×
*** Druga tura wyborów samorządowych za nami *** Wygrali: Krystian Kosztyła w Ścinawie, Wiesław Wabik w Polkowicach i Maciej Kupaj w Legnicy ***

Świat gna do przodu. Najnowsze technologie i rozwiązania w przemyśle

Jubileusz 60-lecia KGHM trwa i z tej okazji miedziowa spółka zaprasza na wyjątkowe wydarzenie. W najbliższy piątek, 24 września, odbędzie się międzynarodowa konferencja technologiczno – przemysłowa „Masters&Robots – Industry Edition”. W spotkaniu wezmą udział uznani światowi eksperci z zakresu transformacji energetycznej, robotyki i automatyki, sztucznej inteligencji oraz budowania ekosystemów sprzyjających innowacji. Opowiedzą o najnowszych ogólnoświatowych trendach i rozwiązaniach.

KGHM to spółka globalna o dalekowzrocznej strategii. To przedsiębiorstwo nowoczesne, które idzie z duchem czasu, wcielając w życie najnowsze technologie i rozwiązania w procesach produkcji i przetwarzania. Z okazji jubileuszu 60-lecia, spółka zaprosiła światowych ekspertów i liderów międzynarodowego biznesu, którzy opowiedzą o panujących obecnie najnowszych trendach w dziedzinie robotyki, sztucznej inteligencji i transformacji energetycznej.

– Czy przysłowiowa sztuczna inteligencja jest w stanie sama nie tylko się uczyć i doskonalić, ale też wymyślać innowacje? Według mnie, jeszcze nie. Natomiast, czy duża i nowoczesna maszyna przemysłowa potrafi sama sobą zarządzać, a w niedługiej przyszłości będzie proponować usprawnienia? Według mnie, tak. Dziś, duża maszyna przemysłowa oprócz elementów, z których jest zbudowana, składa się z tysięcy danych dostarczanych do jej systemu w czasie O tym, wraz z partnerami KGHM będziemy dyskutować już 24 września w Polkowicach podczas konferencji Masters&Robots – zaprasza Daniel Lichota z Departamentu Komunikacji KGHM Polska Miedź S.A.

Prelegenci, którzy z tej okazji zawitają do Zagłębia Miedziowego, to uznani światowi eksperci i liderzy biznesu. W konferencji wezmą udział m. in. Ramez Naam, główny światowy ekspert z zakresu transformacji energetycznej oraz David Hanson, właściciel firmy Hanson Robotics, twórca znanego humanoidalnego robota Sophia.

Na konferencję można zarejestrować się klikając TUTAJ. Prezentujemy też szczegółowy Program Konferencji. Spotkanie rozpocznie się w piątek, 24 września, w Auli Forum Zespołu Szkół przy ul. Skalników w Polkowicach.

Kluczowi prelegenci i wystąpienia:

Ramez Naam – Inwestowanie w Transformację Energetyczną.

Ramez jest doradcą wielu firm energetycznych i transportowych z listy Fortune 50 oraz nagradzanym mówcą oraz autorem publikacji i książek; jego prace zostały opublikowane m.in. w The New York Times, The Wall Street Journal, czy The Economist. Ramez zasiada w gronie doradców Institute for Accelerating Change (Instytutu na rzecz Przyspieszenia Zmian), jest członkiem World Future Society (Stowarzyszenie Przyszłości Świata), (Senior Associate) Foresight Institute oraz Institute for Ethics and Emerging Technologies.

David Hanson – Etyka i Różnorodność Kreatywności w Sztucznej Inteligencji i Robotyce (on-line).

Nazwany przez PC Magazine i WIRED geniuszem, zdobywca wielu nagród od NASA, NSF, AAAI, Innowatora Roku Tech Titans i Triennale Projektowania Cooper Hewitt. W 2013r. założył Hanson Robotics, który stworzył Sophię, humanoidalne dzieło sztuki i najbardziej ludzkiego robota na świecie.

Arash Aazami – Nowe Podejście do Gospodarki: Nie Pieniądze, ale Energia Napędza Świat.

Arash jest ekspertem od innowacji energetycznych z wykorzystaniem technologii AI oraz blockchain. Po zdobyciu doświadczenia jako dyrektor jednego z największych holenderskich dostawców energii został pomysłodawcą jednego z najbardziej innowacyjnych modeli udostępniania odnawialnej energii, w którym firma zarabia więcej, sprzedając mniej energii – BAS Holding.

Carlo van de Weijer – Wpływ Robotyki i Sztucznej Inteligencji na Przemysł.

Dyrektor Zarządzający Instytutu Systemów AI na Politechnice w Eindhoven. Dr Carlo van de Weijer posiada bogate doświadczenie w branży motoryzacyjnej – automatyzacji, robotyzacji, mobilności – które zdobył na stanowiskach kierowniczych w Siemens oraz TomTom. Obecnie jest dyrektorem zarządzającym nowoutworzonego Instytutu Systemów AI INAS na Politechnice w Eindhoven.

David Gram – Od Korporacyjnego Giganta do Zwinnego Ekosystemu.

