×
*** Otwarto nową drogę łączącą Osiek i Chróstnik *** Derby Chrobrego z Miedzią zakończyły się bezbramkowym remisem *** Minister Krzysztof Kubów wizytował inwestycje w gminach Przemków i Chocianów ***

Świat gna do przodu. Najnowsze technologie i rozwiązania w przemyśle

Jubileusz 60-lecia KGHM trwa i z tej okazji miedziowa spółka zaprasza na wyjątkowe wydarzenie. W najbliższy piątek, 24 września, odbędzie się międzynarodowa konferencja technologiczno – przemysłowa „Masters&Robots – Industry Edition”. W spotkaniu wezmą udział uznani światowi eksperci z zakresu transformacji energetycznej, robotyki i automatyki, sztucznej inteligencji oraz budowania ekosystemów sprzyjających innowacji. Opowiedzą o najnowszych ogólnoświatowych trendach i rozwiązaniach.

KGHM to spółka globalna o dalekowzrocznej strategii. To przedsiębiorstwo nowoczesne, które idzie z duchem czasu, wcielając w życie najnowsze technologie i rozwiązania w procesach produkcji i przetwarzania. Z okazji jubileuszu 60-lecia, spółka zaprosiła światowych ekspertów i liderów międzynarodowego biznesu, którzy opowiedzą o panujących obecnie najnowszych trendach w dziedzinie robotyki, sztucznej inteligencji i transformacji energetycznej.

– Czy przysłowiowa sztuczna inteligencja jest w stanie sama nie tylko się uczyć i doskonalić, ale też wymyślać innowacje? Według mnie, jeszcze nie. Natomiast, czy duża i nowoczesna maszyna przemysłowa potrafi sama sobą zarządzać, a w niedługiej przyszłości będzie proponować usprawnienia? Według mnie, tak. Dziś, duża maszyna przemysłowa oprócz elementów, z których jest zbudowana, składa się z tysięcy danych dostarczanych do jej systemu w czasie O tym, wraz z partnerami KGHM będziemy dyskutować już 24 września w Polkowicach podczas konferencji Masters&Robots – zaprasza Daniel Lichota z Departamentu Komunikacji KGHM Polska Miedź S.A.

Prelegenci, którzy z tej okazji zawitają do Zagłębia Miedziowego, to uznani światowi eksperci i liderzy biznesu. W konferencji wezmą udział m. in. Ramez Naam, główny światowy ekspert z zakresu transformacji energetycznej oraz David Hanson, właściciel firmy Hanson Robotics, twórca znanego humanoidalnego robota Sophia.

Na konferencję można zarejestrować się klikając TUTAJ. Prezentujemy też szczegółowy Program Konferencji. Spotkanie rozpocznie się w piątek, 24 września, w Auli Forum Zespołu Szkół przy ul. Skalników w Polkowicach.

Kluczowi prelegenci i wystąpienia:

Ramez Naam – Inwestowanie w Transformację Energetyczną.

Ramez jest doradcą wielu firm energetycznych i transportowych z listy Fortune 50 oraz nagradzanym mówcą oraz autorem publikacji i książek; jego prace zostały opublikowane m.in. w The New York Times, The Wall Street Journal, czy The Economist. Ramez zasiada w gronie doradców Institute for Accelerating Change (Instytutu na rzecz Przyspieszenia Zmian), jest członkiem World Future Society (Stowarzyszenie Przyszłości Świata), (Senior Associate) Foresight Institute oraz Institute for Ethics and Emerging Technologies.

David Hanson – Etyka i Różnorodność Kreatywności w Sztucznej Inteligencji i Robotyce (on-line).

Nazwany przez PC Magazine i WIRED geniuszem, zdobywca wielu nagród od NASA, NSF, AAAI, Innowatora Roku Tech Titans i Triennale Projektowania Cooper Hewitt. W 2013r. założył Hanson Robotics, który stworzył Sophię, humanoidalne dzieło sztuki i najbardziej ludzkiego robota na świecie.

Arash Aazami – Nowe Podejście do Gospodarki: Nie Pieniądze, ale Energia Napędza Świat.

