×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Wielki sukces Regionalnych Targów Pracy i Edukacji w Lubinie

Ponad 60 wystawców i tłumy odwiedzających – tak wyglądały I Regionalne Targi Pracy i Edukacji zorganizowane wspólnie przez Związek Pracodawców Polska Miedź i starostwo powiatowe w Lubinie. Jak podkreślają sami uczniowie, których dzisiaj nie brakowało – to był strzał w dziesiątkę i już liczą na kolejną edycję.

Regionalne Targi odbyły się w hali sportowej szkoły przy Składowej w Lubinie. Udział potwierdziło blisko 60 pracodawców. Byli zatem przedstawiciele największych firm, w tym spółki KGHM, KGHM ZANAM, Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa, Energetyki, Lubinpexu, a także szkół ponadpodstawowych, jak choćby Zespół Szkół nr 1 i Zespół Szkół nr 2 czy Dolnośląski Zespół Szkół czy Miedziowe Centrum Kształcenia Kadr.

Nie zabrakło uczelni wyższych, jak Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach oraz Collegium Witelona, dawnej PWSZ w Legnicy. Licznie stawiły się także służby mundurowe, jak lubińska policja, służba więzienna czy wojsko.

-Zgłosiło się do nas ponad 60 pracodawców, co pokazuje, że była to cenna i potrzebna inicjatywa. Odwiedzili nas dzisiaj licznie absolwenci szkół, osoby poszukujące pracę. Mamy nadzieję, że każdy, kto dzisiaj się tutaj pojawił, uzyskał dla siebie potrzebne i niezbędne informacje, które pomogą mu w dalszej karierze zawodowej – powiedziała nam Marta Wisłocka, prezes Związku Pracodawców Polska Miedź.

Na targach nie mogło oczywiście zabraknąć największego pracodawcy w regionie, jakim jest spółka KGHM.

-Targi pracy to jest stały punkt aktywności spółki KGHM Polska Miedź S.A., bo my śledzimy, jak rozwija się rynek pracy, jaki jest obecny trend i dynamika w tym zakresie. Wychodzimy do młodych i starszych osób, które szukają pracy w KGHM. Dzisiaj zaznaczamy swoją obecność na targach w sposób szczególny, bo są one organizowane przez Związek Pracodawców Polska Miedź a patronat objął prezes KGHM, Tomasz Zdzikot. Dlatego nie mogło nas dzisiaj tu zabraknąć. Mamy dużą ofertę pracy, zarówno dla młodych, jak i starszych ludzi. Cieszymy się, że możemy tutaj być i wspomóc Związek Pracodawców Polskiej Miedzi – powiedział nam Marek Wachnik z KGHM.

Przez targi przewinęło się bardzo wiele osób. Przy każdym stoisku można było poznać aktualne oferty pracy, zaznajomić się ze specyfiką danej branży, porozmawiać ze specjalistami.

-Chyba możemy ogłosić nasz sukces. Pierwsze nasze targi pracy i bardzo duża frekwencja osób, które pojawiły się dzisiaj na tym wydarzeniu. Cieszymy się z tak dużej obecności naszych wystawców, bo pojawiły się tutaj firmy i szkoły nie tylko z Lubina, ale także z Jawora, Złotoryi, Legnicy. Mogę śmiało powiedzieć, że te największe targi pracy w regionie okazały się sukcesem i były bardzo potrzebne zarówno dla pracodawców, jak i młodzieży poszukującej pracę stałą czy sezonową – spuentował Piotr Karwan, wiceprezes Związku Pracodawców Polska Miedź.

Organizatorzy już zastanawiają się nad kolejną edycją targów. Nasza redakcja była patronem medialnym pierwszej edycji.

 

Wybrane dla Ciebie

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.

Bił, poniżał i groził swojej partnerce. Trafił za kratki

Napięć lat za kratki może trafić 37-latek, który od dawna znęcał się nad swoją partnerką. W czasie ostatniej awantury kobieta zadzwoniła po policję. Mundurowi, którzy pojawili się pod wskazanym adresem aresztowali delikwenta. Mężczyzna trafił do celi i będzie przed sądem odpowiadał za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad kobietą.

Jesteś ważna – zbadaj się! Zachęcają panie do badań profilaktycznych

Powiat Lubiński po raz kolejny zachęca mieszkanki regionu do badania w kierunku wczesnego wykrycia raka piersi. Październik jest miesiącem świadomości raka piersi dlatego kolejne samorządy oraz instytucje apelują do kobiet – zbadajcie się!