×
*** Wroclawski sąd utrzymał w mocy decyzję sądu I instancji w sprawe słów Donalnda Tuska, który stwierdził, że Bezpartyjni Samorządowcy to "przystawka PiS" i "pomocnicy Kaczyńskiego" ***

W depresji nie bądź sam. Druga edycja programu pod auspicjami KGHM

Depresja jest jedną z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych. Specjaliści szacują, że w 2030 roku będzie największą i najczęstszą chorobą na całym świecie. Dlatego spółka KGHM po raz kolejny aktywnie przyłącza się do drugiej edycji Programu Profilaktyki Przeciwdziałania Depresji dla mieszkańców Zagłębia Miedziowego. 

Pierwsza edycja programu spotkała się z dużym zainteresowaniem osób szukających pomocy u specjalistów zdrowia psychicznego. Pokazała też organizatorom nowe wyzwania i kierunki, do których należy zmierzać, by w maksymalnym stopniu pomagać takim osobom. W ubiegłym roku z pomocy skorzystało ponad 4 tysiące beneficjentów, zorganizowano cykl wykładów i warsztatów oraz konsultacji indywidualnych i grupowych.

-Cała inicjatywa została wymyślona po to, aby pomagać mieszkańcom całego zagłębia miedziowego, wpływać na zwiększenie ich świadomości w obszarach i tematach zdrowia psychicznego i to nam się udało. Nasze działania kierujemy w stronę pracowników KGHM, dla nich i ich rodzin skierowany jest benefit w postaci bezpłatnego wsparcia. Widzimy bowiem potrzebę, wiemy, że duża grupa osób z KGHM-u potrzebuje takiej pomocy. Ludzie otwierają się na te tematy, szukają pomocy u specjalistów – wyjaśnia Gabriela Jednorał, projekt manager CSR spółki KGHM Polska Miedź S.A.

Inicjatorem całego programu, także drugiej edycji, która rozpocznie się w październiku, jest lubińskie stowarzyszenie Centrum Formacji Rodziny.

-Opracowaliśmy cały zarys projektu, ale także koordynujemy wszystkie punkty, w których będzie można uzyskać konsultacje i pomoc. W tym roku nieco zmieniliśmy zasady działania tego projektu, ponieważ zauważyliśmy, że coraz więcej osób potrzebuje indywidualnej konsultacji, więc do dyspozycji będzie więcej godzin skorzystania z takich porad i konsultacji. Natomiast zaproponujemy szkołom i ośrodkom edukacji czy organizacjom pozarządowym możliwość zorganizowania takich warsztatów i spotkań z psychoterapeutami – informuje Anna Migalska z Centrum Formacji Rodziny w Lubinie.

Program rusza od 1 października, tj. w miesiącu zdrowia psychicznego. W ramach projektu odbędzie się sto bezpłatnych konsultacji ze specjalistami, na które już można się zapisywać. Zaplanowano m.in. wykłady dotyczące cyberprzemocy czy diety antystresowej. KGHM proponuje też lokalnym samorządom projekt ph: „Rodzina, Rozwój, Demografia” dotyczący budowania więzi, tożsamości, edukacji czy rekreacji. Miedziowy gigant zaprasza też do Akademii NGO KGHM, czyli cyklu szkoleń o zasadach działania wolontariatu czy budowania partnerstw lokalnych.

LUBIN – PUNKT PROFILAKTYKI ZDROWIA PSYCHICZNEGO
Realizator: Stowarzyszenie Centrum Formacji Rodziny im. Jana Pawła II
ADRES: Centrum Terapii i Rozwoju – CFR Lubin ul. Jana Pawła II 58, www.cfrlubin.pl, tel: 511 833 628
e-mail: [email protected];

LUBIN – PUNKT PROFILAKTYKI ZDROWIA PSYCHICZNEGO
Realizator: Stowarzyszenie Pax
ADRES: ul. Orla 32, 59-300 Lubin, paxlubin.pl, tel. 697 672 275, email: [email protected];

POLKOWICE – PUNKT PROFILAKTYKI ZDROWIA PSYCHICZNEGO
Realizator: Stowarzyszenie Imelda
ADRES: Budynek Plebani Parafii Matki Bożej Królowej Polski, ul. Kominka 1a, 59-101 Polkowice
tel. 518-122-877;

