×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

Walne nie udzieliło absolutorium poprzedniemu zarządowi KGHM

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy KGHM nie udzieliło absolutorium poprzedniemu zarządowi z wykonywania swoich obowiązków w 2023r. Co to oznacza? – Konsekwencje mogą być i to poważne. Nieudzielenie absolutorium dla członków zarządu skutkuje tym, że przedsiębiorca może rościć odszkodowanie za podejmowane wcześniej decyzje – skomentował Józef Czyczerski, członek Rady Nadzorczej KGHM z wyboru załogi.

Przed rozpoczęciem drugiej części rozpoczętego 7 czerwca Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy KGHM, na ręce przewodniczącego walnego wpłynął wniosek Rady Nadzorczej w sprawie nieudzielenia absolutorium poszczególnym członkom poprzedniego zarządu spółki KGHM. Pod wnioskiem podpisał się cały, 9-osobowy skład RN miedziowej spółki. Najpierw jednak, akcjonariusze głosowali za pierwotną uchwałą o udzieleniu poprzedniemu zarządowi absolutorium i w momencie, gdy tak się nie stało, pochylono się nad projektem podobnej uchwały, ale w brzmieniu: nieudzielenia absolutorium.

Większość akcjonariuszy, w tym przede wszystkim Skarb Państwa, podjęła uchwałę o nieudzieleniu absolutorium z wykonania pełnienia swoich obowiązków w 2023r. przez ówczesnego prezesa Tomasza Zdzikota oraz wiceprezesów: Mateusza Wodejko, Marka Świdra, Mirosława Kidonia i Marka Pietrzaka. Konsekwencje mogą być bardzo poważne.

-Dzisiaj doszło do sytuacji, w której po raz pierwszy na walnym zgromadzeniu głosowano dwa razy jedną uchwałę. Ponieważ dla mnie oczywiste jest, jeśli akcjonariusze podejmują decyzję o nieudzieleniu absolutorium, to jest jasne, że nie udzielono absolutorium. Jeśli chodzi o decyzję Rady Nadzorczej dotyczącej udzielenia lub nieudzielenia absolutorium dla zarządu, to jak w każdym głosowaniu, to większość decyduje i tak było w tym przypadku. Konsekwencje mogą być, ponieważ nieudzielenie absolutorium dla członków zarządu skutkuje tym, że przedsiębiorca może sobie teraz rościć odszkodowanie za podejmowane wcześniej decyzje przez poprzedni zarząd – skomentował na gorąco Józef Czyczerski, członek Rady Nadzorczej KGHM z wyboru załogi.

Na tym samym posiedzeniu, Walne Zgromadzenie udzieliło absolutorium za 2023r. poszczególnym członkom RN KGHM.

 

 

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Kultur w Gminie Jerzmanowa! Zapraszamy!

Mieszkańców regionu zapraszamy do Jerzmanowej. Już w najbliższy weekend, a dokładniej w niedzielę 21 lipca, odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie – SPOTKANIE KULTUR! To pełna atrakcji impreza i koncerty ze specjalnie dobranym repertuarem. W tym roku na scenie wystąpią: Zespół NeoKlez, Jambo Africa, a gwiazdą wieczoru będzie ŁyDka gRubASa.

90. urodziny pani Marii Bachnik z Ustronia w Gminie Lubin

Kolejna z mieszkanek Gminy Lubin dołączyła do grona jubilatów, którzy świętowali swoje 90. urodziny. W lipcu z bliskimi świętowała Maria Bachnik. Z tej okazji odwiedzili ją przedstawiciele urzędu gminy – sołtys, ksiądz, sąsiedzi i wójt Tadeusz Kielan.

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Silnik motoparalotni się zatrzymał. Lądowali awaryjnie na stadionie RCS

W sobotni wieczór, kilkanaście minut po godzinie 20, doszło do wypadku motoparalotni w Lubinie. Jak przyznał pilot – silnik nagle się zatrzymał. Maszyna leciała w okolicach Lubina, a pilot wybrał stadion Regionalnego Centrum Sportowego jako najbezpieczniejsze miejsce do awaryjnego lądowania.

Handlował podróbkami i wpadł w ręce policjantów

Głogowscy policjanci zatrzymali 36 – latka, który podejrzany jest o handel podróbkami znanych marek.W trakcie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 100 sztuk odzieży, które miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”

Kontynuując realizację programu pn. „Historia Polskich Kresów Wschodnich źródłem dumy narodowej – elementem pamięci Małych Ojczyzn”, w dniu 81. rocznicy tragicznych i bolesnych w historii Polski wydarzeń „Krwawej Niedzieli”, tj. 11 lipca, kiedy to w 1943 roku na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach, Powiat Legnicki podjął inicjatywę uczczenia pamięci ofiar składając wiązanki […]

Na sygnale

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.