×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Wielki rodzinny piknik „Szkoły dla rodziców i wychowawców” KGHM

Na boisku Akademii KGHM Zagłębie zorganizowano dzisiaj wielki rodzinny piknik absolwentów programu pod hasłem: „Szkoła dla rodziców i wychowawców”. Organizatorzy przygotowali wiele zadań i konkurencji, w których wzięły udział całe rodziny.

„Szkoła dla rodziców i wychowawców” wspierana jest przez miedziową spółkę już od 2020 roku. W dofinansowaniu tego przedsięwzięcia zaangażowanie KGHM wynosi 50 procent, drugą połowę finansują lokalne samorządy.

-Dzisiaj gościmy absolwentów szkoły wraz z rodzicami i nauczycielami  z całego zagłębia miedziowego. Dzisiaj mamy taki moment, w którym wszyscy mogą się razem spotkać z całymi rodzinami. Był wykład poświęcony najważniejszym kwestiom związanym z wychowaniem dzieci, przygotowaliśmy dziesięć stref rodzinnych, które uczestnicy pikniku muszą zaliczyć, by otrzymać pamiątkowe nagrody i upominki – opowiadała nam Gabriela Jednorał z wydziału eventów w CSR Wolontariatu Pracowniczego spółki KGHM Polska Miedź S.A.

Były warsztaty ceramiczne, tworzenie ekologicznych doniczek, animacje, pokazy udzielania pierwszej pomocy medycznej. Swoje stanowisko miało piłkarskie KGHM Zagłębie Lubin, była też Natalia Czerwonka – znakomita lubińska panczenistka – ze swoją Akademią Sportowego Rozwoju.

Był to pierwszy rodzinny piknik „Szkoły dla rodziców i wychowawców”, ale nie ostatni.

-Ze względu na dzisiejszą frekwencję i zainteresowanie, na pewno będziemy chcieli robić to częściej. A wszystkie nasze programy profilaktyczne planujemy obrać w jeden taki ogólny projekt „Akademii KGHM”, gdzie będą i szkoła dla rodziców i wychowawców i Archipelag Skarbów, program Leader 100 – dodaje Gabriela Jednorał.

Program „Szkoła dla rodziców i wychowawców” to 40-godzinne szkolenie dla rodziców i nauczycieli doskonalących swoje kompetencje wychowawcze. Prowadzony jest we wszystkich miastach zagłębia miedziowego według jednego opracowanego scenariusza i programu.

 

Wybrane dla Ciebie

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.

Bił, poniżał i groził swojej partnerce. Trafił za kratki

Napięć lat za kratki może trafić 37-latek, który od dawna znęcał się nad swoją partnerką. W czasie ostatniej awantury kobieta zadzwoniła po policję. Mundurowi, którzy pojawili się pod wskazanym adresem aresztowali delikwenta. Mężczyzna trafił do celi i będzie przed sądem odpowiadał za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad kobietą.

Jesteś ważna – zbadaj się! Zachęcają panie do badań profilaktycznych

Powiat Lubiński po raz kolejny zachęca mieszkanki regionu do badania w kierunku wczesnego wykrycia raka piersi. Październik jest miesiącem świadomości raka piersi dlatego kolejne samorządy oraz instytucje apelują do kobiet – zbadajcie się!