Na boisku Akademii KGHM Zagłębie zorganizowano dzisiaj wielki rodzinny piknik absolwentów programu pod hasłem: „Szkoła dla rodziców i wychowawców”. Organizatorzy przygotowali wiele zadań i konkurencji, w których wzięły udział całe rodziny.
„Szkoła dla rodziców i wychowawców” wspierana jest przez miedziową spółkę już od 2020 roku. W dofinansowaniu tego przedsięwzięcia zaangażowanie KGHM wynosi 50 procent, drugą połowę finansują lokalne samorządy.
-Dzisiaj gościmy absolwentów szkoły wraz z rodzicami i nauczycielami z całego zagłębia miedziowego. Dzisiaj mamy taki moment, w którym wszyscy mogą się razem spotkać z całymi rodzinami. Był wykład poświęcony najważniejszym kwestiom związanym z wychowaniem dzieci, przygotowaliśmy dziesięć stref rodzinnych, które uczestnicy pikniku muszą zaliczyć, by otrzymać pamiątkowe nagrody i upominki – opowiadała nam Gabriela Jednorał z wydziału eventów w CSR Wolontariatu Pracowniczego spółki KGHM Polska Miedź S.A.
Były warsztaty ceramiczne, tworzenie ekologicznych doniczek, animacje, pokazy udzielania pierwszej pomocy medycznej. Swoje stanowisko miało piłkarskie KGHM Zagłębie Lubin, była też Natalia Czerwonka – znakomita lubińska panczenistka – ze swoją Akademią Sportowego Rozwoju.
Był to pierwszy rodzinny piknik „Szkoły dla rodziców i wychowawców”, ale nie ostatni.
-Ze względu na dzisiejszą frekwencję i zainteresowanie, na pewno będziemy chcieli robić to częściej. A wszystkie nasze programy profilaktyczne planujemy obrać w jeden taki ogólny projekt „Akademii KGHM”, gdzie będą i szkoła dla rodziców i wychowawców i Archipelag Skarbów, program Leader 100 – dodaje Gabriela Jednorał.
Program „Szkoła dla rodziców i wychowawców” to 40-godzinne szkolenie dla rodziców i nauczycieli doskonalących swoje kompetencje wychowawcze. Prowadzony jest we wszystkich miastach zagłębia miedziowego według jednego opracowanego scenariusza i programu.
Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.
Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.
Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.
Napięć lat za kratki może trafić 37-latek, który od dawna znęcał się nad swoją partnerką. W czasie ostatniej awantury kobieta zadzwoniła po policję. Mundurowi, którzy pojawili się pod wskazanym adresem aresztowali delikwenta. Mężczyzna trafił do celi i będzie przed sądem odpowiadał za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad kobietą.
Powiat Lubiński po raz kolejny zachęca mieszkanki regionu do badania w kierunku wczesnego wykrycia raka piersi. Październik jest miesiącem świadomości raka piersi dlatego kolejne samorządy oraz instytucje apelują do kobiet – zbadajcie się!
Bramkarz KGHM Zagłębia Lubin, Sokratis Dioudis, został wybrany do najlepszej jedenastki PKO Ekstraklasy zakończonej wczoraj 10. serii spotkań. Otrzymał też powołanie do ścisłej kadry Grecji na mecze z Irlandią i Holandią w ramach eliminacji do EURO 2024.
Zespół Polne Maki z Grębocic zanotował kolejny sukces. Grupa miała swój występ na Stadionie Narodowym w Warszawie i zajęła III miejsce w kategorii talent artystyczny. Za podium przyszła również nagroda – 5 tys. zł.