×
*** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy *** Policjanci z Legnicy uratowali dwójkę małych dzieci, które spały w zamkniętym samochodzie w czasie upału ***

Wielki sukces Regionalnych Targów Pracy i Edukacji w Lubinie

Ponad 60 wystawców i tłumy odwiedzających – tak wyglądały I Regionalne Targi Pracy i Edukacji zorganizowane wspólnie przez Związek Pracodawców Polska Miedź i starostwo powiatowe w Lubinie. Jak podkreślają sami uczniowie, których dzisiaj nie brakowało – to był strzał w dziesiątkę i już liczą na kolejną edycję.

Regionalne Targi odbyły się w hali sportowej szkoły przy Składowej w Lubinie. Udział potwierdziło blisko 60 pracodawców. Byli zatem przedstawiciele największych firm, w tym spółki KGHM, KGHM ZANAM, Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa, Energetyki, Lubinpexu, a także szkół ponadpodstawowych, jak choćby Zespół Szkół nr 1 i Zespół Szkół nr 2 czy Dolnośląski Zespół Szkół czy Miedziowe Centrum Kształcenia Kadr.

Nie zabrakło uczelni wyższych, jak Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach oraz Collegium Witelona, dawnej PWSZ w Legnicy. Licznie stawiły się także służby mundurowe, jak lubińska policja, służba więzienna czy wojsko.

-Zgłosiło się do nas ponad 60 pracodawców, co pokazuje, że była to cenna i potrzebna inicjatywa. Odwiedzili nas dzisiaj licznie absolwenci szkół, osoby poszukujące pracę. Mamy nadzieję, że każdy, kto dzisiaj się tutaj pojawił, uzyskał dla siebie potrzebne i niezbędne informacje, które pomogą mu w dalszej karierze zawodowej – powiedziała nam Marta Wisłocka, prezes Związku Pracodawców Polska Miedź.

Na targach nie mogło oczywiście zabraknąć największego pracodawcy w regionie, jakim jest spółka KGHM.

-Targi pracy to jest stały punkt aktywności spółki KGHM Polska Miedź S.A., bo my śledzimy, jak rozwija się rynek pracy, jaki jest obecny trend i dynamika w tym zakresie. Wychodzimy do młodych i starszych osób, które szukają pracy w KGHM. Dzisiaj zaznaczamy swoją obecność na targach w sposób szczególny, bo są one organizowane przez Związek Pracodawców Polska Miedź a patronat objął prezes KGHM, Tomasz Zdzikot. Dlatego nie mogło nas dzisiaj tu zabraknąć. Mamy dużą ofertę pracy, zarówno dla młodych, jak i starszych ludzi. Cieszymy się, że możemy tutaj być i wspomóc Związek Pracodawców Polskiej Miedzi – powiedział nam Marek Wachnik z KGHM.

Przez targi przewinęło się bardzo wiele osób. Przy każdym stoisku można było poznać aktualne oferty pracy, zaznajomić się ze specyfiką danej branży, porozmawiać ze specjalistami.

-Chyba możemy ogłosić nasz sukces. Pierwsze nasze targi pracy i bardzo duża frekwencja osób, które pojawiły się dzisiaj na tym wydarzeniu. Cieszymy się z tak dużej obecności naszych wystawców, bo pojawiły się tutaj firmy i szkoły nie tylko z Lubina, ale także z Jawora, Złotoryi, Legnicy. Mogę śmiało powiedzieć, że te największe targi pracy w regionie okazały się sukcesem i były bardzo potrzebne zarówno dla pracodawców, jak i młodzieży poszukującej pracę stałą czy sezonową – spuentował Piotr Karwan, wiceprezes Związku Pracodawców Polska Miedź.

Organizatorzy już zastanawiają się nad kolejną edycją targów. Nasza redakcja była patronem medialnym pierwszej edycji.

 

Wybrane dla Ciebie

Pętla autobusowa gotowa, wracają dawne przystanki

Zakończyły się prace związane z przebudową pętli autobusowej w Chróstniku w gminie Lubin. W związku z tym, przywrócone zostały już trasy kursowania autobusów linii nr 2 i 5 Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

Będzie drugi wielki zjazd legniczan. Spotkanie konsultacyjne

Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku odbędzie się II Wielki Zjazd Legniczan. Pomysł padł ze strony organizatorów pierwszego, historycznego zjazdu, który odbył się w 2004 roku. Inicjatorzy zapraszają więc na spotkanie konsultacyjne w przyszłą środę, w kawiarni Ratuszowa.

Wstrząs w ZG Lubin. Czterech górników wycofano

Do wstrząsu doszło o godz. 11.51 w rejonie oddziału GG-1 kopalni ZG Lubin. Jak podają służby prasowe spółki KGHM, z miejsca zagrożenia wycofano cztery osoby. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

„Ścinawa” gotowa na wakacyjne rejsy po Odrze

Jeśli nie macie planów na spędzenie wolnego czasu, może wybierzecie się na przystań do Ścinawy. W porcie cumuje bowiem statek „Ścinawa”, który już przygotowany jest na pierwsze wakacyjne rejsy po Odrze. A ceny są bardzo przystępne. 

Wójt Grębocic, Roman Jabłoński z absolutorium. 22 raz z rzędu

Podczas ostatniej sesji, wójt gminy Grębocice, Roman Jabłoński, otrzymał wotum zaufania od Rady Gminy i jednocześnie radni jednogłośnie udzielili mu absolutorium z wykonania budżetu za rok 2023. Było to 22 absolutorium w karierze samorządowej wójta Romana Jabłońskiego.

Delegacja powiatu legnickiego na 35-leciu Towarzystwa Miłośników Lwowa

Reprezentacja powiatu legnickiego gościła w Tarnowie podczas uroczystych obchodów dostojnego jubileuszu, 35-lecia Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. 

Sport

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli okres przygotowawczy

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy. Miedziowi mają już za sobą pierwsze treningi. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego jest obecnie 20 zawodników. 27 czerwca piłkarze wyruszą na 10-dniowe zgrupowanie do Moravskich Toplic w Słowenii.

Na sygnale

Dwójka małych dzieci w nagrzanym aucie na parkingu galerii

O mały włos ta historia zakończyłaby się tragicznie. Policjanci z Legnicy zostali wezwani na parking jednej z galerii, gdzie w zamkniętym samochodzie przebywała dwójka małych dzieci. Na zewnątrz było wtedy gorąco. Funkcjonariusze nie zastanawiając się długo, wybili szyby w aucie, by uwolnić maluchy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.