GŁOGÓW – PUNKT PROFILAKTYKI ZDROWIA PSYCHICZNEGO
Realizator: Głogowskie Stowarzyszenie „Otwarte Drzwi”
ADRES: ul. Poczdamska 1, gsod.prv.pl, tel. 508192741, e-mail: [email protected];

LEGNICA – PUNKT PROFILAKTYKI ZDROWIA PSYCHICZNEGO
Realizator: Legnickie Centrum Rodziny
ADRES: Legnickie Centrum Rodziny, ul. Poselska 13-15, tel: 511 870 401, e-mail: [email protected];

CHOJNÓW – PUNKT PROFILAKTYKI ZDROWIA PSYCHICZNEGO
Realizator: Stowarzyszenie Centrum Formacji Rodziny im. Jana Pawła II
ADRES: Poradnia psychologiczno – pedagogiczna, ul. Anny i Juliusza Poźniaków 2, cfrlubin.pl, tel: 511 833 628.

 
DSC_0016
DSC_0020

Wybrane dla Ciebie

Rusza IV Tydzień Walki z Depresją w zagłębiu miedziowym

Po raz kolejny specjaliści z zakresu zdrowia psychicznego wychodzą do mieszkańców zagłębia miedziowego ze wsparciem w trudnym czasie. IV Tydzień Walki z Depresją organizowany wspólnie przez KGHM Polska Miedź, Głogowskie Stowarzyszenie „Otwarte Drzwi oraz Centrum Formacji Rodziny im. Jana Pawła II w Lubinie, skierowany jest do osób w kryzysie, potrzebujących wsparcia i zmagających się z […]

Górnicy testują pod ziemią nowatorską kamizelkę chłodzącą

To może być istna rewolucja. Spółka KGHM testuje nowatorską kamizelkę chłodzącą, którą wykorzystywać będą górnicy w kopalniach Polskiej Miedzi. Prototyp przygotowali specjaliści z Centralnego Instytutu Ochrony Pracy oraz naukowcy z Państwowego Instytutu Badawczego z Katedrą Mikroelektroniki i Technik Informatycznych Politechniki Łódzkiej.

Programiści, informatycy, graficy stanęli w szranki – Hackathon KGHM

Zarząd spółki KGHM nagrodził i wyróżnił laureatów hackathon CuValley Hack. Była to już trzecia edycja tego wydarzenia, które przyciągnęło w tym roku rekordową liczbę uczestników. Imprezę wspólnie przygotowali i zorganizowali KGHM Polska Miedź S.A. oraz KGHM Centrum Analityki. 

Wyjątkowa Gala Noworoczna KGHM. Pełen kościół publiczności

To był wyjątkowy i niesamowity wieczór. W kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie zorganizowano przepiękną Galę Noworoczną. Dla licznie przybyłych gości wystąpili Monika Borzym, Milena Lange, Alicja Węgorzewska, Sławek Uniatowski przy akompaniamencie Orkiestry Symfonicznej pod batutą Tomasza Szymusia.

Zapraszamy na Galę Noworoczną KGHM! Muzyczna sobota

Mieszkańcom regionu zagłębia miedziowego przypominamy o wyjątkowej Gali Noworocznej organizowanej przez spółkę KGHM Polska Miedź. Już dzisiaj, w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie, publiczność wysłucha przepięknych utworów świątecznych w wykonaniu gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Podwyżka o ponad 13 procent, jednorazowa nagroda za pół roku

Podwyżka wynagrodzenia zasadniczego o 13,2 procent, wypłata jednorazowej nagrody w wysokości 2 tysięcy złotych i przeszeregowanie ponad 20 procent załogi – takie są ustalenia negocjacji płacowych, które przy wspólnym stole wypracowali przedstawiciele zarządu KGHM i delegacje poszczególnych central związkowych działających przy Polskiej Miedzi.

Sport

Prezes Zagłębia – to było ważne wydarzenie i zaszczyt dla klubu

Wracamy na chwilę do wczorajszej wizyty premiera Mateusza Morawieckiego na terenie Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Szef polskiego rządu był pod ogromnym wrażeniem infrastruktury sportowej i pogratulował juniorom Zagłębia zdobycia brązowego medalu mistrzostw Polski.