×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

Upamiętnią ofiary największej tragedii w historii KGHM

We wtorek, 29 listopada, przypada Dzień Pamięci Ofiar Wypadków w Pracy w KGHM. Wydarzenie zostało ustanowione po największej tragedii w historii Polskiej Miedzi. W 2016r. w wyniku wstrząsu i zawalenia się Komory Maszyn Ciężkich w kopalni ZG Rudna, pod zwałami skał zginęło ośmiu górników.

Pamiątkowy pomnik z wrytą tablicą: „W hołdzie pracownikom Polskiej Miedzi, którzy tragicznie odeszli wskutek wypadków w pracy” został ufundowany w 2017r. w pierwszą rocznicę największej w dziejach KGHM katastrofy pod ziemią. Od 2017r. władze KGHM, dyrektorzy oddziałów górniczych i hutniczych, menedżerowie spółek Grupy KGHM, załoga i mieszkańcy Lubina oddają hołd wszystkim górnikom, którzy odeszli na wieczną szychtę.

Nie inaczej będzie także jutro, w szóstą rocznicę największej tragedii w historii KGHM. Pod obeliskiem hołd ofiarom złożą przedstawiciele władz Polskiej Miedzi, dyrektorzy oddziałów i mieszkańcy miasta.

29 listopada 2016r. w wyniku silnego wstrząsu, na oddziale G-23 szybu R7 kopalni Rudna Północna zawaliła się Komora Maszyn Ciężkich. Pod zwałami skał i ziemi zginęło ośmiu górników. Tego dnia na wieczną szychtę odeszli: 23-letni ślusarz mechanik maszyn i urządzeń górniczych z Głogowa, 24-letni ślusarz mechanik z Głogowa, 33-letni operator samojezdnych maszyn górniczych z Głogowa, 42-letni górnik z Głogowa, 43-letni górnik strzałowy z Polkowic, 47-letni ślusarz mechanik z Bolesławca oraz dwaj 50-latkowie: sztygar zmianowy z Głogowa i ślusarz spawacz z Bolesławca.

 
pomnik2

Wybrane dla Ciebie

Górnicy testują pod ziemią nowatorską kamizelkę chłodzącą

To może być istna rewolucja. Spółka KGHM testuje nowatorską kamizelkę chłodzącą, którą wykorzystywać będą górnicy w kopalniach Polskiej Miedzi. Prototyp przygotowali specjaliści z Centralnego Instytutu Ochrony Pracy oraz naukowcy z Państwowego Instytutu Badawczego z Katedrą Mikroelektroniki i Technik Informatycznych Politechniki Łódzkiej.

Programiści, informatycy, graficy stanęli w szranki – Hackathon KGHM

Zarząd spółki KGHM nagrodził i wyróżnił laureatów hackathon CuValley Hack. Była to już trzecia edycja tego wydarzenia, które przyciągnęło w tym roku rekordową liczbę uczestników. Imprezę wspólnie przygotowali i zorganizowali KGHM Polska Miedź S.A. oraz KGHM Centrum Analityki. 

Wyjątkowa Gala Noworoczna KGHM. Pełen kościół publiczności

To był wyjątkowy i niesamowity wieczór. W kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie zorganizowano przepiękną Galę Noworoczną. Dla licznie przybyłych gości wystąpili Monika Borzym, Milena Lange, Alicja Węgorzewska, Sławek Uniatowski przy akompaniamencie Orkiestry Symfonicznej pod batutą Tomasza Szymusia.

Zapraszamy na Galę Noworoczną KGHM! Muzyczna sobota

Mieszkańcom regionu zagłębia miedziowego przypominamy o wyjątkowej Gali Noworocznej organizowanej przez spółkę KGHM Polska Miedź. Już dzisiaj, w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie, publiczność wysłucha przepięknych utworów świątecznych w wykonaniu gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Podwyżka o ponad 13 procent, jednorazowa nagroda za pół roku

Podwyżka wynagrodzenia zasadniczego o 13,2 procent, wypłata jednorazowej nagrody w wysokości 2 tysięcy złotych i przeszeregowanie ponad 20 procent załogi – takie są ustalenia negocjacji płacowych, które przy wspólnym stole wypracowali przedstawiciele zarządu KGHM i delegacje poszczególnych central związkowych działających przy Polskiej Miedzi.

Zapraszamy na Galę Noworoczną KGHM. Plejada muzycznych gwiazd

Mieszkańcom regionu zagłębia miedziowego przypominamy o wyjątkowej Gali Noworocznej organizowanej przez spółkę KGHM Polska Miedź. W najbliższą sobotę w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie, publiczność wysłucha przepięknych utworów świątecznych w wykonaniu gwiazd polskiej sceny muzycznej.