×
*** Szczypiornistki Zagłębia Lubin obroniły tytuł mistrzyń Polski! *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali z Rakowem i utrzymali się w ekstraklasie ***

W gnieździe na kominie HM Głogów wykluło się pisklę sokoła

Wyjątkowa gratka dla pasjonatów ornitologii. Na kominie Huty Miedzi Głogów II, na platformie lęgowej wykluło się dzisiaj pisklę sokoła wędrownego. W najbliższych dniach spodziewane są wyklucia kolejnych młodych ptaków. 

Decyzję o zamontowaniu platformy lęgowej na kominie HM Głogów II podjęto w 2008r. W marciu następnego roku samica sokoła wędrownego złożyła trzy jaja. Po miesiącu wykluły się z nich młode ptaki. Zostały zaobrączkowane w połowie maja, a w sierpniu opuściły rodzinne strony.

-Sokoły są dla nas bardzo ważnym elementem naszej działalności na rzecz ochrony naturalnego środowiska, ale także prowadzonego biznesu. To jest element, którym chcemy i możemy się chwalić i na pewno będziemy dbać o te sokoły przez następne lata – powiedział portalowi zmiedzi.pl Przemysław Wiśniewski, dyrektor naczelny Huty Miedzi Głogów.

Od chwili zamontowania gniazda na wieży komina głogowskiej huty, wykluło się już 40 sokołów wędrownych, z których 39 zostało zaobrączkowanych.

Zobaczcie życia sokoła wędrownego na wieży komina HM Głogów II.

 

Sport

Czterech zawodników Zagłębia w kadrze Polski

Czterech zawodników KGHM Zagłębia Lubin dostało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Łukasz Poręba, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy znaleźli się na liście zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.

Rozmaitości

Cykl wydarzeń poświęconych życiu i twórczości wybitnego Polaka

Wernisaż wystawy biograficznej zainaugurował cykl licznych wydarzeń kulturalnych poświęconych Ignacemu Janie Paderewskim pod wspólnym tytułem: „Bohater sztuki i ojczyzny, Ignacy Jan Paderewski <<Paddy>>”. Projekt realizowany jest wspólnie przez gminę Polkowice, Centrum Kultury oraz Instytut Pamięci Narodowej.