×
*** Prokurator został wezwany do Rudnej. Na terenie ogródków działkowym najprawdopodobniej znaleziono ciało kobiety. Czynności policyjne trwają ***

W depresji nie bądź sam. Druga edycja programu pod auspicjami KGHM

Depresja jest jedną z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych. Specjaliści szacują, że w 2030 roku będzie największą i najczęstszą chorobą na całym świecie. Dlatego spółka KGHM po raz kolejny aktywnie przyłącza się do drugiej edycji Programu Profilaktyki Przeciwdziałania Depresji dla mieszkańców Zagłębia Miedziowego. 

Pierwsza edycja programu spotkała się z dużym zainteresowaniem osób szukających pomocy u specjalistów zdrowia psychicznego. Pokazała też organizatorom nowe wyzwania i kierunki, do których należy zmierzać, by w maksymalnym stopniu pomagać takim osobom. W ubiegłym roku z pomocy skorzystało ponad 4 tysiące beneficjentów, zorganizowano cykl wykładów i warsztatów oraz konsultacji indywidualnych i grupowych.

-Cała inicjatywa została wymyślona po to, aby pomagać mieszkańcom całego zagłębia miedziowego, wpływać na zwiększenie ich świadomości w obszarach i tematach zdrowia psychicznego i to nam się udało. Nasze działania kierujemy w stronę pracowników KGHM, dla nich i ich rodzin skierowany jest benefit w postaci bezpłatnego wsparcia. Widzimy bowiem potrzebę, wiemy, że duża grupa osób z KGHM-u potrzebuje takiej pomocy. Ludzie otwierają się na te tematy, szukają pomocy u specjalistów – wyjaśnia Gabriela Jednorał, projekt manager CSR spółki KGHM Polska Miedź S.A.

Inicjatorem całego programu, także drugiej edycji, która rozpocznie się w październiku, jest lubińskie stowarzyszenie Centrum Formacji Rodziny.

-Opracowaliśmy cały zarys projektu, ale także koordynujemy wszystkie punkty, w których będzie można uzyskać konsultacje i pomoc. W tym roku nieco zmieniliśmy zasady działania tego projektu, ponieważ zauważyliśmy, że coraz więcej osób potrzebuje indywidualnej konsultacji, więc do dyspozycji będzie więcej godzin skorzystania z takich porad i konsultacji. Natomiast zaproponujemy szkołom i ośrodkom edukacji czy organizacjom pozarządowym możliwość zorganizowania takich warsztatów i spotkań z psychoterapeutami – informuje Anna Migalska z Centrum Formacji Rodziny w Lubinie.

Program rusza od 1 października, tj. w miesiącu zdrowia psychicznego. W ramach projektu odbędzie się sto bezpłatnych konsultacji ze specjalistami, na które już można się zapisywać. Zaplanowano m.in. wykłady dotyczące cyberprzemocy czy diety antystresowej. KGHM proponuje też lokalnym samorządom projekt ph: „Rodzina, Rozwój, Demografia” dotyczący budowania więzi, tożsamości, edukacji czy rekreacji. Miedziowy gigant zaprasza też do Akademii NGO KGHM, czyli cyklu szkoleń o zasadach działania wolontariatu czy budowania partnerstw lokalnych.

LUBIN – PUNKT PROFILAKTYKI ZDROWIA PSYCHICZNEGO
Realizator: Stowarzyszenie Centrum Formacji Rodziny im. Jana Pawła II
ADRES: Centrum Terapii i Rozwoju – CFR Lubin ul. Jana Pawła II 58, www.cfrlubin.pl, tel: 511 833 628
e-mail: [email protected];

LUBIN – PUNKT PROFILAKTYKI ZDROWIA PSYCHICZNEGO
Realizator: Stowarzyszenie Pax
ADRES: ul. Orla 32, 59-300 Lubin, paxlubin.pl, tel. 697 672 275, email: [email protected];

