×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

W górę wznieśmy dzbany… Górnicy i ich goście bawią się na karczmach

W zagłębiu miedziowym trwają liczne związkowe i zakładowe biesiady piwne. W sobotnie popołudnie na karczmie bawili się związkowcy NSZZ Solidarność kopalni ZG Polkowice – Sieroszowice.

Okres barbórkowy to tradycyjne akademie, przyznawanie prestiżowych odznaczeń. To także czas podziękowań i gratulacji. Po oficjalnych uroczystościach przychodzi czas na zabawę. Epidemia koronawirusa skutecznie storpedowała organizację wszelkich imprez, tym chętniej w tym roku górnicy i zaproszeni goście uczestniczą w piwnych biesiadach.

W sobotę po południu zorganizowano kolejne karczmy. W hali RCS  w Lubinie bawili się m.in. górnicy Sierpola zrzeszeni w organizacji związkowej NSZZ Solidarność. Na stołach nie brakowało jadła i złocistego trunku.

 
karczma1
karczma3
karczma4
karczma5

Wybrane dla Ciebie

Paweł „Furia” Czyżyk wygrał z Lepei i zdobył dwa pasy mistrzowskie

Fani boksu, którzy w sobotni wieczór zjawili się w hali RCS w Lubinie na wielkiej gali Polsat Boxing Promotions nie narzekali na brak emocji. Pojedynki stoczone w boksie olimpijskim i zawodowym mogły podobać się kibicom, ale wszyscy czekali jednak na walkę wieczoru.

Związkowa karczma piwna „Miedziowych” w klimatach mundialu

W zagłębiu miedziowym trwają uroczyste biesiady górnicze. Panowie tradycyjnie bawią się na karczmach piwnych, a panie – na combrach. My zostaliśmy zaproszeni na karczmę piwną Związku Zawodowego „Miedziowi” przy kopalni ZG Lubin.

„Widziałem w jego oczach delikatny strach. Rozbiję go lewą ręką”

Sympatycy pięściarstwa już odliczają godziny do wielkiej gali boksu Polsat Boxing Promotions 11. W piątkowe popołudnie zawodnicy zaprezentowali się kibicom podczas oficjalnej ceremonii ważenia. Aplauz wzbudził oczywiście Paweł „Furia” Czyżyk – ulubieniec miejscowych fanów, który powalczy o mistrzowskie pasy dwóch federacji.

Paweł „Furia” Czyżyk powalczy o mistrzowskie pasy w Lubinie

Już 5 listopada, podczas wielkiej gali boksu Polsat Boxing Promotions 12, Paweł „Furia” Czyżyk – pracownik KGHM i stypendysta „Miedzianych Rywalizacji” powalczy o mistrzowski pas federacji WBA i IBO. Lubinianin skrzyżuje rękawice z włoskim pięściarzem – Draganem Lepeio.

Walne zebranie związkowców regionalnej Solidarności w Lubinie

W Lubinie trwa IX walne zebranie delegatów Regionu Zagłębie Miedziowe NSZZ „Solidarność”. Podczas posiedzenia związkowcy podejmą stanowisko w sprawie przypadającej dziś 40. rocznicy Zbrodni Lubińskiej.

OKI robi furorę w Lubinie. Dwa koncerty młodego artysty

W związku z ogromnym zainteresowaniem koncertu OKI-ego w Lubinie, organizatorzy postanowili dać szansę jego fanom i zrobili wszystko, by odbył się drugi występ. Sprzedaż biletów na drugi koncert ruszy dzisiaj na specjalnej platformie.

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.