Arash jest ekspertem od innowacji energetycznych z wykorzystaniem technologii AI oraz blockchain. Po zdobyciu doświadczenia jako dyrektor jednego z największych holenderskich dostawców energii został pomysłodawcą jednego z najbardziej innowacyjnych modeli udostępniania odnawialnej energii, w którym firma zarabia więcej, sprzedając mniej energii – BAS Holding.

Carlo van de Weijer – Wpływ Robotyki i Sztucznej Inteligencji na Przemysł.

Dyrektor Zarządzający Instytutu Systemów AI na Politechnice w Eindhoven. Dr Carlo van de Weijer posiada bogate doświadczenie w branży motoryzacyjnej – automatyzacji, robotyzacji, mobilności – które zdobył na stanowiskach kierowniczych w Siemens oraz TomTom. Obecnie jest dyrektorem zarządzającym nowoutworzonego Instytutu Systemów AI INAS na Politechnice w Eindhoven.

David Gram – Od Korporacyjnego Giganta do Zwinnego Ekosystemu.

Przez ostatnie 20 lat pracował nad radykalnymi innowacjami metodami lean start-up w małych firmach i dużych globalnych korporacjach, np. w Scandinavian Airlines, LEGO Future Lab, a ostatnio jako partner w LEGO Ventures. Jest pasjonatem przekształcania dużych organizacji w innowatorów. Wierzy, że dzięki temu firmy mają możliwość lepszego wykorzystania swoich zasobów, aktywów i wiedzy w tworzeniu unikatowych rozwiązań.

Noa Segre – Transformacja Sposobu Myślenia: Innowacje i Kreatywność w Firmach.

Strateg z zakresu wdrażania kultury innowacyjności w firmach. Dzięki swojej ekspertyzie i międzynarodowemu doświadczeniu, Noa wnosi globalne spojrzenie na trendy i technologie. Co więcej, pomaga organizacjom zbudować własną ścieżkę transformacji cyfrowej przy wykorzystywaniu ekosystemów do rozwijania innowacji. Posiada szerokie kompetencje w zakresie planowania strategicznego, budowania ekosystemów, budowania relacji z inwestorami, VC, a także wprowadzaniu innowacji.

Jowita Michalska – Innowacje w oparciu o dane.

Prezes Digital University, Pomysłodawca Masters & Robots w Polsce. Jest ekspertką w tematyce przyszłych trendów, przyszłość zatrudnienia i rynku pracy, automatyzacja, przyszłość transportu, sztuczna inteligencja i kompetencje przyszłości.

 

Wybrane dla Ciebie

Innowacje, robotyka i automatyzacja w przemyśle wydobywczym KGHM

W Auli Forum Zespołu Szkół w Polkowicach trwa międzynarodowa konferencja przemysłowa „Masters & Robots” organizowana przez spółkę KGHM Polska Miedź S.A. Wśród prelegentów są światowi eksperci z dziedziny najnowszych technologii i nowoczesnych rozwiązań w przemyśle i biznesie.

Międzynarodowa konferencja. Będą rozmawiać o najnowszych technologiach

Już jutro, w piątek, 24 września, a Auli Forum Zespołu Szkół w Polkowicach odbędzie się długo oczekiwana konferencja technologiczno – przemysłowa „Masters&Robots – Industry Edition”. W spotkaniu wezmą udział wybitni eksperci z zakresu transformacji energetycznej, robotyki i automatyki, sztucznej inteligencji oraz budowania ekosystemów sprzyjających innowacji. Prelegenci opowiedzą o najnowszych ogólnoświatowych trendach i rozwiązaniach.

Konferencja naukowa na temat innowacyjności

Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach przygotowuje się już do listopadowej interdyscyplinarnej konferencji naukowej pt: „Innowacyjność w przemyśle miedziowym”. Wydarzenie zorganizowane zostanie przy bliskiej współpracy z Centrum Badań Jakości, które w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia swojego istnienia.

Za tydzień otworzą galerie, nauka zdalna do świąt, nowy termin ferii

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił dziś kompleksowy plan działania na nadchodzący czas – 100 dni solidarności walki z COVID-19. Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, szef polskiego rządu poinformował, że za tydzień otwarte zostaną galerie handlowe, nauczanie zdalne w domach potrwa do przerwy świątecznej, a ferie zimowe odbędą się w całym kraju w jednym terminie – od […]