×
*** Seksafera w regionie. 19-letnia Wiktoria K. podopieczna domu dziecka pomagała innym dziewczynom w utworzeniu kont i umawianiu się z klientami na seks spotkania ***

W 2050r. spółka KGHM chce uzyskać pełną autonomię klimatyczną

Prezes KGHM ogłosił wdrożenie w spółce Polityki Klimatycznej. Szef Polskiej Miedzi zapowiedział, że firma chce osiągnąć pełną neutralność klimatyczną do 2050r. Co to oznacza? Spotęgowanie działań w kierunku samowystarczalności energetycznej, czerpanie z OZE, ograniczenia emisji gazów cieplarnianych do atmosfery.

O przystąpieniu do Polityki Klimatycznej prezes Marcin Chludziński poinformował na konferencji prasowej podsumowującej działalność spółki za trzy kwartały tego roku.

-Jest to wymóg czasu i wymóg związany poniekąd z regulacjami europejskimi i wymóg rynkowy związany z transparentnością naszego działania, naszej produkcji w kontekście z naszymi klientami biznesowymi, instytucjami finansowymi, z agendami rządowymi. Stąd przyjęcie Polityki Klimatycznej. Ten dokument mówi nam o tym, co KGHM powinien zrobić w odniesieniu do zmian klimatycznych i jaki jest wpływ de facto spółki jeśli chodzi o klimat i co planujemy w ramach konkretnych działań i inicjatyw w spółce, by ten wpływ ograniczać i zmieniać – mówił prezes KGHM, Marcin Chudziński.

Polityka Klimatyczna zakłada, że w 2050r. KGHM będzie firmą całkowicie neutralną klimatycznie.

– Do tego momentu będziemy przechodzić przez dwa etapy. W roku 2030 zakładamy redukcję emisji o 30 procent związanej z produkcją energii elektrycznej, czyli tam, gdzie produkcja energii powoduje emisję CO2 chcemy przeprowadzić szereg inicjatyw, które przyczynią się do ograniczenia tej emisji. Nasze działania ukierunkowane będą na budowę własnych projektów OZE, zwiększaniem efektywności energetycznej nas jako konsumenta, wprowadzanie technologii zarządzania energią, która pozwala zużywać jej mniej – mówił szef Polskiej Miedzi.

Następstwem Polityki Klimatycznej będzie Program Dekarbonizacji, który docelowo obejmie całą Grupę KGHM Polska Miedź S.A.

 
kghm_po_iii_kwartalach_2021_1_

Wybrane dla Ciebie

Górnicy testują pod ziemią nowatorską kamizelkę chłodzącą

To może być istna rewolucja. Spółka KGHM testuje nowatorską kamizelkę chłodzącą, którą wykorzystywać będą górnicy w kopalniach Polskiej Miedzi. Prototyp przygotowali specjaliści z Centralnego Instytutu Ochrony Pracy oraz naukowcy z Państwowego Instytutu Badawczego z Katedrą Mikroelektroniki i Technik Informatycznych Politechniki Łódzkiej.

Programiści, informatycy, graficy stanęli w szranki – Hackathon KGHM

Zarząd spółki KGHM nagrodził i wyróżnił laureatów hackathon CuValley Hack. Była to już trzecia edycja tego wydarzenia, które przyciągnęło w tym roku rekordową liczbę uczestników. Imprezę wspólnie przygotowali i zorganizowali KGHM Polska Miedź S.A. oraz KGHM Centrum Analityki. 

Wyjątkowa Gala Noworoczna KGHM. Pełen kościół publiczności

To był wyjątkowy i niesamowity wieczór. W kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie zorganizowano przepiękną Galę Noworoczną. Dla licznie przybyłych gości wystąpili Monika Borzym, Milena Lange, Alicja Węgorzewska, Sławek Uniatowski przy akompaniamencie Orkiestry Symfonicznej pod batutą Tomasza Szymusia.

Zapraszamy na Galę Noworoczną KGHM! Muzyczna sobota

Mieszkańcom regionu zagłębia miedziowego przypominamy o wyjątkowej Gali Noworocznej organizowanej przez spółkę KGHM Polska Miedź. Już dzisiaj, w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie, publiczność wysłucha przepięknych utworów świątecznych w wykonaniu gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Podwyżka o ponad 13 procent, jednorazowa nagroda za pół roku

Podwyżka wynagrodzenia zasadniczego o 13,2 procent, wypłata jednorazowej nagrody w wysokości 2 tysięcy złotych i przeszeregowanie ponad 20 procent załogi – takie są ustalenia negocjacji płacowych, które przy wspólnym stole wypracowali przedstawiciele zarządu KGHM i delegacje poszczególnych central związkowych działających przy Polskiej Miedzi.

Słońce, wiatr i woda, czyli zielony „silnik” kopalni Sierra Gorda

Historyczna chwila dla spółki KGHM i jej chilijskiej kopalni Sierra Gorda. Zamorski oddział górniczy zasilany jest energią elektryczną z odnawialnych źródeł energii, tzw. OZE. Podstawowym źródłem napędowym są słońce, wiatr i woda. Energia do kopalni dostarczana jest bowiem z powstającej elektrowni fotowoltaicznej, zlokalizowanej w rejonie Antofagasta.

Rozmaitości

Posprzątali polkowicką Ścieżkę Zdrowia. Worki pełne śmieci

Zakasali rękawy i uzbrojeni w rękawice ochronne i worki na śmieci wybrali się na teren polkowickiej Ścieżki Zdrowia, by uprzątnąć to, co zostawili po sobie nieodpowiedzialni turyści. Po niespełna dwóch godzinach pracy, uzbierał się całkiem duży stos śmieci.