×
*** Polkowiccy policjanci poszukują sprawców wysadzenia bankomatu przy ulicy 11 Lutego. Wybuch spowodował duże straty ***

W 2050r. spółka KGHM chce uzyskać pełną autonomię klimatyczną

Prezes KGHM ogłosił wdrożenie w spółce Polityki Klimatycznej. Szef Polskiej Miedzi zapowiedział, że firma chce osiągnąć pełną neutralność klimatyczną do 2050r. Co to oznacza? Spotęgowanie działań w kierunku samowystarczalności energetycznej, czerpanie z OZE, ograniczenia emisji gazów cieplarnianych do atmosfery.

O przystąpieniu do Polityki Klimatycznej prezes Marcin Chludziński poinformował na konferencji prasowej podsumowującej działalność spółki za trzy kwartały tego roku.

-Jest to wymóg czasu i wymóg związany poniekąd z regulacjami europejskimi i wymóg rynkowy związany z transparentnością naszego działania, naszej produkcji w kontekście z naszymi klientami biznesowymi, instytucjami finansowymi, z agendami rządowymi. Stąd przyjęcie Polityki Klimatycznej. Ten dokument mówi nam o tym, co KGHM powinien zrobić w odniesieniu do zmian klimatycznych i jaki jest wpływ de facto spółki jeśli chodzi o klimat i co planujemy w ramach konkretnych działań i inicjatyw w spółce, by ten wpływ ograniczać i zmieniać – mówił prezes KGHM, Marcin Chudziński.

Polityka Klimatyczna zakłada, że w 2050r. KGHM będzie firmą całkowicie neutralną klimatycznie.

– Do tego momentu będziemy przechodzić przez dwa etapy. W roku 2030 zakładamy redukcję emisji o 30 procent związanej z produkcją energii elektrycznej, czyli tam, gdzie produkcja energii powoduje emisję CO2 chcemy przeprowadzić szereg inicjatyw, które przyczynią się do ograniczenia tej emisji. Nasze działania ukierunkowane będą na budowę własnych projektów OZE, zwiększaniem efektywności energetycznej nas jako konsumenta, wprowadzanie technologii zarządzania energią, która pozwala zużywać jej mniej – mówił szef Polskiej Miedzi.

Następstwem Polityki Klimatycznej będzie Program Dekarbonizacji, który docelowo obejmie całą Grupę KGHM Polska Miedź S.A.

 
kghm_po_iii_kwartalach_2021_1_

Wybrane dla Ciebie

Życzenia barbórkowe prezesa KGHM dla całej braci górniczej

Centralna Karczma Piwna na wiosnę? Dlaczego nie! Z powodu sanitarnych obostrzeń, władze KGHM odwołały barbórkowe biesiady i spotkania towarzyskie. Tymczasem szef Polskiej Miedzi, życząc załodze górniczego szczęścia, nie wyklucza możliwości zorganizowania karczm piwnych i babskich combrów wiosną.

Centralna akademia barbórkowa KGHM. Niech żyje nam górniczy stan!

KGHM świętuje centralne obchody tegorocznej Barbórki. Uroczysta akademia górnicza odbyła się dzisiaj w Centrum Kultury Muza. Wyróżnieni pracownicy miedziowej spółki otrzymali prestiżowe odznaczenia, górnicze kordziki i honorowe szpady. Niestety z powodu obostrzeń sanitarnych, Polska Miedź zrezygnowała w tym roku z tradycyjnych ceremoniałów i imprez towarzyskich.

Barbórka KGHM z akademią i mszą, ale bez pochodu i skoku przez skórę

Górnicy Polskiej Miedzi świętują. Niestety z powodu szalejącej czwartej epidemii koronawirusa, centralne i oddziałowe uroczystości ku czci świętej Barbary, ograniczono do minimum. W piątek odbędzie się tylko centralna akademia z wręczeniem odznaczeń państwowych. W sobotę natomiast, odprawiona zostanie msza święta i potem delegacje złożą wieńce pod pomnikiem Jana Wyżykowskiego. Spółka KGHM intensywnie przygotowywała się do […]

Dzięki współpracy z KGHM, przebudują drogę wokół zbiornika odpadów

Dzięki pozyskanej dotacji z KGHM, powiat polkowicki wraz z gminą Grębocice przebudują drogę powiatową w obrębie zbiornika odpadów poflotacyjnych „Żelazny Most”. Chodzi o „wąskie gardło” w miejscowości Grodziszcze. Droga zostanie poszerzona, powstaną nowe piesze i rowerowe ciągi komunikacyjne. 

Dziś wspominamy tych, którzy odeszli na wieczną szychtę

W Dniu Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy, hołd tragicznie zmarłym pracownikom Polskiej Miedzi oddają także przedstawiciele lokalnych władz samorządowych. Na dziedzińcu Centrali KGHM wieńce złożyli m.in. władze powiatu polkowickiego i gminy.

Inwestują w swoich pracowników i ich rodziny

Już dawno minęły czasy gdy to firmy stawiały twarde warunki pracownikom. Teraz muszą zachęcić ludzi i utrzymać dobrych pracowników przy sobie. Sposobów na to jest mnóstwo, ale jednym z nich jest dbałość nie tylko o pracownika, ale również o jego bliskich.

Rozmaitości

Inauguracja Polkowickiej Karty Seniora. Zniżki na wiele usług i zakupy

Gmina Polkowice jako pierwsza na terenie zagłębia miedziowego dołączyła do ogólnopolskiego programu: „Gmina Przyjazna Seniorom”. Dzięki temu, mieszkańcy gminy, którzy weszli w wiek emerytalny, mogą skorzystać ze zniżek w punktach handlowych na terenie całego kraju, które honorują Kartę Seniora.