małym dzieciom.

Pączki, faworki i inne przysmaki. Dziś tłusty czwartek. Smacznego!

Jest taki jeden dzień w roku, gdy specjaliści od fitness i trenerzy personalni powinni wziąć sobie wolne, a my nie powinniśmy w ogóle liczyć kalorii. To oczywiście tłusty czwartek. Dzisiaj możemy pozwolić sobie na niejednego pączka. Bo przecież tylko w tłusty czwartek smakują one najlepiej.

Sport

Rozwiązali worek z medalami. Legniccy pływacy na podium

Czternaście medali w tym siedem złotych, trzy srebrne i pięć brązowych wywalczyli pływacy legnickiego Klubu Sportowego WANKAN na basenie 25 metrowym podczas zawodów  w Poznaniu.  Rywalizowało w nich 421 zawodniczek i zawodników z 27 klubów. Najwięcej medali wywalczyła Oliwia Wiesiołek ( trzy złote i srebrny) oraz Borys Kaszubowski ( trzy złote i brązowy).

Na sygnale

Splądrował opuszczony dom, a potem podpalił. Sprawcy grozi 10 lat

W ręce policjantów z Rudnej wpadł 25-latek, który niemal całkowicie splądrował opuszczony dom jednorodzinny. Gdy już nie było co ukraść, bo wyniósł wszystko, podpalił budynek. Mężczyzna podejrzany jest także o ograbienie dwóch niemieckich grobów. Sprawca przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Rozmaitości

ZUS wypłaci 14 emeryturę. Dostaną ją emeryci i renciści

W tym roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaci dwie dodatkowe emerytury. To będą 13 i 14 emerytura. Ta ostatnia wpłynie na konta seniorów wraz z listopadowym przekazem z ZUS. Dodatkowe wypłaty są naliczane z urzędu, to znaczy nie trzeba będzie składać żadnego wniosku żeby je dostać.