×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

Tragedia w ZG Polkowice – Sieroszowice. Nie żyje 33-letni pracownik

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dzisiaj w Zakładach Górniczych Polkowice – Sieroszowice. W wyniku prac prowadzonych na powierzchni kopalni, wypadkowi uległ pracownik KGHM zatrudniony jako ślusarz. Mężczyzna miał 33 lata, pochodził z Głogowa.

O tym tragicznym zdarzeniu, miedziowa spółka poinformowała w specjalnym komunikacie. Mężczyzna wykonywał prace powierzchniowe.
-Mimo szybkiej akcji reanimacyjnej nie udało się uratować mężczyzny. Ślusarz, który zginął tragicznie, był mieszkańcem Głogowa. Pracował w ZG Polkowice – Sieroszowice od 2021 roku. Miał 33 lata – czytamy w oficjalnym komunikacie miedziowej spółki.
Niezwłocznie została powołana komisja do wyjaśnienia wszystkich okoliczności wypadku.
-Decyzją Tomasza Zdzikota, prezesa zarządu KGHM, została wprowadzona trzydniowa żałoba we wszystkich oddziałach spółki. Bezpieczeństwo pracowników jest dla Zarządu KGHM Polska Miedź bezwzględnym priorytetem. Każdy wypadek, każdy poszkodowany pracownik, a szczególnie każda ofiara śmiertelna to tragedia. Rodzinie, przyjaciołom i znajomym tragicznie zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia – czytamy w oświadczeniu.
 

Wybrane dla Ciebie

Postawili się faworyzowanym rywalom. Porażka Cuprum

W ostatnim swoim meczu sezonu zasadniczego siatkarze Cuprum Lubin dzielnie walczyli na wyjeździe z zespołem Aluronu Wartą Zawiercie. Faworyzowani gospodarze musieli się sporo natrudzić, by ostatecznie pokonać lubinian po tie-breaku.

Górnik przegrywa i ląduje w strefie spadkowej

Po dzisiejszej porażce ze Zniczem Pruszków, sytuacja piłkarzy Górnika Polkowice jest nie do pozazdroszczenia. Zielono-czarni spadli do strefy spadkowej i zaczyna się nerwówka.

Pierwszy Inkubator przedsiębiorczości już otwarty

Władze miasta i powiatu, szefowie spółek komunalnych, prywatnych firm i szeroko zakrojonego biznesu odwiedzili pierwszy z dwóch zaplanowanych w Lubinie Inkubatorów Przedsiębiorczości. Otwarto go w lubińskim ZOO.

Takiej imprezy historycznej w Głogowie jeszcze nie było!

Głogów niczym z czasów wojny. Dzisiaj ulicami miasta przeszły grupy rekonstrukcyjne. Były wozy bojowe, karabiny, żołnierze. Popołudniu mieszkańcy spotkali się z Bogusławem Wołoszańskim w teatrze miejskim. 

Poznajecie tego psa? Odłowiono go w Szymocinie

Pracownicy Urzędu Gminy Grębocice zabezpieczyli psa, którego widzicie na zdjęciach. Poszukiwany jest jego właściciel.

Policja szuka Karola Kaczmarczyka. Wiecie gdzie się ukrywa?

Policja z Lubina poszukuje Karola Kaczmarczyka. Ostatni znany adres zamieszkania mężczyzny to Szklary Górne. Mężczyzna poszukiwany jest między innymi za jazdę na podwójnym gazie.