POLKOWICE – PUNKT PROFILAKTYKI ZDROWIA PSYCHICZNEGO
Realizator: Stowarzyszenie Imelda
ADRES: Budynek Plebani Parafii Matki Bożej Królowej Polski, ul. Kominka 1a, 59-101 Polkowice
tel. 518-122-877;

GŁOGÓW – PUNKT PROFILAKTYKI ZDROWIA PSYCHICZNEGO
Realizator: Głogowskie Stowarzyszenie „Otwarte Drzwi”
ADRES: ul. Poczdamska 1, gsod.prv.pl, tel. 508192741, e-mail: [email protected];

LEGNICA – PUNKT PROFILAKTYKI ZDROWIA PSYCHICZNEGO
Realizator: Legnickie Centrum Rodziny
ADRES: Legnickie Centrum Rodziny, ul. Poselska 13-15, tel: 511 870 401, e-mail: [email protected];

CHOJNÓW – PUNKT PROFILAKTYKI ZDROWIA PSYCHICZNEGO
Realizator: Stowarzyszenie Centrum Formacji Rodziny im. Jana Pawła II
ADRES: Poradnia psychologiczno – pedagogiczna, ul. Anny i Juliusza Poźniaków 2, cfrlubin.pl, tel: 511 833 628.

 
DSC_0016
DSC_0020

Wybrane dla Ciebie

Prezes KGHM pogratulował ratownikom JRG-H zdobycia brązowych medali

Prezes spółki KGHM, Marcin Chludziński, podziękował i pogratulował dzisiaj ratownikom z Jednostki Ratownictwa Górniczo-Hutniczego zdobycia brązowych medali na mistrzostwach świata zastępów ratowniczych. Zawody odbyły się w Stanach Zjednoczonych.

Prezes KGHM z tytułem Managera Roku za skuteczne zarządzanie

Prezes spółki KGHM Polska Miedź S.A., Marcin Chludziński, został uhonorowany prestiżowym tytułem „Managera Roku” i odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Wyróżnienia przyznały Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Siódemka na Rudnej. Na szczęście wszyscy cali i zdrowi!

Silny wstrząs w Zakładach Górniczych Rudna. Jak poinformowała nas Sylwia Jurgiel, rzeczniczka spółki KGHM, do wstrząsu doszło na oddziale G 3 kopalni ZG Rudna.

Legniczanka nominowana do Ambasadora Polski

Kapituła konkursu „Ambasador Polski” wybrała grono nominowanych. Wśród nich są znani sportowcy, naukowcy i artyści, którzy swoim talentem i umiejętnościami rozsławiają Polskę na całym świecie. Laureatów poznamy 6 października, podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim.

Pod okiem trenerów przygotowują się do Biegu Barbórkowego

W Parku Leśnym w Lubinie odbył się już kolejny trening przygotowujący do Biegu Barbórkowego o Lampkę Górniczą. Ćwiczenia poprowadził Marek Dłubała vel. Łysy Trener. – W ubiegłym roku po raz pierwszy wzięłam udział w tych zajęciach i bardzo mi pomogły. Dlatego nawet się nie zastanawiałam, musiałam znów tutaj być – uśmiecha się Magdalena Nowak.

Ratownicy KGHM wracają ze Stanów z brązowymi medalami!

Ogromny sukces ratowników z Jednostki Ratownictwa Górniczo-Hutniczego KGHM. Podczas zakończonych właśnie mistrzostw świata ratowników rozgrywanych w Stanach Zjednoczonych, ekipa Polskiej Miedzi zajęła trzecie miejsce w konkurencji z udzielania pierwszej pomocy medycznej.

Sport

Przygotuj się solidnie do Biegu Barbórkowego. Dzisiaj kolejny trening

Planujesz start w Biegu Barbórkowym o Lampkę Górniczą? Chcesz przygotować się pod fachowym okiem profesjonalistów? Nic bardziej trudnego. Przyjdź dzisiaj do Parku Leśnego w Lubinie i weź udział w kolejnych zajęciach przygotowujących do udziału w Biegu Barbórkowym.