Przez ostatnie 20 lat pracował nad radykalnymi innowacjami metodami lean start-up w małych firmach i dużych globalnych korporacjach, np. w Scandinavian Airlines, LEGO Future Lab, a ostatnio jako partner w LEGO Ventures. Jest pasjonatem przekształcania dużych organizacji w innowatorów. Wierzy, że dzięki temu firmy mają możliwość lepszego wykorzystania swoich zasobów, aktywów i wiedzy w tworzeniu unikatowych rozwiązań.

Noa Segre – Transformacja Sposobu Myślenia: Innowacje i Kreatywność w Firmach.

Strateg z zakresu wdrażania kultury innowacyjności w firmach. Dzięki swojej ekspertyzie i międzynarodowemu doświadczeniu, Noa wnosi globalne spojrzenie na trendy i technologie. Co więcej, pomaga organizacjom zbudować własną ścieżkę transformacji cyfrowej przy wykorzystywaniu ekosystemów do rozwijania innowacji. Posiada szerokie kompetencje w zakresie planowania strategicznego, budowania ekosystemów, budowania relacji z inwestorami, VC, a także wprowadzaniu innowacji.

Jowita Michalska – Innowacje w oparciu o dane.

Prezes Digital University, Pomysłodawca Masters & Robots w Polsce. Jest ekspertką w tematyce przyszłych trendów, przyszłość zatrudnienia i rynku pracy, automatyzacja, przyszłość transportu, sztuczna inteligencja i kompetencje przyszłości.

 

Wybrane dla Ciebie

Przedsiębiorczość ukraińska w Polsce i perspektywy współpracy

W siedzibie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zorganizowano konferencję pod hasłem:  „Miasto – przestrzeń dla biznesu. Przedsiębiorczość ukraińska w Polsce”. W spotkaniu uczestniczyło około stu gości, przedsiębiorców, samorządowców, ludzi nauki i kultury. Organizatorami były Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna i Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza. 

PiS podsumowuje swoje działania na rzecz emerytów i rencistów

W legnickiej siedzibie Prawa i Sprawiedliwości odbyła się konferencja prasowa poświęcona 10. rocznicy podwyższenia przez poprzedni rząd PO-PSL wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn do 67 lat. Gospodarze spotkania dużo też mówili o opiece senioralnej, uszczelnieniu systemu podatkowego i licznych programach dedykowanych starszym osobom.

Gospodarka obiegu zamkniętego panaceum na kryzys?

Kryzys energetyczny spowodował, że wszyscy zadajemy sobie pytania: jak wyeliminować marnotrawstwo i zmaksymalizować wykorzystanie surowców i energii? Jak dać drugie życie rzeczom, zamiast produkować odpady? O tym mowa będzie podczas konferencji „Gospodarka o obiegu zamkniętym – racjonalne gospodarowanie zasobami”, która odbędzie się w dniach 28-30 listopada w Racławicach. Można uczestniczyć w niej także online.

Zespół Szkół w Polkowicach świętuje dwa zacne jubileusze

Zespół Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach świętuje w tym roku 30-lecie swojego istnienia. W strukturach szkoły działa także I Liceum Ogólnokształcące, które obchodzi w tym roku aż pół wieku działalności. Uroczysta gala jubileuszowa odbędzie się już w najbliższy piątek, 7 października.

Przedświąteczne spotkanie władz samorządu z polkowickimi seniorami

Władze powiatu polkowickiego oraz przedstawiciele gminy Polkowice, Centrum Kultury, straży pożarnej i straży miejskiej spotkali się z seniorami. Była okazja do rozmów, wspomnień, a przede wszystkim do złożenia sobie życzeń świątecznych i wręczenia upominków.

Konferencja inaugurująca dostojny jubileusz liceum i Zespołu Szkół

W Auli Forum Zespołu Szkół w Polkowicach odbyła się konferencja naukowa poświęcona nowoczesnym technologiom w nauce, biznesie i codziennym życiu. Gośćmi spotkania byli starosta powiatu Kamil Ciupak i wicestarosta Jan Wojtowicz oraz burmistrz Łukasz Puźniecki. Konferencja uroczyście zainaugurowała tegoroczne obchody dwóch jubileuszy: 50-lecia Liceum Ogólnokształcącego i 30-lecia Zespołu Szkół.

Na sygnale

Poznajecie mężczyznę ze zdjęcia? Szuka go policja!

Lubińscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży wózka platformowego wartości około 1 tys. zł. z marketu budowlanego na terenie miasta. Mężczyzna widoczny na opublikowanym zdjęciu z kamery monitoringu może mieć związek z tą sprawą. Jeśli poznajecie go możecie dać znać policji, która ustala jego tożsamość.

Rozmaitości

Daria Nowak z Sobina została miss województwa dolnośląskiego

Ma 19 lat, uczy się w Technikum Ekonomicznym i właśnie została Miss Województwa Dolnośląskiego A.D. 2024r. Daria Nowak z Sobina, w ścisłym finale pokonała 27 kandydatek a dodatkowo uznano ją za Miss Foto. Tytuł Miss Dolnego Śląska otwiera przed nią teraz drogę do finału konkursu Polskiej Miss 2024, który zaplanowano w grudniu.